Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Składak - budżet 3000 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 babyface

babyface
  • Amator

• 51 postów

Napisano 14 luty 2020 - 18:01

Witam forumowiczów!

Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Mój 14-letni syn chciałby z moją pomocą złożyć sobie komputer stacjonarny w kwocie do ok. 3000 zł. Kilka lat temu składałem komputer dla siebie, ale ostatnio nie jestem w temacie i chciałbym się dowiedzieć od was jaką płytę główną wybrać, jaki procesor, kartę graficzną, twardy dysk, pamięci, zasilacz czy obudowę wybrać.

1) Kwota przeznaczona na zakup: Maksymalnie ok. 3000 zł.

2) Główne zastosowanie: Gry - głównie Fortnite oraz Minecraft. Nie wiem od czego zależy ilość FPS w tych grach, ale oczywiście syn chciałby żeby było ich najwięcej.

Za każdą sekundę poświęconą mi i mojemu synowi z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

• 0

#2 Gwork

Gwork
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 14 luty 2020 - 18:53

Jaki macie monitor ?

• 0

#3 EvenQ

EvenQ
  • Bywalec

• 123 postów
  • Miejscowość:Mrągowo

Napisano 15 luty 2020 - 09:31

Czy w zestawie ma być windows oraz monitor?

Proszę :)

https://proline.pl/koszyk/bba795fd Jeżeli ciąć koszty, to można wyrzucić chłodzenie procesora i można działać na standardowym chłodzeniu oraz można kartę graficzną wziąć tańszą chociażby 1660ti. W przyszłości, oczywiście można upgradować zestaw o wydajniejszy procesor. Pozdrawiam

• 0

#4 mistela222

mistela222
  • Gaduła

• 342 postów
  • Miejscowość:STG

Napisano 15 luty 2020 - 12:04

@up

Tylko nie wiadomo co właśnie ma być w zestawie.. Niech autor dokładnie sprecyzuje na co te 3000? Do Twojej propozycji trzeba doliczyć jeszcze zasilacz i dysk. To już będzie ponad budżet nie licząc systemu. My poświęciliśmy więcej niż sekundę, teraz pora by autor doprecyzował.

Zresztą w sieci kupa jest propozycji zestawów do 3000. Ja szukałbym coś na tańszej B450.  Ryzen 1600AF to całkiem dobra propozycja nieodbiegająca od 2600 ale przy zakupie trzeba zwrócić na to uwagę - tu uwaga do autora -  aby nie wziąć starszego 1600 (oznaczenie AE). Jeśli młodego cieszą tylko fps to z kolei Intel.

• 0

#5 minion06

minion06
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 15 luty 2020 - 12:32

monitor aoc C24G1
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych