Skocz do zawartości

Acer Nitro - ciągłe artefakty.


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam problem. Otóż, sprzedałem pewnemu Panu laptopa Acer Nitro 5 z Radeonem RX560 4gb na pokładzie. Dzień przed sprzedażą normalnie grałem na nim jeszcze w grę, bez żadnych spadków FPS, nie mówiąc o artefaktach. Na miejscu sprzedaży Pan otworzył tylna klapę i wyjął mój dysk M2 z tego laptopa, sprawdził na miejscu czy się włącza etc. lecz nie włączył żadnej gry. Dałem Panu laptopa i pojechałem. Na następny dzień Pan do mnie dzwoni z następująca sprawą, że po włożeniu takiego samego nowego dysku M2, który zakupił, instalacji świeżego systemu, wgraniu sterowników Acera, AMD itp. przy włączeniu jakiejkolwiek gry od razu na całym ekranie pojawiają się artefakty i chce zwrócić mi laptopa. Mówi, że próbował reinstallu Windowsa, wgrywaniu nowych oraz starych sterowników i tak dalej. Z jego opisu wynika, że problem występuję tylko w przypadku działania jednocześnie karty zintegrowanej i dedykowanej, natomiast gdy integra lub dedykowana idą osobno, problem artefaktów nie ma, ale jest mało FPS. Sprawdzał temperatury GPU oraz CPU w programie do benchmarków i mówił, że jest z nimi wszystko w porządku, natomiast z jego wiedzy wynika, że karta kiedyś była przegrzana i przez to nie może wczytać właściwego sterownika przy włączeniu gry. Problem występuję tylko w grach, jeśli chodzi o wyświetlanie filmów itp jest wszystko dobrze.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, jakim cudem, dzień przed sprzedażą normalnie używałem tego laptopa do grania, a gdy ten Pan kupił laptop, wyjął mój dysk i włożył nowy, robi się taki problem? Czym to może być spowodowane, jakieś sugestie, jak można to zdiagnozować? Laptop jest na gwarancji i powiedziałem temu Panu, że jeżeli w serwisie Acera stwierdzą, że to jest moja wina, to odbiorę go z powrotem. Chociaż nie sądzę, ponieważ wszystko było z nim okej (kiedyś wymieniłem w nim zasilacz na gwarancji, ponieważ poprzedni padł, ale sprawdzali laptop i powiedzieli, że oprócz zasilacza nic się nie uszkodziło). Czy mogło się coś uszkodzić podczas wymiany dysków? Nie posiadam zbyt dużej wiedzy nt. hardware, dlatego zakładam temat.

Oddałem całkowicie sprawny laptop, natomiast gdybym go teraz znowu odebrał, to nie z opisu Pana nie nadaje się do użytku. Dziękuję za pomoc, gdyż jest to dla mnie kłopotliwa sytuacja, ponieważ nigdy nie oszukałem żadnego kupującego. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Włóż swój stary dysk i zobacz co się wtedy stanie. 

Według mnie to jest ewidentnie kłopot sterowników. Niepoprawnie zainstalowane albo brak dodatkowego sterownika. Jak uruchamiał osobno integre i radeona i miał mało fps to oznacza ,że dedykowana grafika nie działała. Też należy to  zbadać dokładnie bo może taktowania nie utrzymuje się i stąd te spadki. 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam możliwości włożyć już swojego dysku do tamtego laptopa. Takie pytanie, czy w laptopie może iść jednocześnie integra i dedykowana?

 

Gadałem z kilkoma osobami obeznanymi w temacie sprzętu i potwierdzili moje przypuszczenia, że problem prawdopodobnie leży po stronie sterowników i jakiegoś braku kompatybilności między systemem, a sterownikami. Również potwierdzili moje przypuszczenia, że raczej nie jest to możliwe, żeby karta padła nagle po wymianie dysku i ponownej instalacji systemu, jeśli dzień wcześniej wszystko działało. Polecę temu Panu przywrócić jeszcze raz system do ustawień fabrycznych, zainstalować po kolei drivery od Acera i oficjalne od AMD.

 

Dzięki za pomoc, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, to również dziękuję.

Link to post
Share on other sites
Niestety nie mam możliwości włożyć już swojego dysku do tamtego laptopa.

Zabierając dysk, zabrałeś ukrytą partycję służącą do ratowania laptopa, ze sterownikami i softem od Acer

 

 

 

Takie pytanie, czy w laptopie może iść jednocześnie integra i dedykowana?

 

System przełącza się między kartami w razie potrzeby.

 

Raz jeszcze: zainstalujcie Acer Care Center - powinno naprawić problemy, łącznie ze sterownikami.

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...