Skocz do zawartości

Kulisy BANA użytkownika @Rebelmind


Recommended Posts

nie wiem czy permaban jest właściwym wyjściem

 

Też jestem tego zdania - nie jest.

 

Odnośnie zaś pomagania na forum, to naszła mnie taka refleksja (poprawcie jeśli nie jest słuszna). Mianowicie, zwykli użytkownicy (jak ja - bez kolorów) przychodzą tutaj zupełnie gratisowo aby pogadać, aby spędzić czas, dla rozrywki i aby dać i wziąć pomoc. No właśnie dać pomoc - przychodzi człowiek jak Rebel, pomaga ludziom jak umie (a pomagał, to jest bezdyskusyjne, czasem może jego rady były lekko przestarzałe, czasem można było zrobić lepiej itd), jego pomoc nie zawsze musi być najlepsza, ale on jest tylko zwykłym użytkownikiem, są jeszcze eksperci - wydaje mi się, że to oni powinni w pewien sposób weryfikować tego typu pomoc w tematach i pisać "słuchaj doradziłeś tak, ale da się w tych pieniądzach, czy pod te wymagania zrobić lepiej".

 

To samo też tyczy się moderatorów. Szanuję ich, bo tak jak reszta robią robotę za friko, aby jakoś całość trzymała się kupy, ale moderator bez użytkowników na forum jest niczym (nikim), to użytkownik na forum jest najważniejszy. Do tego moderatorem powinna być jednak osoba, która już swoje w życiu przeszła - wie jak zażegnać konflikt, kiedy przymknąć oko, być z boku, a jednocześnie być pomocnym użytkownikom, aby temat i forum dobrze funkcjonowało. Moderator, to nie zomowiec z pałą służący do lania za wszystko, moderator to taki przewodnik, pomocnik.

 

Mój opis może chaotyczny, ale mam nadzieję, że zrozumieliście co chciałem przekazać. :)

 

P.S.

Wszelkie zaś osobiste wycieczki winny być w prywatnych wiadomościach skrywane, aby się inni tym truć nie musieli. Wynik takowych nie powinien też skutkować permbanami gdyż wszystko można załatwić rozmawiając - trochę kompromisu z obydwu stron i każde zarzewie załagodzić można.

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że brakuje tutaj na forum banów tymczasowych (3-7-14-30-60-90 dni)

 

Źle Ci się wydaje.

Blokady czasowe istnieją od zawsze.

 

Ręczne

0oBg92o.png

 

Automat

 

Nowy system ostrzeżeń

  • Od teraz maksymalna ilość punktów to 5, zamiast jak dotychczasowo 3.
  • Nie zmienia się czas wygaśnięcia ostrzeżenia, wciąż jest to 30 dni.
  • Otrzymywanie kolejnych punktów przynosić będzie odpowiedni "bonus":

    - 1 lub 2 pkt - brak dodatkowych kar

    - 3 pkt - 24-godzinna blokada pisania nowych postów

    - 4 pkt - 24-godzinny ban i 48-godzinna blokada pisania

    - 5 pkt - 7-dniowa blokada konta

  • W przypadku, gdy użytkownik nie pierwszy raz osiąga 5 poziom ostrzeżeń blokada konta wynosi kolejno 2 tygodnie, następnie miesiąc, a ostatecznie jest to ban dożywotni.
  • Moderator ma prawo do wystawienia ostrzeżenia o zerowej wartości (pouczenia), jednak użytkownik nie ma prawa tego od niego wymagać. Najczęściej ten środek wykorzystywany będzie przy pierwszym ostrzeżeniu zarejestrowanym na konkretnym koncie.
  • Zmiany w systemie równają się częściowej amnestii na forum. Wyzerowane zostały wszystkie liczniki warnów i usunięte zostały blokady czasowe.
  • Punkty ostrzeżeń przyznawane będą według umieszczonego niżej taryfikatora.
  • W związku ze zmianami zaktualizowany został Regulamin forum.
  • Administracja ma prawo do modyfikacji poniższego regulaminu, z czego jego najnowsza wersja umieszczona będzie zawsze w Regulaminie głównym forum.
Link to post
Share on other sites
Wszelkie zaś osobiste wycieczki winny być w prywatnych wiadomościach skrywane, aby się inni tym truć nie musieli. Wynik takowych nie powinien też skutkować permbanami gdyż wszystko można załatwić rozmawiając - trochę kompromisu z obydwu stron i każde zarzewie załagodzić można.

 

Uważasz, że takie odzywki powinny mieć miejsce?

 

QD18JYa.jpg

 

Gość po ostrzeżeniu, chwilę później został poznany również jako Oliwia, zakładał temat o tym,

jakobym wysyłał mu/jej swoje nagie zdjęcia.  No wybacz, ale są pewne granice.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Źle Ci się wydaje.

Blokady czasowe istnieją od zawsze.

 

0oBg92o.png

 

dzięki, więc widzisz, powinno się z tego częściej korzystać niż perm bam (zależy oczywiście od sytuacji).

 Ale to co przytoczył u góry @worm z miejsca powinien lecieć perm.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

 

 

dzięki, więc widzisz, powinno się z tego częściej korzystać niż perm bam (zależy oczywiście od sytuacji).

Przecież z tego się korzysta. Nikt bana od razu nie dostaje. "Usuń możliwość tworzenia wiadomości na x dni" - ktoś dostaje taką karę i w dowolnym temacie ma napisać:

 

- Właśnie dostałem czasową blokadę na 2 tyg., chętnie bym odpowiedział w tym temacie, bo mam coś do dodania, ale przez dwa tygodnie nie mogę?

Link to post
Share on other sites
Uważasz, że takie odzywki powinny mieć miejsce?

 

Pamiętam, wstawiałeś tego kwiatuszka. W tym przypadku użytkownik był niereformowalny - dobrze zrobiłeś.

Oczywiście, kiedy trzeba zadziałać stanowczo, to trzeba, ale sprawa Rebela jest inna i wymaga oddzielnego zastanowienia się, rozmowy ...

 

... dlatego odbanujcie go, niech się i kierownik zamieszania wypowie w temacie :) (tylko umarli już się nie bronią)

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sugeruję zamknąć temat. Tłumaczenia się moderacji dla osób trzecich, odnośnie przyznania bana jednemu z userow, ze sporą ilością wcześniejszych ostrzeżeń (podchodzących pod recydywę), raczej nie są potrzebne.

 

Sam odzew ze strony userow jest tutaj wystarczający.

 

Temat proponowałby poruszyć w dziale moderacji i niech moderacja zdecyduje.

 

Normalne jest to, że user będzie stał za userem i jest to zdecydowanie zachowanie na plus.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jestem za odbanowaniem, przewijały mi się zawsze jego posty w działach cpu/gpu/amd chyba normalny koleś. Te punkty to powinny znikać po jakimś czasie i w ogóle nie powinny być brane pod uwagę po minięciu kary, było mineło czyste konto można szaleć :rotfl:   chyba ze tak jest bo jakoś mnie to nigdy nie interesowało.

 

3ndurek pomocny i życzliwy z ciebie człowiek przymknij oko jeszcze raz :D

Link to post
Share on other sites
Tłumaczenia się moderacji dla osób trzecich, odnośnie przyznania bana

Bardziej pokazanie, że nie mamy niczego do ukrycia. Przybliżenie systemu ostrzeżeń od drugiej strony.

 

 

 

 

przewijały mi się zawsze jego posty w działach

Mi też w giełdzie, spamer jakich mało.  Gdybyśmy nadal warnowali za spam w tym dziale, to Rebelmind wyleciałby z forum już dawno.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

powinny znikać po jakimś czasie i w ogóle nie powinny być brane pod uwagę po minięciu kary, było mineło czyste konto można szaleć    chyba ze tak jest bo jakoś mnie to nigdy nie interesowało.

Znikają po 30 dniach. Historia punktów niegdysiejszych jest uwzględniana tylko w przypadkach jednostkowych które bierzemy pod dyskusję w gronie administracji/moderacji, tj. co zrobić z delikwentem 'wybitnym'.

 

Dzięki wszystkim za odzew, sprawa jest poruszana między nami, kolorowymi i myślę, że na tym można zakończyć wątek ;) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Te punkty to powinny znikać po jakimś czasie

Znikają. Pod warunkiem, że użytkownik nie nabija kolejnych.

 

Odbanować tego użytkownika - w takim razie co z setkami innych kiedyś zbanowanych? Też powinni pisać petycje o odbanowanie?

 

Piszem prośbę o odbanowanie mojego konta, bo będąc u kolegi przeczytałem, że komuś odbanowaliście. To ja też tak chcem. Oświadczam, że zmądrzał ja przez ten czas i ukazujem skruchę.

 

Nie wypowiadam się na temat użytkownika z tematu, po prostu widziałem jego posty, bo był aktywny, ale jak widać nikt go po osobistej złości nie zbanował. Gdyby tak było, ten temat byłby po cichu usunięty, a tu wypowiadają się moderatorzy.

Link to post
Share on other sites

Nie ma ludzi nieomylnych, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Skoro sporo osób prosi o danie komuś szansy to moderacja może to rozwazyć (to taki głos forumowego ludu) - przecież nikt nie zakładał tematu jak pan "Rychu Rysiek...., Oliwia" założył 10 kont i 10 tematów i wypisywał bzdury. 

Przecież nawet jak go przywrócicie, a Rebelmind znowu coś odwali to dacie mu tego bana ponownie i nikt nie będzie miał o to do Was pretensji - wydaje mi się to ludzkie i normalne aby dać komuś drugą szansę - ma chłopak trochę za uszami ale sporo się udzielał i wielu osobom też pomógł - nie jest to przecież user co ma 100 postów i myśli, że pozjadał wszystkie rozumy. Kilka punktów reputacji też mu się uzbierało - może niech pocierpi do końca miesiąca - wszyscy ochłoną z emocji - a jak znów narozrabia to sprawa będzie oczywista.

Link to post
Share on other sites

 

 

Odbanować tego użytkownika - w takim razie co z setkami innych kiedyś zbanowanych? Też powinni pisać petycje o odbanowanie?

 

W dzisiejszych czasach, kiedy to ruch na wszystkich forach w PL jest mniejszy w ciągu dnia niż wcześniej na jednym z nich, to wydaje się to naprawdę sensowną propozycją  :menda:  :menda:

Link to post
Share on other sites

 

 

Odbanować tego użytkownika - w takim razie co z setkami innych kiedyś zbanowanych? Też powinni pisać petycje o odbanowanie?


To nie jest użytkownik co ma 50-100 postów jak wspomniał olo163. W innym wypadku myślę, że nikt by takiego tematu nie poruszał. Ludzie się wypowiedzieli i teraz "władza" podejmie jakieś działania lub nie. Jak to by się nie potoczyło musimy to uszanować. Po każdej ze stron są argumenty - administratorzy w tym przypadku znają go lepiej i sytuacja została oceniona za całokształt działalności danego użytkownika. Resztę zostawmy jak to wyżej ładnie zostało nazwane "kolorowym". 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rebel przy tylu postach, poradach mógł się czasem pomylic. Ilość pomylek na tle jego dobrych porad jest na prawde minimalna.

Nie sądzę żeby chciał specjalnie kogoś wprowadzać w błąd.

Jestem za skróceniem bana do jakiegoś sensownego okresu.

Link to post
Share on other sites
Może się powtórzę, ale co niektórzy nie zdają sobie sprawy z pewnych kwestii.
 
ZK jest to specyficzne miejsce, ludzie którzy tam pytają w 95% nie znają się na podzespołach, często sami nie wiedzą tak naprawdę jakiego sprzętu potrzebują. By dobrze tam doradzać trzeba na stałe siedzieć od lat w podzespołach, sprawdzać ceny, ich opłacalność, dostępność, znać się na sprzęcie, na specyfice pracy, na tym jaki config jest wymagany do pro zastosowań, a jaki do gier.
 
Rebelmind brał się za dział ZK niejednokrotnie, kończyło się to niestety ostrzeżeniem, tam tez były nakładane 2/7 dniowe blokady, które jak widać nie skutkowały.
 

Rebel przy tylu postach, poradach mógł się czasem pomylic.

Ostatnie dwa ostrzeżenia to była tylko pierwsza strona jego zawartości, z czego blisko 1/3 postów z kwiatkami różnego rodzaju.
Rebelmind zgromadził na swoim koncie 10 ostrzeżeń od różnych moderatorów, a byłoby ich znacznie więcej gdyby każdy wybryk był rozpatrywany z osobna, z czego dwa ciągnące się problemy to niekompetentne porady i spam ofertami sprzedaży, tu była zwracana uwaga niejednokrotnie przez Jacekgothic, jak i przeze mnie w tematach w których się udzielał.
 
Nie chcę wiedzieć co by było gdyby większa część "moderacji" wzięła się za jego Twórczość, ile by tam wyszło nic nie wnoszących postów, spamu po tematach.
 
Co do Twojej osoby, tu mamy esencję całego Ciebie http://forum.benchmark.pl/topic/289800-komputer-do-1000zł/?p=2661579
Po tym też urządzałeś sobie drwiny http://forum.benchmark.pl/topic/289611-jakie-dalsze-pdzespoły-desktop/?p=2662170  ale to olałem bo nie mam czasu na tego typu pierdoły.
 
Tym tematem spowodowałeś jedynie falę pomyj w moim kierunku, naprawdę miło mi że tak mnie tu wszyscy "kochają" …
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Tym tematem spowodowałeś jedynie falę pomyj w moim kierunku, naprawdę miło mi że tak mnie tu wszyscy "kochają" …

 

Nie to było moim celem, przepraszam Cię za to że tak się stało.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...