Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Huawei P9 lite - problemy (nie) do rozwiązania?!

huawei huawei p9lite bateria gps w telefonie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Earvin

Earvin
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 21 luty 2020 - 21:53

Dzień Dobry

Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem Huawei P9 lite – 3-letniego. Zmagam się z poniższymi problemami. Ktoś miał podobne? Może mam coś popsute w ustawieniach? Telefon do serwisu Huawei za wiele nie rozjaśnił. Szkoda mi pieniędzy na nowy telefon, ale ten powoli staje się bezużyteczny.

- Żadna aplikacja śledząca telefon dziecka nie działa poprawnie. Także aplikacje pokazujące ile samemu jesteśmy w Internecie nie zawsze działają poprawnie

- Bateria: ma 25%, a po chwili... 5%. Podłączam ją w aucie do zwykłego USB, po 10 minutach ma znów 20%, po chwili używania 5% i pada

- Bateria pada nawet przy temperaturze 2-4C. Po prostu telefon się wyłącza, a po chwili jak się go włączy znów ma np. 50%.  

- Nie można ściągnąć aplikacji bez domowego WiFi, nawet na firmowym WiFi nie ściąga

- Przestało działać rozpoznanie linii papilarnych (to akurat najmniejszy problem)

- Aplikacja poczty Google nie otwiera większości załączników (pdf, jpg) mimo ściągnięcia Acrobata

- Nie zawsze można korzystać z Google Maps – czasem wyznacza trasę i potem nie prowadzi do celu. Szczególnie za granicą Polski. Roaming był OK, bo dostęp do Internetu działał (choć też nie zawsze). W Samsungu, ta sama sieć, wszystko było OK, podobnie jak w P10lite

- GPS we Włoszech nie działał także podczas użytkowania aplikacji do mierzenia liczby km jazdy na nartach, przez co nie mogłem zmierzyć dokonań...

- W pewnym momencie we Włoszech telefon nagle przestał rejestrować połączenia, nie można było też zadzwonić, SMS-y nie dochodziły. Pozostałe opcje działały normalnie. Dopiero po uruchomieniu ponownym można było zadzwonić

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10996 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 21 luty 2020 - 22:30

Na początku, zresetuj wszystkie ustawienia do ustawień początkowych...No i pamiętaj, że one po pewnym czasie tak mają i trzeba zmienić telefon.

Użytkownik jarrino edytował ten post 21 luty 2020 - 22:31

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 worm

worm
  • π

• 11490 postów

Napisano 22 luty 2020 - 00:09

Na początek zrób jak wyżej. Jeśli to nie pomoże to chyba tylko serwis. Ja po 3 latach użytkowania ww. telefonu nie mam żadnych problemów.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 AudiAWX

AudiAWX
  • Pasjonat

• 844 postów

Napisano 22 luty 2020 - 01:03

Żona ma P9 lite i działa. Taka przypadłość często słyszę że się honorowi 7 zdarzała. Jeszcze ustaw główna pamięć na sd może coś odetka.
  • 0

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10996 postów

Napisano 22 luty 2020 - 09:48

A w jakim wieku jest urządzenie?

• 0

#6 worm

worm
  • π

• 11490 postów

Napisano 22 luty 2020 - 10:53

@up

Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem Huawei P9 lite – 3-letniego.

• 1

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10996 postów

Napisano 22 luty 2020 - 13:24

Dzięki Worm, no nie doczytałem...

• 0

#8 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1526 postów

Napisano 22 luty 2020 - 13:43

Każdy serwis w takich przypadkach zaczyna od wgrania softu na nowo. To tak jak by zainstalować windowsa na czysto. Być może potrzebne będzie odblokowanie bootloadera. Znajdziesz jak to zrobić.

• 1

#9 matekow

matekow
  • Entuzjasta

• 700 postów

Napisano 24 luty 2020 - 20:42

Jeśli przez ten czas bateria nie była wymieniana to na bank trzeba od tego zacząć, dziwne wskazania poziomu baterii wyłączanie się telefonu przy niby wysokim poziomie naładowania. A druga sprawa że kiepsko działa to też pewnie następstwa słabej baterii. Telefon też ma jakieś spowalniacze i oszczędzanie energii które wpływa na wydajność. Wymień baterie a przynajmniej połowa problemów powinna zniknąć.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: huawei, huawei p9lite, bateria, gps w telefonie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych