Skocz do zawartości

Szybko spada bateria w iPhone XS


Recommended Posts

Witam, posiadam miesięcznego iPhone XS , moja dziewczyna tygodniowego XS'a .

Wczoraj zwróciłem uwagę, że mojemu coś szybciej spada bateria ..

Ogólnie włączone mieliśmy tylko wifi. Aplikacje i powiadomienia FB/Messenger/Snapchat/Instagram/Flashscore. Na mój telefon dużo wiecej powiadomień przychodziło.

Co jakiś czas tam sprawdziliśmy sobie facebook i social media (ale to 2-3 min i telefon w odstawkę). 

Po jakiś 3h na moim telefonie z 92% bateria spadła na 76%. Zas u mojej dziewczyny z 94% na 92% .. 

Czy moja bateria mogła spadać tak szybko ze wzgledu na to, że przychodziły do mnie częściej jakieś powiadomienia i włączał się wyświetlacz który pokazywał powiadomienia ??

 

Bo to naprawdę duża różnica, że taki spadek baterii mam w stosunku do jej telefonu.

Link to post
Share on other sites

Baterie w telefonach się rozładowują a nie spadają. Generalnie telefony Apple mają baterie o najmniejszych pojemnościach więc nie ma co się dziwić, że wskaźnik naładowania maleje w oczach. Testy w stylu "wydaje mi się" to nie żadne testy. Naładuj oba telefony do pełna, uruchom na kilka godzin youtube lub nawigację GPS i zobacz która bateria się szybciej rozładuje. Zainstaluj sobie jakaś aplikację do monitorowania zużycia energii. Na Androidzie używam AccuBattery. Poszukaj sobie odpowiednika na twój telefon i przetestuj.

Link to post
Share on other sites

Mam różne facebooki, messengery, flashscore itp.. jest napisane czas działania w tle i ile minut itp.. Więc jeśli mam więcej tych aplikacji na telefonie ponagrywanych których używam niż dziewczyna na swoim telefonie to mnie tej baterii więcej będzie zżerać przez to , że więcej apek działa w tle?

 

Bo jak włączymy razem samo yt to mnie i tak może przyjść jakieś powiadomienie snapchat czy flashscore

Link to post
Share on other sites

 

 

telefonie to mnie tej baterii więcej będzie zżerać przez to , że więcej apek działa w tle?

 

Dokładnie tak.

 

Zresztą mnie to nie dziwi. Wiele osób ma odpalonych naraz LTE, Wi-Fi, Bluetooth i kilkanaście apek (po co wyłączyć
np. Allegro, Rossmana, OLX, WhatsUp, Facebook, Messenger) i bez względu na posiadany telefon narzekają, że bateria nie trzyma nawet przez 1 dzień :D

Link to post
Share on other sites

Cięższa? nie rozumiem?

Oj, przepraszam kolego, jaja sobie robię, ale nie złośliwe. Cięższa bateria będzie "spadać" szybciej niż lżejsza.To podstawowe prawa fizyki... :)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Teraz zwróciłem uwagę na użycie baterii wg aplikacji.

Zauważyłem ze cały czas aplikacje fb mess snaochat insrsgram maja 30-20% zużycia .. mimo czy używam tych aplikacji czy nie to % stoi mniej więcej cały czas ten sam ...

Zaś u dziewczyny przeważnie jest ten % poniżej 10...

Wiec nie wiem dlaczego to nie spada ?

Tak samo przed snem jak naładuje telefon i mam włączone tylko wifi na noc to bateria przez 6-7h w nocy spadnie jakieś 2-3% . A w pracy teraz w 3,5h na włączonym internecie bateria spadła o 12% nie sprawdzając nic na tel ..

Jakieś porady co jest nie tak ?

Link to post
Share on other sites
Sprzęt jest OK - pewnie jakieś apki ci zżerają baterię działaniem w tle  ;)
 
Możesz próbować wywalać po jednej apce i sprawdzać czy jest lepiej ;) W pierwszej kolejności polecam wywalić Facebooka i Messangera ;)
 
Lub mniej restrykcyjna opcja: wejść w Ustawienia systemu > Ogólne > Odświeżanie w tle
I tam powyłączać jak najwięcej apek.
Jak apka jest dobrze napisana, to powiadomienia będą przychodzić mimo odznaczenia tej opcji. Tylko apka nie będzie mogła dociągać danych "na zapas" gdy ją zminimalizujesz - będzie mogła działać tylko jak jest na pierwszym planie.
 
Jeszcze możesz wejść w:
Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacji
i pozmieniać apkom z "Zawsze" na "Gdy używam" lub "Nigdy"
 

//

ps. @jarrino - nieprawda, zarówno bateria lekka i ciężka będą spadać z taką samą prędkością równą 1G :)

Edytowane przez cybernetix
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to świadczy o tym, że twoja bateria jest trochę cięższa od baterii dziewczyny. Dlatego spada szybciej... :)

Oj nie. Ciężar czyli siła z jaką ziemia przyciąga ciało jest proporcjonalna do masy ale współczynnik proporcjonalności jest względnie stały więc niezależnie od masy i ciężaru ciała będą spadały "tak samo szybko". Różnice w prędkości średniej czy chwilowej wynikają nie tyle z ciężaru co z innych sił, które ciężar równoważą w mniejszym lub większym stopniu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...