Skocz do zawartości

Komputer do grafiki 3D za około 10k


Recommended Posts

Siema, składam komputer dla znajomej i chciałbym zapytać co myślicie o tym zestawie ? Komputer ma być do grafiki 3D głównie 3DMAX a w przyszłości możliwe, że jakieś proste animacje. 

 

1. Procesor: Procesor AMD Ryzen 9 3950X, 3.5GHz, 64 MB, BOX (100-100000051WOF) 

2. Płyta główna: Płyta główna Asus ROG Strix X570-E Gaming 

3. Dysk SSD: Dysk SSD Corsair Force MP600 1TB PCIe x4 NVMe (CSSD-F1000GBMP600) 

4. RAM: Pamięć Crucial Ballistix Sport LT, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 (MECC-204) 

5. Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 Gaming OC 6GB GDDR5 (GV-N1660GAMING OC-6GD) 

6. Zasilacz: Corsair HX850 (CP-9020138-EU) 

7. Obudowa: Obudowa Phanteks Eclipse P400A Czarna 

8. Chłodzenie CPU: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022) 

 

 

Oceńcie proszę zestaw powiedzcie co jest ok a co zmienić, karta graficzna jest słaba w porównaniu do reszty gdyż lepiej doładować kasy do procka moim zdaniem bo przy renderze na 3DMAX  procesor jest w 100% wykorzystywany a karta w 1% lub 0 :D

Na RAM trochę nie miałem pomysłu, płytę główna wziąłem z polecanych pod ten procek z jednej stronki z kolei na innej była gdzieś w środku stawki, SSD myślę ze nic lepszego nie ma na dziś dzień, co do zasilacza nie liczyłem W czy wystarczy ale wydaje mi sie ze powinno być ok :D z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Dopłata 1500zł do 3950X względem 3900X pozbawiona sensu, nieopłacalne MOBO< RAM w czterech kościach, tu 2x16GB albo i 2x32GB żeby mieć otwartą furtkę do rozbudowy.

 

PSU grubo na wynos, pod taki konfig to 650W jest z dużym zapasem, za 400zł masz Seasonic Focus Gold GX 650W.

 

Zamiast P400A coś bardziej pojemnego i przewiewnego jak Enthoo Pro M TG.

 

 

 

lepiej doładować kasy do procka moim zdaniem bo przy renderze na 3DMAX  procesor jest w 100% wykorzystywany a karta w 1% lub 0
\

Kwestia silnika, ustawień, V-ray daje opcję renderingu na CPU i GPU, poza tym jest od groma silników które lecą ładnie na samej karcie.


Jakie będą tu w ogóle monitory?

Link to post
Share on other sites

A co powiecie na taki zestaw ? 

Procesor AMD Ryzen 9 3900X AM4
ASUS TUF GAMING X570-PLUS AM4
Pamięć GoodRam IRDM PRO 16GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17/16G
Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-1TT-C
Zasilacz Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold 750W

Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N208SGAMING OC-8GC)

Obudowa Phanteks Enthoo Pro Black Window (PH-ES614P_BK)
Chłodzenie procesora be quiet! Dark Rock Pro 4

https://proline.pl/koszyk/fe772510

 

Monitor nie wiem jaki ma ale to myślę można by było nawet po złożeniu kompa wybrać 
 

Link to post
Share on other sites

Jak na razie to korzysta w pracy z samego CPU i to jest zwykły Vray jedynie co dziś patrzyłem to był Vray Next ( ten zwykły niby) i pod spodem Vray GPU 

a to z czego teraz będzie korzystać to zależy jaki komp złożymy, w domu ma kiepskiego lapa dlatego cche zakupić dobry komp żeby sie szkolić dalej w 3DMAX 


a do zestawu jeszcze bym dodał ten HDD Dysk WD Blue WD20EZRZ 2TB sATA III 64MB ? 

Edytowane przez Fryzek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...