Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem nowy router/modem z asusa DSL-AS68U do neostrady 80mb, zamiast starego funboxa 1.0, które notorycznie tracił synchornizacje

teraz wszystko chodzi... prędkości te same co na funboxie, tj. 30Mb/s, więc trochę zawód jest no ale trudno

Mam też range extender z Tp-link TL-WA850RE i ładnie mi rozszerza tą samą sieć ale na drugie piętro, z tym że pomimo że pokazuje na mi doskonały zasięg to test prędkości pokazuje że jest tylko połowa czyli 15Mb/s

i tu pytania do Was?

Czy to normalne? pomimo że pokazuje że jakoś sygnału jest doskonała to czy może tak spadać prędkość czy może jest to jakaś odgórna blokada?

Czy mogę starego funboxa wziąć na drugie piętro i dam go podłączyć do gniazdka i na tym samym haśle do neostrady stworzyć drugą sieć domową? / dobra już wiem że się nie da tak zrobić ;D ;)

A czy można ustawić funboxa jako repeater ? tak jak tego tp-linka?

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Kup sobie jakiś router z portem WAN, pociągnij skrętkę z parteru na piętro, jedną końcówkę wepnij do portu LAN w tym swoim Asusie, drugą do WAN w nowym routerze i ustaw go sobie na piętrze. Skonfiguruj, ustaw sieć WIFI, tylko uważaj, żeby się nie gryzły, sieć na piętrze powinna nadawać na innym kanale.

 

Co do prędkości, to raczej nic z tym nie zrobisz, bo Neostrada ma prędkość podaną DO 80 Mb/s, czyli równie dobrze mógłbyś mieć 1  Mb/s albo 128 kb/s i to cię nie uprawnia do zgłoszenia reklamacji.  Nie ma żadnej gwarancji, że będziesz miał taką prędkość jak masz w umowie.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...