Skocz do zawartości

UPS do komputera za 500 zł


Recommended Posts

Cześć, mam wrażenie, że potrzebuję UPS'a do komputera, szukam czegoś do 500 zł jeżeli to możliwe. Nie chodzi mi o to żeby podtrzymywał on pracę komputera ale stabilizował zasilanie które mam do niego doprowadzone, bo w tej chwili prawdopodobnie zdarzają tu się jakieś spadki napięcia (instalacja jest dość stara więc podejrzewam, że moja teoria jest słuszna), objawia się to tym, że komputer się restartuje i nie ma po tym, żadnego śladu w systemie. Czytałem, że do komputera potrzebuję czegoś co na wyjściu będzie miało czystą sinusoidę, nie znam się na tym, więc proszę o pomoc.

Jeżeli moglibyście doradzić co powinienem w tej sytuacji kupić ewentualnie obalić moją teorię na temat problemów z prądem, będę bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem  UPS EVER ECO 700CDS, konkretnie u tego sprzedawcy https://allegro.pl/oferta/ups-ever-eco-700cds-do-co-420w-nowe-aku-sinus-759-8941677116?reco_id=139c697d-532e-11ea-bca5-b02628c85470&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 ponad rok temu i jestem zadowolony. Podłączony jest PC i monitor i przy utracie zasilania mam czas na spokojnie zamknąć system. Przy tej mocy UPS-a to ze względu na zapotrzebowanie mojego zestawu nie można uruchomić PC bez zasilania sieciowego.

Link to post
Share on other sites

 

 

UPS PowerWalker VI800SW-SCHUKO w Morele. Pełna sinusoida, 436,69 zł.

 

" czas podtrzymania 5 minut, czas ładowania 7 godzin."  %-) 

 

To jak już wydawać takie kwoty to nie lepiej kupić coś co rzeczywiście można nazwać UPSem?

https://allegro.pl/oferta/zasilanie-awaryjne-pieca-co-ups-pompy-800w-40ah-8566323316

Link to post
Share on other sites

@@wojciechu15, to nie tylko przetwornica a normalny UPS z czystym sunusem, z taką różnicą, że w razie potrzeby podtrzymasz tym PC nawet kilka godzin (wiadomo w zależności od poboru), wiec chodziło mi wyłącznie o to że za tą kasę można kupić coś takiego, no fakt kompaktowe to to nie jest, ani ładne nie ma też napisów "for gamers".


@up z resztą widzę że Volta produkuje też dedykowane UPSy pod PC

http://voltpolska.pl/pl/glowna/161-pico-ups-800-480-w-9-ah-5903111886806.html

 

i taki model za bagatela 167zł da spokojnie radę pod wymagania autora.

Link to post
Share on other sites

@up. @pendzel_3. Nie miałem zamiaru ani ochoty na tamten temat odpowiadać i z edytowałem go zostawiając ... bo chciałem odpowiedzieć tutaj zamiast tam (miałem otwarte dwie karty w przeglądarce z forum) i pomyliłem je, zobacz na godzinę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie miałem zamiaru ani ochoty na tamten temat odpowiadać i z edytowałem go zostawiając ... bo chciałem odpowiedzieć tutaj zamiast tam (miałem otwarte dwie karty w przeglądarce z forum) i pomyliłem je, zobacz na godzinę. 
dzięki za info, tamten temat jest wyjaśniony.  ;) wszystko ok.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...