Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w weryfikacji / poprawie zestawu do 7,5k PLN


Recommended Posts

Cześć!
Potrzebuje ostatecznej weryfikacji zestawu który zamierzam nabyć drogą kupna dzisiaj albo najpózniej przez weekend
Łączny budżet który zamierzam przeznaczyć na PC to 7.5 tysięcy- Bez windowsa i monitorów, sama buda i podzespoły. 
 

Przygotowałem wstępny zestaw chce się tylko upewnić czy coś można zmienić, poprawić - Wysyłam screen ponieważ do koszyka dodaje od razu przy tych podzespołach bundle od AMD które w zapisanym koszyku podbijają łączny koszt-
 unknown.pngJak widać zostaje jeszcze prawie 650 zł zapasu które chce spożytkować
Drugie pytanie- Czy firmy wydające GPU i Mobo są dobrze dobrane? Czy np lepiej wziąć X570 od Asrocka a np GPU od MSI
I czy x-kom posiada ewentualne kody rabatowy przy takich zamówieniach (darmowe złożenie bądż inne rzeczy)

Poniżej też schemat dla tematów

  • Zastosowanie komputera : Gry, troche photoshopa
  • Maksymalna kwota : 7,5 tys
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : 1-3 dni
  • Których części potrzebuję : Obudowa + Podzespoły
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : W przyszłości, jeżeli braknie mocy- raczej tak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Inne : praca ma być przyjemna

Proszę o pomoc i weryfikacje ponieważ tak jak wspomniałem wyżej, komputer będę zamawiał na dniach

Link to post
Share on other sites

Pod gry i trochę PS'a chcesz ładować 3900X? 

Na dobrą sprawę, to i Ryzen 5 3600 wystarczy a 3700X będzie z zapasem. Można to też spokojnie kłaść na B450 bo X570 w tym przypadku nic szczególnego nie wnosi. 

Seasonic GC praktycznie w cenie Seasonica Focus

RX 5700XT Pulse praktycznie w cenie Nitro. 

 

Przykładowo - 1300 zł mniej - https://proline.pl/koszyk/da4b4938 - wydajność na tym samym poziomie zarówno w grach jak i w PS'ie. 

Można dać większy SSD, można dać RTX 2070 Super

 

Jak chcesz dobijać budżet, to i tak nie wiem czy pakowałbym się w 3900X na ten moment. 

 

Jakie będą tutaj monitory? 

Link to post
Share on other sites

Pod gry i trochę PS'a chcesz ładować 3900X? 

Na dobrą sprawę, to i Ryzen 5 3600 wystarczy a 3700X będzie z zapasem. Można to też spokojnie kłaść na B450 bo X570 w tym przypadku nic szczególnego nie wnosi. 

Seasonic GC praktycznie w cenie Seasonica Focus

RX 5700XT Pulse praktycznie w cenie Nitro. 

 

Przykładowo - 1300 zł mniej - https://proline.pl/koszyk/da4b4938 - wydajność na tym samym poziomie zarówno w grach jak i w PS'ie. 

Można dać większy SSD, można dać RTX 2070 Super

 

Jak chcesz dobijać budżet, to i tak nie wiem czy pakowałbym się w 3900X na ten moment. 

 

Jakie będą tutaj monitory? 

 

 

Monitor to Samsung C49HG90DMUX

Co do sprzętu, to chce mieć poprostu małego potworka, dlatego taki budżet, niezaleznie od tego czy to bedzie overkill czy nie, poprostu chce najlepszy zestaw w danym budzecie,

Finalnie - bo za 2h mam zamiar złozyć zamówienie

Zamienić tego 5700XT na ver. Nitro czy na 2070Super?, Seasonic zasilacz z GC na Sonic? I ewentualnie jeszcze wiekszy SSD 

A i też czy chłodzenie będzie dobre? Ten fortis

 

Finalnie zmienilem na taki:

unknown.png

Jeszcze pytanie czy xkom ma jakies kody rabatowe? Bo szukałem ale nic nie widziałem, typu darmowe złożenie

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do sprzętu, to chce mieć poprostu małego potworka, dlatego taki budżet, niezaleznie od tego czy to bedzie overkill czy nie, poprostu chce najlepszy zestaw w danym budzecie,

Dopłata do 3900X względem 3700X kompletnie nic nie wnosi, ani w grach ani w PS.

 

Słabe chłodzenie pod ten CPU, RX 5700XT Nitro w cenie RTX 2070S, drogi RAM, za stówkę więcej masz 32GB 3200MHZ 16CL.

 

GC to gorsze jakościowo zasilacze od Focus Gold/Gold GX.

 

 

 

C49HG90DMUX

Mając takie szkło lepiej dorzuć do RTX 2080S.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...