Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Sprzętowe wieki temu (6 lat) prosiłem o pomoc przy złożeniu kompa (który Waszymi siłami udało się zmontować)  ale niestety właśnie umiera :(

Czas na odświeżenie:

 

Potrzebuje komputer do grafiki 2d (dtp Adobiego) i 3d (Blender, 3d-coat, substance painter, Unity) proporcje 60% na 40% z czego jeśli mowa o Photoshopie to pliki ze sporą ilością warstw lub sporej wielkości, oraz pragnę poinformować że bardzo lubię pracować na wszystkich programach otwartych na raz :D

 

 

  • Zastosowanie komputera : Grafika 2D i 3D
  • Maksymalna kwota : 6000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :teraz
  • Których części potrzebuję : skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :2 monitory (Eizo FlexScan SX2262W i Benq - coś FullHD)
  • Specjalne wymagania :  64 GB ramu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :nic
  • Własna propozycja zestawu : 
    https://www.x-kom.pl/lista/hvdf8hkrd
Edytowane przez szaibot
Link to post
Share on other sites

Kompletnie nieopłacalny zasilacz, pod ten zestaw 450W jest z zapasem na zaś Seasonic Focus Gold 550W w cenie 350zł dużo lepszy środek, cichy, w pełni modularny, 10 lat gwarancji, GTX 1660TI z kijowym chłodzeniem w chorej cenie, marny wybór na tle GTX 1660S w niższej kwocie o 200-250zł, wolny RAM jak na te pieniądze.

X470 nic tu nie wnosi, jeśli mają być dwa sloty M.2 to tutaj B450 z update biosu w niższej cenie.

 

Brak wydajniejszego coolera, BOX na 3700X cichy nie jest.

Link to post
Share on other sites

Kompletnie nieopłacalny zasilacz, pod ten zestaw 450W jest z zapasem na zaś Seasonic Focus Gold 550W w cenie 350zł dużo lepszy środek, cichy, w pełni modularny, 10 lat gwarancji, GTX 1660TI z kijowym chłodzeniem w chorej cenie, marny wybór na tle GTX 1660S w niższej kwocie o 200-250zł, wolny RAM jak na te pieniądze.

X470 nic tu nie wnosi, jeśli mają być dwa sloty M.2 to tutaj B450 z update biosu w niższej cenie.

 

Brak wydajniejszego coolera, BOX na 3700X cichy nie jest.

 

Dzięki za uwagi, po poczytaniu trochę więcej naciągnąłem trochę budżet i aktualnie mam taki zestaw:

https://proline.pl/konf/4d3a08d4 

 

Karta graficzna inna niż zaoferowałeś bo w rankingach Blendera 1660ti wypada lepiej, ale po namyślę doszedłem do wniosku że przyda się więcej pamięci na karcie i dlatego taki wybór, co teraz uważasz?

Link to post
Share on other sites

Do tego MOBO z jednym złączem M.2 - powodzenia przy pracy z systemem/softem i roboczymi na jednym samym SSD, weź B450M Mortar MAX.

 

Z zatokami 5,25" masz Pure Base 600

 

Słuszna uwaga - teraz mam dwa dyski ssd, a skoro upgrade to upgrade :) - obudowa fajna (teraz mam fractal design xl i ten base 600 wydaje się podobny)

 

https://proline.pl/koszyk/f24bf0c8

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...