Skocz do zawartości

Pamięć do Phenom x6 1100T i Płyty Asus M4A785TD-V EVO


Recommended Posts

Witam Was szanowni Użytkownicy, mam na imię Artur .

Złożyłem komputer z części które dostałem od znajomego z innego komputera który miał usterkę w postaci uszkodzonej płyty głównej i obudowy.

 

Konfiguracja jest następująca:

 

Obudowa: Silentium PC Regnum RG6V EVO TG ARGB

Płyta: Asus M4A785TD-V EVO z biosem 2105

CPU: AMD Phenom x6 1100T 3.3 Ghz chciałbym go podkręcać na tym zestawie.

PSU: OCZ 700MXSP 

GPU: Asus HD6950 1 GB DirectCU

RAM: 2 x 4 GB Good Ram 1333 mhz gołe bez radiatorów

 

I teraz z planach mam zmienić pamięci na jakieś lepsze i takie które rozwiną skrzydła w tym zestawie , skłaniam się do kompletu 4 x 4 GB proszę abyście doradzili coś co by się opłacało no i co by miało potencjał. W przyszłości jeszcze grafikę będę chciał zmienić.

Czekam na wasze odpowiedzi .

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Napisz Kolego do czego ma być to sprzęt? gry? Jakiego monitora to tego będziesz używał?

 

Musisz mieć świadomość tego, że grubsze inwestycje w tą platformę są lekko mówiąc bezcelowe.

 

Ryzen 5 1600 AF który cechuje się dwa razy mniejszym TDP (65 vs 125W) kosztuje w tym momencie 399zł a jest ok ~60-70% wydajniejszy od procesora który posiadasz.

 

Ktoś kto budował ten komputer na tamte czasu dość dobrze sparował graty, ale nie zmienia to faktu że jest już przestarzała i prądożerna platforma nie wyłączając GPU....

 

Co do ramu to odpal gry które Cię interesują i sprawdź jego zużycie za pomocą np. MSI Afterburnera, jeśli nie dobija powyżej 70-80% to odpuściłbym tą inwestycje na rzecz składania funduszy na nową platformę.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Wiem że platforma nie należy do najnowszych, ogólnie to do pogrania w jakieś nie do końca najświeższe tytuły, części dostałem za free więc jakim budrzetem mogę podciągnąć tą konfigurację dlatego zastanawiam się na pamięcią RAM.

 

W opcji 4 x 4 GB no i pytanie czy 1333 MHz czy np 1600 MHz no i w przyszłości tylko dobrać do tego lepsze GPU.

Link to post
Share on other sites

Jak już chcesz koniecznie dokupić ram to znajdź najtańszy zestaw 2x4gb 1333, sprawdź tylko jakie pamięci posiadasz (jednostronne czy dwustronne) no chyba że ktoś tutaj pamięta w ciemno że na bank takie a nie inne).

 

Szybkie ddr3 będą dalej kosztowały kawałek grosza a Tobie to nie wniesie do tematu zbyt wiele, poza tym trzeba by było wymienić wtedy i te które posiadasz.

 

 

o i w przyszłości tylko dobrać do tego lepsze GPU.

 

Można, ale pamiętaj że jeśli wstawisz tam sporo lepsze GPU to i tak procesor będzie wąskim gardłem. 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

bardziej bym celował w jakąś kartę którą najwydajniej sprawdzi się na porcie PCI-Express 2.0
 

 

Rodzaj PCI nadal, nawet przy mocnych konstrukcjach będzie miał marginalny wpływ na wydajność, więc tym się nie przejmuj.

 

Co do pamięci, to jeżeli chcesz tanio - kup 2x4 1333, bo takie masz. Jak byś miał kupować 2x8 2400, to za pratycznie te same pieniądze możesz mieć żwawe ddr4 i trochę szkoda do takiego zestawu pakować, szczególnie, że na horyzoncie ddr5 i zaraz ich (ddr3) cena może polecieć na głowę.

Link to post
Share on other sites

Wojciechu fakt masz racja ja w planie mam pozbyć się tych Good Ramów w obecnej konfiguracji 2 x 4 GB działających w Dual na rzecz markowych chłodzonych kości 4 x 4GB bo moja płyta max 16 GB obsługuje, mam fajną obudowę płytę nie najgorszą jak do tego procesora, a chciałbym jeszcze coś z tego wykręcić w granicach 4 GHz albo lekko ponad. Dlatego wolał bym jeden a dobry komplet pamięci.

Link to post
Share on other sites

No to dużego wyboru nie ma. Szukaj rx570 z gwarancją. Od biedy jak się nie boisz starszych kart to za 300-350zł na forum można kupić czasami gtx 970. Podobna, a może nawet trochę lepsza wydajność od rx570, ale na gwarę nie ma co liczyć.

 

Możesz też pytać tutaj kolegi:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/290504-gigabyte-1060-3gb/

 

Za 550 ma na allegrolokalnie wystawione, gdzie samej prowizji zapłaci 50zł od tej ceny. Jak się dogadacie przez forum to może zrobi z tego 450+KW

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj wieczorem jedna z kości prawdopodobnie odmówiła współpracy zaczęło się od Blue Screedów a skończyło na tym że komputer nie dawał znaków życia do momentu wyciągnięcia kostki, i ani reset biosu nie pomógł ani nic, co najlepsze przełożyłem pierwszą kość w miejsce tej nie działającej i komputer działa i nawet we Fallout 3 na wysokich pograłem.

 

Pytanie czego szukać G. SKILL, CORSAIR, KINGSTON Fury czy czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

..a ja dalej będę obstawał za tym, że ładowanie funduszy w ta platformę mija się z celem... lepiej to puścić póki jeszcze jest "coś" warte, dołożyć i przejść na AM4.

 

Ryzen 3 1200

B450M DSH3

2x8gb 3000 

 

~800zł, minus ew.$ ze sprzedaży starych gratów, z używek można jeszcze taniej to złożyć.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

IMO pakowanie się w ryzena 1200 to też trochę marnowanie środków skoro niewiele drożej jest 1600af

 

Zgadzam się, ale to różnica kolejnych 200zł złotych no i tak można ciągnąć dalej :) a taki R3 1200 mimo iż to 4 gołe rdzenie i tak poradzi sobie znacznie lepiej niż Phenom, a przy ew. odsprzedaży nie straci zbytnio na wartości.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-3-1200-ykf

https://www.olx.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-3-1200-CID99-IDDG8Qa.html#6fedc8a92b

 

do tego w/w mobo i choćby 2x4GB 3000... i już jesteś na nowej platformie.

Link to post
Share on other sites

To jest jasne dla nas, przy czym kolega ma swoje zdanie na ten temat i też nie ma co mu robić pod górkę. Wyraziliśmy swoje zdanie i tyle. Od początku tematu pisaliśmy, że lepiej to sprzedać, ale nie chce, pisaliśmy, że szkoda droższy ram kupować, tylko lepiej jak najtaniej drugą parę 2x4 1333 - też stwierdził, że woli jakieś szybsze, chłodzone. 

 

Teraz skupmy się może na tym żeby mu to działało, a co do reszty to chyba już załapał jakie jest nasze zdanie i nie ma co indoktrynacji prowadzić.

Link to post
Share on other sites

Taaa szanuje wasze zdanie i się zgadzam macie racje lepiej pozbyć się tego i mieć spokój. Z racji że dostałem za darmo większość gratów na razie zainwestowałem w ten zestaw 9 zł w płytę główną bo kupiłem ją w zamian za inny przedmiot i zapłaciłem tylko za wysyłkę. Kupiłem mega obudowę SPC Regnum RG6V EVO TG ARGB w dobrej cenie i jak na razie tyle z inwestycji.

Wiadomo nie będę pakował kasy w nową platformę po to tylko żeby płynnie pograć sobie w Stalkera czy we Fallouta lub Skyrima lub coś tego pokroju , mam PS1 , PS2 , PS3 , PS4 ale nie wszystkie gry są na te platformy po za tym na komputerze w niektóre gierki lepiej Mi się gra. 

Nie zamierzam na tym configu grać w Cyberpank 2077 :):)

Chce żeby to wszystko ładnie ze sobą działało i żeby jeszcze z tego Phenoma coś wykręcić jak zajdzie potrzeba na razie mam Fortisa HE1225 ale przymierzam się do Fortisa 3 HER1425 . I nic więcej nie chce co najwyżej grafikę z 3 GB lub więcej pamięci. W zeszłym roku miałem R9 280 3 GB z Windforcem i grało się na tym przyzwoicie ale że zaszła potrzeba to sprzedałem komputer niestety:(

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się tylko jeszcze czy przy tej konfiguracji to ten zasilacz da rade z jakąś nowszą kartą?? Mowa o OCZ 700MXSP

Co prawda zasilacz przeszedł gruntowny serwis bo rozebrałem go na części składowe i niemal każdy element oczyściłem i stwierdziłem że nie śmierdzi spalenizną nie ma piszczących cewek ani też spuchniętych czy wylanych kondensatorów , na moje oko jest OK .

 

Jestem Wam bardzo wdzięczny za taki odzew i pomoc naprawdę , ciesze się że są jeszcze ludzie którzy chcą pomóc:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...