Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy ~9000 zł


Recommended Posts

Witam.


 


Jako iż planuje zakup kompletnie nowej jednostki, chciałbym się poradzić szerszego grona osób na ten temat. Nie ukrywam komputer będzie służył głównie do gier, lecz zdarza się czasem jakaś obróbka video, do tego lubię bawić się też produkcją muzyki. Budżet tak jak w temacie mniej więcej do 9 tys, chyba, że ktoś mnie przekona dobrze to argumentując, że warto do czegoś dopłacić to rozważę tę propozycje. Dorzucam tutaj od siebie link do zestawu, nad którym tak sobie od dłuższego czasu rozmyślałem. Jestem gotów wysłuchać każdego dobrego argumentu na temat zestawu, co powinienem w nim zmienić, a jeśli coś dobrze wybrałem to i zalet na temat poszczególnych produktów. Co do ilości dysków w zestawie zawsze mam problemy z miejscem na dyskach więc tym razem chcę się zabezpieczyć.  :D  Tak wiem monitor ma Free Sync, ale być może go zmienię, a produktów AMD kompletnie nie rozważam.


 


  • Zastosowanie komputera : Gry, obróbka video, produkcja muzyki.
  • Maksymalna kwota : 9 tys, ewentualnie 10 tys
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Na początku przyszłego miesiąca.
  • Których części potrzebuję : Kompletną paczkę.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Myślę, że tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1080p - Asus ROG Strix XG27VQ
  • Specjalne wymagania : Niskie temp., Ciche chłodzenie, Wydajność.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.
  • Własna propozycja zestawu https://www.x-kom.pl/lista/gyoqysqhy
  • Inne : Jeśli ktoś ma ciekawą propozycję karty muzycznej chętnie też ją rozważę. 

Dziękuje od razu z góry za włożony trud w pomocy nad złożeniem tego zestawu. Oczywiście będę się udzielał jak najczęściej w razie jakichkolwiek pytań.


Link to post
Share on other sites

 

 

zdarza się czasem jakaś obróbka video, do tego lubię bawić się też produkcją muzyki

W jakim sofcie ta obróbka wideo, z czego materiały, jaka rozdzielczość, Bitrate? 

 

9700KF w cenie 9700K gdzie masz iGPU a więc i akcelerację QSV, RAM RGB i AIO z RGB w obudowie bez okna? niezbyt opłacalne MOBO, dyski jak pod obróbkę, ale zbyt mało pamięci, RTX 2070S w chorej wręcz cenie,HDD 5400RPM jest tu celowo co by było ciszej? to jest wolny model, na eksport zdecydowanie coś szybszego 7200RPM.

 

Raptem 300zł drożej https://proline.pl/koszyk/f46588d1

9900K, 32GB RAM 3600MHz z opcją rozbudowy, cichy i wydajny cooler, MOBO z lepszą sekcją, RTX 2070S z dobrym chłodzeniem w normalnej cenie, znacznie lepszy jakościowo PSU Seasonica z 10 letnią gwarancją.


Można dorzucić do PSU z dłuższym trybem pasywnym  - RMX650W, można iść w bardziej przewiewnego Fractala Meshify S2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obróbka w Sony Vegasie, materiały przeróżne czasem z telefonu, czasem jakieś nagrania z gier itp. Rozdzielczość przeważnie 1080p. Z Bitratem różnie bywa.

 

Tak jak napisałem wyżej lista złożona można powiedzieć bez głębszego zastanawiania się wiec wszelkie rady wezmę głęboko do siebie. Z prockiem miałem dylemat i wrzuciłem KFa by po prostu był. Co do obudowy i podzespołów z RGB to fakt obudowa dobrana źle, ale też nie byłem pewny co dobrać, by się ładnie prezentowało i by było miejsce na AIO i wszystkie potrzebne komponenty. Co do większej ilości pamięci tu się zgodzę, że powinno być jej więcej. Natomiast grafika, HDD, zasilacz, płyta i obudowa to raczej takie placeholdery, o których coś tam poczytałem, ale dlatego też tutaj napisałem by zasięgnąć opinii od innych. Zestaw podany wyżej jak najbardziej mi się podoba, ale tak jak mówię fajnie by było zasięgnąć opinii większej ilości osób, a także może nasuną się jakieś inne propozycje po mojej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z prockiem miałem dylemat i wrzuciłem KFa

 

To byś się nieźle przejechał. 

 

 Opcja z proline którą dostałeś o niebo lepsza.

 

- CPU 8/16 zamiast 8/8

- iGPU z quicksync

- lepsze mobo z lepszą sekcją zasilania

- lepszy jakościowo zasilacz

- 64 GB DDR4

 

Chłodzenie Gaming na RTX 2070 Super jest udane i nie ma szczególnej potrzeby dopłacania dalej

Albo AiO i bajery albo wydajność. Zostałbym przy chłodzeniu wieżowym rozpatrując co najwyżej jeszcze NH D15

 

Co do OC. i9 9900K ma wysokie takty prosto z pudła. Jego OC, to w zasadzie kosmetyka.

Ogólnie przy takich stacjach OC można sobie darować. Ważniejsza będzie 100% stabilność podczas pracy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszelkie opinie i fajnie że odpowiadają osoby, które się na temacie znają.

Tak jak mówiłem procek był wrzucony po prostu i tak miałem wybrać druga opcje.

Płyta główna i zasilacz to rzeczy, o których kompletnie nie mam pojęcia dlatego też powstał ten temat.

Grafika to raczej rzeczywiście overkill z mojej strony po prostu jakoś tak mi się podobała :D

OC to też kwestia co do której nie mam 100 % pewności.

A jeszcze pytanko w kwestii obudowy, Aio(jeśli się zdecyduję) i HDDka to jakie by były jeszcze wasze propozycje, tak oczywiście by z niczym nie było problemu.

Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam Panowie, że przekonaliście mnie do zakupienia D15. Co natomiast proponujecie w kwestii obudowy i dysku HDD?

Ten Fractal to nie była moja ostateczna opcja, chętnie obejrze jeszcze coś godnego uwagi.

W kwestii dysku nie ukrywam, że zastanawiałem się nad WD Black 4TB, lecz po przeczytaniu kilku opinii troszkę zwątpiłem. Czy aż tak źle z nim jest?


Dziękuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, po zmianach koszyk aktualnie wygląda tak: https://www.x-kom.pl/lista/92easw3me.

Natomiast wciąż mam problem z doborem dysku I nie wiem czy taką obudowę wybrać. Jakby ktoś mógł jeszcze poradzić odnośnie tych dwóch rzeczy byłbym bardzo wdzięczny.  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...