Skocz do zawartości

Komputer do 10tys + 3tys monitor Adobe Premiere


Recommended Posts

Witam, szukam dobrego zestawu PC jak również monitora pod montaż w Adobe Premiere.
Materiały to FHD/4k h264 / 265.

 

10tys za sam komputer + oddzielny 3tys na monitor 32"< 4k

 

  • Zastosowanie komputera : montaż filmów w Adobe Premiere
  • Maksymalna kwota : 10 tys
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : za miesiąc
  • Których części potrzebuję : obudowa + wnętrze + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak / jeśli sobie poradze z tym
  • Specjalne wymagania : 32gb ramu, m2 1TB na surówke, 4TB na materiały,
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Inne : praca ma być przyjemna

​Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/599ac7da

 

Kwestia monitora. Może 21:9? A jak 16:9 to BenQ PD3200U

Myślałem o tym BenQ ale nie mam nikogo kto by miał z nim do czynienia. (Mysle o 16:9, żeby teraźniejsze 3x24" zmienić na tego Benq i ew. coś do podglądu z prawej. Myśle o tym że na wysokim ekranie BenQ widze podgląd i timeline na jednym nie ruszając głowy) Z racji tego że będzie większy + większa rozdzielczość to może zobaczę co jest ostre na mniejszym polu "podglądu", bo teraz na 24" FHD jest to niemożliwe.

 

Odnośnie zestawu, czy przyszłościowo nie lepiej dać 1 kość 32gb ? Ew. zamiast 2070 SUPER wziąć tańszą wersje np. MINI a dokupić ramu? Patrze na to pod kątem paru kl/s w Premiere.

 

Ew. czy chłodzenie np to będzie lepsze od tego który zaproponowałeś ? -> Chłodzenie CPU Scythe Mugen 5 (SCMG-5PCGH)

 

Cytując kolege "

Zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W wystarczy.  RAM o za dużym opóźnieniu - CL17, do tego goodram niestety słabo się kręci i istnieje duża szansa że nie osiągnie tych 3600mhz. Dużo lepiej wypadną markowe kości cl16 3200 lub cl15 3000 podkręcone do 3200. Szczerze nie polecałbym dysków adaty - w teorii wszystko jest pięknie ale miałem ich kilka w rękach ze względu na problemy z kontrolerami. Corsair MP510 lub Samsung 970 EVO Plus to najsensowniejszy wybór.

"

Ale oczywiście ja w komputerach mało siedzę, tylko głośno myślę - fajnie gdybyś ktoś ustosunkował się do tego :)

Edytowane przez paton99
Link to post
Share on other sites

 

 

Ew. czy chłodzenie np to będzie lepsze od tego który zaproponowałeś ? -> Chłodzenie CPU Scythe Mugen 5 (SCMG-5PCGH)

Jakim cudem cooler za ~200zł może być wydajniejszy od topowego chłodzenia powietrznego? ten Mugen to się nadaje do i5 z K, a nie do tak gorącego procesora jak 9900K.

 

 

 

Zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W wystarczy
 

Nieporozumienie, 330zł za ten zasilacz jak za 350-360zł jest jednostka 2 półki wyżej Seasonic Focus Gold 550W, lepsza pod każdym względem.

Ba, za 300zł czyli taniej często jest TXM550W i Bitfenix Formula Gold 550W, oba z lepszym środkiem i stabilniejsze.

Idąc dalej za 240zł jest Focus Gold w wersji 450W, nadal lepiej.

Jeszcze mógłbym wymienić kilka lepszych jednostek w tej lub niższej kwocie....

 

 

 

RAM o za dużym opóźnieniu - CL17, do tego goodram niestety słabo się kręci i istnieje duża szansa że nie osiągnie tych 3600mhz.

Kolejny farmazon, jedne z tańszych kości z takim taktem, 17CL, a ile ten kolega by chciał przy takim taktowaniu, może CL15? weź daj sobie cenę x2.

 

 

 

Dużo lepiej wypadną markowe kości cl16 3200 lub cl15 3000 podkręcone do 3200.

giphy.gif

 

 

 

Szczerze nie polecałbym dysków adaty - w teorii wszystko jest pięknie ale miałem ich kilka w rękach ze względu na problemy z kontrolerami. Corsair MP510 lub Samsung 970 EVO Plus to najsensowniejszy wybór.

Nie ma dysku który nie padnie, 

Tak tak, E12 pod obróbkę jak znalazł, zapis+odczyt i wydajność leży, Evo 970 jeszcze bardziej throttluje, polecam 970 Pro, jak Cis stać na takie rzeczy.

 

https://proline.pl/koszyk/bcfd7d34

64GB RAM, ale masz już wszystkie sloty zajęte, tańszy cooler, nadal cichy i wydajny, tańsza buda ze szkłem, PSU w wersji 650W nadal z ogromnym zapasem mocy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem o tym BenQ ale nie mam nikogo kto by miał z nim do czynienia

 

Podpytaj jeszcze o szkło w działach typowo z monitorami. Mi ten jako pierwszy przyszedł na myśl. 

 

 

 

czy przyszłościowo nie lepiej dać 1 kość 32gb ?

 

Pod Premiera 4x16 GB to spokojny luz. Cena 1x32 GB powala. 

 

 

 

RAM o za dużym opóźnieniu - CL17, do tego goodram niestety słabo się kręci i istnieje duża szansa że nie osiągnie tych 3600mhz. Dużo lepiej wypadną markowe kości cl16 3200 lub cl15 3000 podkręcone do 3200

 

Możesz zamienić na Crucial Sport 3000 MHz CL15. One są E-Die i dobrze się kręcą. Najczęściej pod 3600 MHz CL16 albo 3200 CL14. Cena praktycznie bez zmian. IRDM fakt faktem, do OC się nie nadają ale na te 3600 MHz ruszą. Wiadome, że jak zapchasz 4 sloty, to wtedy w takim przypadku można się spodziewać problemów z wyższymi taktowaniami. Jeżeli natomiast o B-Die, to już są to koszty i w tej cenie kupisz 2x więcej 3000 MHz CL15

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Does-RAM-speed-affect-video-editing-performance-1528/#PremiereProBenchmarkResults

 

Z drugiej strony chcąc mieć 100% pewności, daje się pamięci nie wykraczające poza obsługiwane prędkości przez CPU. Żadnego OC i tym podobnych. Chodzi tutaj o stabilność. 

 

 

 

Szczerze nie polecałbym dysków adaty - w teorii wszystko jest pięknie ale miałem ich kilka w rękach ze względu na problemy z kontrolerami. Corsair MP510 lub Samsung 970 EVO Plus to najsensowniejszy wybór.

 

SX 8200 Pro jako tako nie ma problemów z kontrolerem. Dobra sprawdzona jednostka.  Z drugiej znów strony, co byś nie wziął i jak tego materiału na tym dysku będzie przewalać się cała masa, to każdy SSD zostanie zajechany. Tutaj w cenie 970 EVO Plus 1TB masz jednak praktycznie 2 x ADATA SX 8200 Pro 1TB. Kwestia wspomniana wcześniej - osobny SSD na sam system i soft a w stacji roboczne video 1080p/4K trzeba się liczyć z zajechanymi dyskami i z ich wymianą. Zawsze zostaje też 4xHDD i RAID 10 pod osobny odczyt i zapis. Niższe prędkości, w teorii dłuższa żywotność. Żeby jeszcze mniej katować SSD NVME, można dorzucić tani SSD SATA/AHCI osobno na cache i temp żeby śmieci przerabiane w locie nie zapisywały się dodatkowo na NVME. 

Link to post
Share on other sites

kajtek. dzięki również za wypowiedź, nie jestem aż tak obcykany w OC tym bardziej ramu - więc dla mnie liczy sie stabilność (nie chce myśleć o przepracowaniu paru minut i nagle wyskoczy blu, dla tych paru % więcej które pewnie mało odczuje)...

Co do SSD 1 na system , 1 na materiał i cache - wszystko backup-ować się będzie na 2x raid0 + Nasie z raid 6 więc jak padnie to nie będe płakał :) wybiorę jednak tańszy czyli Adate.

Martwią mnie tylko wpisy na fb gdzie ludzie piszą że na tym i9900k jak puszcze render to już nic nie porobię innego i żebym brał 3900X AMD... Teraz pracując na i5 3570k to faktycznie render zasysa wszystkie moce i jedynie przeglądarka z YT zostaje ledwo.
Co o tym myślisz?

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz lecieć na samym CPU, to wszystko co ma CPU zostanie wykorzystane. To fakt. 

W Premiere warto jednak korzystać z Mercury Engine - czyli używanie CUDA, OpenCL i iGPU Intela z quick sync. 

Praca na samym CPU nie jest chyba najlepszą opcją. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Bardziej pytam czy np Ty masz podobny zestaw i jesteś w stanie podczas exportu coś innego robić na komputerze ?

QSV odciąża wykorzystanie procesora podczas renderingu/eksportu więc nie ma tu tragedii względem renderingu na gołym CPU.

 

7700HQ render na samym CPU zużycie 80-90%, z QSV 50-60% i to też zależne od wielu składowych jak użyte kodeki/materiał, efekty. Co do czasu szybciej 3-4 krotnie z QSV, na GPU nie mam za bardzo porównania bo tam był tylko  w tym lapku GTX 1050.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...