Skocz do zawartości

Voucher na darmowe gry przy zakupie RX 5700 XT


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem w X-Kom kartę graficzną Sapphire Nitro+ SE i otrzymałem do niem 2 vouchery. Goście ze sklepu powiedzieli, że jeden to kod na 3 m-ce Game Passa a drugi jest na darmowe gry. Niestety nie mogli mi odpowiedzieć na jakie gry. Po poszukiwaniach na stronie AMD doszedłem chyba do wniosku, że chodzi o :

Resident Evil™ 3 (Japonia i Korea: Biohazard™ RE:3) w wersji na PC

Monster Hunter World: Iceborne™ Master Edition (pełna gra + rozszerzenie) w wersji na PC

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, że to są dobre informacje, ponieważ mam zamiar sprzedać oba vouchery. Link do oferty:

https://www.x-kom.pl/p/545427-amd-r4d30n-r41s3-th3-g4m3-bundl3-q1-q2-2020.html

Edytowane przez michaldroszcz
Link to post
Share on other sites

nie odsprzedasz ot tak sobie tego bo kod nie jest na gre , a do aplikacji weryfikujacej twoj sprze (AMD Product Verification Tool)

Jelis np masz w kompie inn akarte jak z promocji kod nie przejdzie weryfikacji

i tak by dostac RE3 ktos komu odsprzedasz bedzi emusial miec w kompie RX5700 XT

Jak bedzie mial np RX580 dostanie dostep ale np do borderlands3

A jak będzie karta zielonych lub starsza radona to nie przejdzie weryfikacji i nie zostanie przypisana do steam

 

Ot takie zabezpiecznie maja przed handlem kluczami

Edytowane przez -Tommy-
Link to post
Share on other sites

Nie jestem za tym aby zwracać towar - jeżeli nie ma wad. Chyba przemyślałeś tą decyzje dokładnie i poparłeś odpowiednimi testami ? Bo jeżeli od tak sobie kupiłeś kartę, coś Ci w niej nie pasuje i teraz chcesz oddać to tak trochę słabo. Dlaczego zastanawiasz się nad zwrotem ? 

Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma nie zwracać, skoro ma takie prawo i chce z niego skorzystać? Jeżeli coś w niej mu nie pasuje, to znaczy że ma wady. Czy istotne są te wady? Widocznie tak, skoro nie spełnia jego oczekiwań.

Link to post
Share on other sites

No tak, niech zamawia, testuje i zwraca towar bo ma takie prawo. Najlepiej niech ludzie sobie zamawiają po kolei każdy model karty i sprawdzają co im najbardziej podpasuje. To nie jest kubek czy coś podobnego - tylko sprzęt, który każdy chce dostać fabrycznie nowy i zapakowany. O ile niektóre sklepy wrzucą taką kartę do outletu tak może się trafić, że ktoś po nim ją dostanie. Po to jest internet i fora aby dowiedzieć się co będzie najlepsze do naszych preferencji. To nie monitor, że może mieć krwawienia i warto a nawet trzeba go oddać. Nie mówię tego bezpośrednio do autora - tylko ogólnie i w odpowiedzi na komentarz "piterrrxd".

PS: To, że w danej karcie dla mnie wadą jest kolor backplate to nie znaczy, że jest to wada wpływająca na pracę karty. A nie wiesz co autorowi w niej nie pasuje i sam też się na ten temat nie wypowiada. 

Link to post
Share on other sites

A Ty jaki masz problem ? Bo ja żadnego. Spytałem grzecznie dlaczego autor zastanawia się nad zwrotem i przedstawiłem swoją opinię na ten temat. I dla Twojej wiadomości - prawie nigdy nic nie zwracałem z szacunku do sklepów, które sprzedają towary i do swojego czasu. Zakupy robię przemyślane i wiem co zamawiam i czego wymagam od danego towaru. Jedyne co zwracałem to monitor ze względu na ich wady - duże krwawienie. Co innego jest zwracać towar ze względu na nieprzemyślany zakup a co innego ze względu na jego* wady. 

Edytowane przez Krzyzak
Link to post
Share on other sites

A Ty jaki masz problem ? Bo ja żadnego. Spytałem grzecznie dlaczego autor zastanawia się nad zwrotem i przedstawiłem swoją opinię na ten temat. I dla Twojej wiadomości - prawie nigdy nic nie zwracałem z szacunku do sklepów, które sprzedają towary i do swojego czasu. Zakupy robię przemyślane i wiem co zamawiam i czego wymagam od danego towaru. Jedyne co zwracałem to monitor ze względu na ich wady - duże krwawienie. Co innego jest zwracać towar ze względu na nieprzemyślany zakup a co innego ze względu na jego* wady. 

Zwróciłem ponieważ były 2 kwestie.

1. Cewki delikatnie piszczały i dlatego się zastanawiałem nad zwrotem, bo za 2300 zł mnie to trochę wnerwiało ale miałem świadomość, że większość kart tak ma i można trafić lepiej/gorzej, więc się zastanawiałem i byłem gotów zostawić w sumie

2. Kartę kupiłem w sobotę a w poniedziałek dali promocję na nią -300zł. Nie dało się 300zł obniżyć ceny od obecnej karty w sklepie bez zwrotu więc zamówiłem taką samą i pierwszą zwróciłem odbierając drugą.

 

Być może to całe zwracanie w 14 dni dla niektórych osób jest niezrozumiałe/złe ale takie jest prawo i z niego korzystam. Testów czytam/oglądam masę przed kupnem ale jednak jest takie coś, że jak osoba wyda sporo kasy za sprzęt do choćby mu nie do końca pasowało to chwali i można się władować w jakieś dziwne rzeczy. Kupiłem w ostatnich 2 miesiącach 4 karty 2x RTX 2070S (Gigabyte i MSI) i 2x RX 5700XT obie Nitro+ (obecnie używam). RTX strasznie piszczały więc oddałem. Radeony też piszczą ale sporo mniej więc na razie nie zwracam. Mi po prostu szkoda wydawać 2300-2600zł za coś z czego nie jestem w 100% zadowolony i tyle w temacie a piszczenie cewek to dla mnie nie do wytrzymania wada ponieważ mam PC na biurku i dobierany jest żeby być na maxa cichy. 

Edytowane przez michaldroszcz
Link to post
Share on other sites

Jak Ci każda karta piszczy to może być to wina zasilacza. Miałem 1070 mam 2080 Ti obie od MSI i nie spotkałem się z piszczącymi cewkami. Kolega ma 2080 od Gigabyte i również nie ma takiego problemu. Więc albo my mamy farta a Ty straszliwego pecha - albo winnym jest zasilacz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...