Skocz do zawartości

Zasilanie europejskich urządzeń w USA


Recommended Posts

Potrzebujesz zasilacza na 110V albo przejściówkę z 220v na 110v ,a takie są drogie bo nie wystarczy zamienić miejscami bolce. Przejściówki a raczej transformatory są drogie i nie polecam bo jak się zepsuje to koniec z laptopem i zasilaczem.

 

Przykładowy transformator który potrzebujesz:

https://allegro.pl/oferta/konwerter-napiecia-230-110v-i-110-230v-400w-5970-8547812492

 

Edit:

Zapomniałem o tym ,że sam zasilacz może także pracować z napięciem 110V jak i 230V. Zobacz na zasilaczu na jakim napięciu może pracować. Szukaj informacji o input czyli wejściu i tam jest napisane czy pracuje w 230v czy 100-230v.

Edytowane przez Gosite
Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom temat nie jest do końca oczywisty.

Niektóre urządzenia pójdą, a inne mogą nie działać poprawnie.

Czasami wystarczy przejściówka za 3 zł, a innym razem właśnie transformator.

 

To, czy dane urządzenie będzie działało czy nie, wynika ze specyfikacji. Zwykle jest tak, że będzie działało, wystarczy tylko zainwestować w przejściówkę. Czasami jednak może być tak, że urządzenie europejskie będzie wymagało tych 230V napięcia i może być konieczny jakiś transformator.

 

Na pewno mają inną częstotliwość sieci. 60 Hz a nie 50 Hz jak w Europie. Z napięciem nie jest już tak prosto. Kiedyś typowe jednofazowe napięcie wynosiło 110VAC. Potem już 115 VAC.

 

Jak masz wątpliwość to zainwestuj w coś takiego: https://sklep.toroidy.pl/pl/c/Zasilacze-110230V/42

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi tylko o laptopa, to przeczytaj informacje z naklejki na obudowie i się dowiesz. Albo zadziała albo nie. Na dwoje babka wróżyła. Zasilacz np od Della (sprawdziłem) akceptuje napięcie wejściowe pd 100 do 240 V. Na niektórych urządzeniach na zasilaczach są fizyczne przełączniki 110V - 230V.  Jeśli twój zasilacz nie jest kompatybilny z napięciem 110V to już wolałbym kupić inny zasilacz do laptopa niż jakieś chińskie transformatory nie wiadomo z jakimi zabezpieczeniami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba się zastanawiać, kombinować, bo wszystko jest opisane na danym urządzeniu (zasilaczu). Na ładowarce USB był zakres napięcia wejściowego 110-230V, to czemu miała nie działać? Na ładowarce od szczotki to samo... więcej nie potrzebowałem podłączać. TV ze sobą nie brałem, odkurzacza też nie :D

 

Edit:

Oczywiście przejściówkę trzeba mieć, bo bolce inne.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...