Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu bratu zepsuła się płyta główna M5A97 EVO R2.0. Jako, że działała do tej pory spoko i dosyć długo, zdecydowaliśmy zamówić taką samą. Po złożeniu wszystkiego do kupy, komputer działał ok 1-1.5 tygodnia. Wczoraj, komputer tak bez powodu się wyłączył(w tym czasie nie był pod obciążeniem, był uruchomiony WIN7 na pulpicie, i tyle). Po ponownym uruchomieniu odpala się czarny ekran, czasami jest tylko znak podkreślenia "_". I nic się nie dzieje. Próbowaliśmy resetować BIOS(wyjmowaliśmy baterię na ok ~2-3min oraz przez zworkę zgodnie z instrukcją), flashowaliśmy BIOS(płyta pozwala na aktualizację przy pomocy przycisku, bez uruchamiania komputera). Próbowaliśmy zarówno najnowszą wersję jak i o jeden numerek wcześniejszą, flashowanie kończyło się pomyślnie, ale nic nie pomogło.

 

Co do poprzedniej płyty głównej, to podczas użytkowania, komputer się zawiesił, i po restarcie różnie pokazywał błędy(czasami świeciła się lampka od RAMu, czasami od PCIe, a czasami od CPU. A gdy się udało odpalić, to po pewnym czasie(1-4min) się zwieszał, nawet w BIOSie.

 

W obu przypadkach sprawdzałem własny procesor, grafikę i RAM. W obu przypadkach to samo.

Sprzęt brata - zasilacz, CPU, GPU i RAM - sprawdzałem na swojej płycie głównej(ASROCK 970 PRO3 R2.0). Robiłem MemTest, nie wykazał błędów, robiłem stress-test na CPU, ok 20min, i nic. Robiłem stress-test na GPU+CPU, i też wszystko było ok.Testy trwały ok 4h. Nawet moje chłodzenie nie dawało rady z prockiem brata, a i tak nie powodowało to błędów(po za throttlingiem)

 

Pytania:

1. Czy da się jakoś to naprawić?(chodzi o nową płytę,może coś źle zrobiliśmy)

2. Czy ktoś ma pomysł jeszcze na jakąś diagnostykę?

3. Jeśli nie, to co może powodować taki problem? Uszkodzona płyta główna czy jakiś inny komponent?

 

Specyfikacja:

Płyta główna:  M5A97 EVO R2.0

CPU:               AMD FX 8350

GPU:               [uzupełnię jak wrócę do domu, na 100% to jest RADEON, potrzebuje 6+8 zasilania]

RAM:              4x HYPERX 1866 16GB [potwierdzę jak wrócę do domu, 1866 lub 1600)

ZASILACZ       Corsair 750W

 

PS. Oczywiście, cały zestaw został rozebrany, i podłączone są tylko CPU, GPU i RAM oraz zasilanie.

EDIT: nie mamy w tej chwili głośniczka, więc nie mamy dźwięków BIOS.

EDIT2: wygląda jakby POST się kończył poprawnie lub się zwieszał po sprawdzeniu grafiki.

Edytowane przez pomi11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...