Skocz do zawartości

Pamięć do Phenom x6 1100T i Płyty Asus M4A785TD-V EVO


Recommended Posts

Zależy za ile. Do kompletu z obecnie posiadanymi za 50zł za moduł 4gb tak, bo cena jak za każde inne. Ale jak byś miał kupować 16gb to weź pod uwagę, że za 200zł można kupić już zestaw 2x8gb 1600 cl9 czyli szybszych. Sam sprzedałem nie dawno takie kingstony Z radiatorem za 220 z wysyłką.

Link to post
Share on other sites

218 zł za 4 x 4GB niewiem czy w tych pieniądzach znajdę 2 x 8 GB z dobrymi timingami i chłodzone.

 

Ja ze swojego kompa jedną kość 4 GB będę chciał sprzedać i myślę że karta grafiki też pójdzie do sprzedania no i Fortisa jak wymienię na Fortisa 3 to też go będę chciał sprzedać + mam złożone i gotowe do sprzedania komputerki Fujitsu jak i Dell co prawda budżetowe ale też pójdą pod młotek

Link to post
Share on other sites

Wymiana fortisa na fortisa 3 IMO bez sensu. Pewnie zyskasz tyle co nic na wydajności. Co do ramòw to sam sprzedałem za 220 1600 cl9 z radiatorem więc na bank są do dostania w podobnych pieniądzach lepsze niż przez Ciebie wymienione.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Tyle że stary Fortis HE1225  nie wiem jaką ma granice wydajności TDP , po za tym Fortis 3 jest z większym wiatrakiem no i bardziej mi się podoba jego konstrukcja , obecnie stary Fortis zasłania mi pierwszy slot DDR3 (taka moja mała fanaberia:) )

 

Wojciechu jak masz gdzieś namiar na dobre pamięci np. na Allegro to daj znać albo jakiegoś linka.

 

No i żeby było śmieszniej co jakiś czas Płyta po włączeniu wywala komunikat że CPU Fan Error mimo że jest podpięty i się kręci , Cpu Fan jest podpięty pod wejście na płycie CPU Fan taki paradoks może wentylator ma uszkodzony jakiś czujnik.

Edytowane przez diesner61
Link to post
Share on other sites

Przeglądaj naszą forumową giełdę - pojawiają się oferty dosyć często korzystne, bo nie trzeba odpalać 10% prowizji jak np na allegrolokalnie. 

 

Na allegro masz takie ogłoszenia jak tutaj - https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-kingston-hyperx-ddr3-16gb-1600mhz-cl9-8960690259 gdzie nikt nie licytuje a cena poniżej 200zł. Spokojnie sobie możesz polować na takie strzały, bo przecież masz działające pamięci w komputerze, a jak nie to za niewiele ponad 200 masz inne od ręki jak tutaj - https://allegrolokalnie.pl/oferta/corsair-vengeance-ddr3-16gb

 

Poza tym z mojej strony nie sugerował bym się zanadto radiatorami przy tak niskim taktowaniu. Moim zdaniem do 1600mhz jest on głównie ozdobnikiem. 

 

PS:Jesteś w Łodzi. Masz w łodzi człowieka który na OLX'ie ma wiele pamięci. Za 200zł ma nowe 2x8 ddr3 z pisemną gwarancją na rok - https://www.olx.pl/oferta/pamiec-ram-hynix-ddr3-2x8-16gb-pc3-12800-1600mhz-nowa-gwarancja-CID99-IDm27x2.html#107a145d15 Za 270 ma inne używane z radiatorami - https://www.olx.pl/oferta/ddr3-16gb-2x8gb-kingston-hyper-x-1600mhz-nowe-gwarancja-CID99-IDASFRZ.html#fafc2e82bd Odejdzie ci zamieszanie i koszt przesyłki. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Zamówienie zrobiłem na dniach powinno przyjść, zobaczymy jak to będzie śmigać ze sobą.

Tak sobie zrobiłem kilka benchmarków i w 1080p Asus HD 6950 1 GB nie radzi sobie najlepiej ale myślę że powinienem być zadowolony jak bym tam wsadził kartę pokroju R9 380x z 4 GB vramu chyba nic mocniejszego do tego procesora nie ma sensu ładować, jak myślicie? Oczywiście zależy mi też na tym by karta nie ciągnęła prądu jak głupia w spoczynku jak i pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

 

 

jak bym tam wsadził kartę pokroju R9 380x z 4 GB vramu
 

 

Nie pchaj się w tego kotleta, chyba, że dostaniesz go za mniej niż 200zł. Nawet gtx 970 który jest do dostania za mniej niż 350zł jest wydajniejszy od 10 do nawet 40% zależnie od tytułu. Tak, że RX570 też będzie wydajniejszy i bez problemu dostaniesz sztukę z gwarancją.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_msi_radeon_rx_570_gaming_x_deja_vu?page=0,20

Link to post
Share on other sites

Na stronie producenta przy pamięciach jest opis że 1600/1800 po oc więc może coś trzeba w biosie ustawić w opcjach do oc??? Strzelam bo nie znam biosu tej płyty.

Pamięć 4 x DIMM, Maks. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)*/1600(O.C.)/1333/1066/800 ECC,Non-ECC,niebuforowana

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No i witam Was ponownie Szanowni koledzy.... zrezygnowałem z poprzedniej karty i zaopatrzyłem się w Asus RX 480 8 GB.

Ale powiem Wam szczerze że żeby kupić dobrą kartę z drugiej ręki to trzeba się naszukać a i tak można trafić na minę przeciw czołgową.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...