Skocz do zawartości

Monitor z HDR - w jakich grach, to wykorzystać?


Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem Samsung 27 CHG70. Czerń, kolory fantastyczne porównując ze starym LG za 600 zł. 144 + G-sync również śmiga. No, ale mam pytanie o HDR. W Filmach ten efekt działa dość dobrze, ale na monitorze z Windowsem jest jakiś upośledzony, albo ja coś źle robie.

1. Ten monitor wspiera HDR600 i w jakich grach można go wykorzystać?

2. Przy trybie HDR róznica między DP, a HDMI jakaś jest? Obecnie jestem podłączony przez kabel displayport 1.4

3. Dlaczego jak w Windowsie włączę tryb HDR, to obraz robi się jakiś wyblakły?
 

 

Z6arCyA.png

Link to post
Share on other sites

Mam ten monitor od roku więc coś tam mogę doradzić.

Gier generalnie jest sporo. Bo praktycznie wszystko co wyszło w ubiegłym roku a nawet wcześniej wspiera hdr. Oczywiście mówię o grach AAA.

Co do tego że windows prezentuje się słabo to jest to wina tego ze monitor i owszem pracuje w trybie hdr ale sam windows wyświetla Ci sdr. Jak przesuniesz ten suwak na samym dole maksymalnie w prawo to będzie lepiej ale wtedy monitor świeci bardzo jasno i do normalnego użytkowania wg mnie za jasno. Możesz jeszcze podbić kontrast w monitorze na maks i pobawić się kontrastem w panelu nvidia. Jak monitor włączysz w trybie freesync 2 to gry które mają hdr włącza go z automatu z tym że freesync dwa w tym monitorze działa dziwnie. Strasznie podwietla krawędzie w ruchu. Co jest problematyczne bo tylko w tym trybie działa g-sync compatible.

Generalnie to ten Samsung nie jest obecnie najlepszym wyborem. Ja gdybym dziś kupował monitor raczej poszedł bym w coś od gigabyte bądź lg 850.

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez lucas-7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do wrażenia jasnego obrazu - system HDR to właśnie przekazanie szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu. Żeby prawidłowo funkcjonował podświetlenie matrycy powinno być mocne, dlatego warto stworzyć sobie profile.
Co do słabego wyświetlania HDR w Windows 10, to jak rozumiem jego obsługa została włączona w systemie: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4040263/windows-10-hdr-advanced-color-settings ?
Ze względu na zamontowane porty w tym monitorze lepiej podpiąć komputer złączem DP 1.4, a nie HDMI 1.4, bo DP ma w tym przypadku większą przepustowość.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...