Skocz do zawartości

Składak - budżet 3000 zł


Recommended Posts

Witam forumowiczów!

 

Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Mój 14-letni syn chciałby z moją pomocą złożyć sobie komputer stacjonarny w kwocie do ok. 3000 zł. Kilka lat temu składałem komputer dla siebie, ale ostatnio nie jestem w temacie i chciałbym się dowiedzieć od was jaką płytę główną wybrać, jaki procesor, kartę graficzną, twardy dysk, pamięci, zasilacz czy obudowę wybrać.

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: Maksymalnie ok. 3000 zł.

 

2) Główne zastosowanie: Gry - głównie Fortnite oraz Minecraft. Nie wiem od czego zależy ilość FPS w tych grach, ale oczywiście syn chciałby żeby było ich najwięcej.

 

Za każdą sekundę poświęconą mi i mojemu synowi z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Czy w zestawie ma być windows oraz monitor?


Proszę :)

https://proline.pl/koszyk/bba795fd Jeżeli ciąć koszty, to można wyrzucić chłodzenie procesora i można działać na standardowym chłodzeniu oraz można kartę graficzną wziąć tańszą chociażby 1660ti. W przyszłości, oczywiście można upgradować zestaw o wydajniejszy procesor. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@up

Tylko nie wiadomo co właśnie ma być w zestawie.. Niech autor dokładnie sprecyzuje na co te 3000? Do Twojej propozycji trzeba doliczyć jeszcze zasilacz i dysk. To już będzie ponad budżet nie licząc systemu. My poświęciliśmy więcej niż sekundę, teraz pora by autor doprecyzował.


Zresztą w sieci kupa jest propozycji zestawów do 3000. Ja szukałbym coś na tańszej B450.  Ryzen 1600AF to całkiem dobra propozycja nieodbiegająca od 2600 ale przy zakupie trzeba zwrócić na to uwagę - tu uwaga do autora -  aby nie wziąć starszego 1600 (oznaczenie AE). Jeśli młodego cieszą tylko fps to z kolei Intel.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...