Skocz do zawartości

Crash Forza Horizon 3 podczas ładowania


Recommended Posts

Cześć. Na wstępie pokrótce opowiem historię jak się męczę z tą grą i co przez nią przechodzę.
Podaję też konfigurację od której zaczynałem a trochę się zmieniała w tym czasie:

i5 3470 (podkręcony 100MHzx40)
Z77A-G43
2x 4Gb DDR3 Kingstone Black 1600MHz cl9
RX 570 ITX 4GB (1300 MHz  / 1050mV)
500GB Crucial MX500
Thermaltake Smart Se 530W
SilentiumPC M40
Windows 10

Zaczęło się od tego, że nie mogłem zainstalować gry ani zaktualizować Windowsa 10. Jakiś błąd w windowsie, nie chciał się naprawić pomimo prób - więc szybko zapadła decyzja o kompletnym formacie. 
Po formacie zainstalowałem sterowniki i od razu pobrałem Forze, pierwsze uruchomienie i działa. W trybie okienkowym ale działa, śmiga pięknie na wysokich albo ultra (nie pamiętam już ;/), ale gdy wymusi się tryb pełnoekranowy - obraz zamarza. Ale późna godzina była więc chwilkę pojeździłem, wyłączyłem komputer. Następnego dnia uruchamiam grę, włącza się, klikam kontynuuj, zaczyna się ładować do gry - i nagle crash, wyrzuca z gry. Udało mi się wymusić jej uruchomienie w sprytny sposób, podczas ładowania jest moment gdy pasek ładowania się zatrzymuje, wtedy minimalizuje na chwilę i wracam do gry - wtedy się ładowała aczkolwiek już tylko na średnich. Na najniższych dawała radę czasami bez kombinowania się załadować. 
Obstawiałem małą ilość ramu, bo moment zawieszenia przypadał mniej-więcej gdy 8GB było prawie całe zapełnione. Więc doposażyłem komputer o dodatkowe 8GB - kolejne próby i totalnie bez zmian.
Ale i wykorzystanie procesora było na 100%, co zmusiło mnie do sprawdzenia minimalnych wymagań Forzy i okazało się, ż mój procesor to tak na krawędzi minimalnych wymagań. Więc poszukałem tanio i7 3770, wczoraj zamontowałem, od razu podkręciłem na 102,5MHzx43 = 4,4GHz.
Stress testy itp. wszystko stabilne, temperatura nie przekracza 70*C więc odpalam forzę i niestety - problem ten sam. Znowu, gdy zastosuje w/w patent to gra działa, zmieniło się tylko to, że grę mogę odpalić na wysokich, śmiga pięknie i trzyma bardzo stabilne 60 Fps.
Tutaj zrzut ekranu z menadżera zadań, czerwoną linią zaznaczyłem mniej-więcej moment w którym gra już się załadowała: https://s6.ifotos.pl/img/Beztytulu_qaexspq.png

Tak więc finalnie konfiguracja: 
i7 3770 (podkręcony 102,5MHzx43)
Z77A-G43
4x 4Gb DDR3 Kingstone Black 1600MHz cl9
RX 570 ITX 4GB (1300 MHz  / 1050mV)
500GB Crucial MX500
Thermaltake Smart Se 530W
SilentiumPC M40
Windows 10

A niestety Forza jak nie działała, tak nie działa. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? 

Z rzeczy które próbowałem to oczywiście resetowanie ustawień forzy, kompletną reinstalację, wyłączenie "
fast startup" w windowsie 10 bo były przypadki, że to pomagało na podobne przypadłości, próbowałem wyłączyć to: https://www.tomshardware.com/reviews/ssd-performance-tweak,2911-4.html bo też były przypadki, że to pomagało. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

https://www.reddit.com/r/forza/comments/aopoz5/forza_horizon_4_crashes_on_startup_help_would_be/

Sprawdź ten sposób związany z systemowymi ustawieniami dźwięku.

Niestety u mnie już standardowo było to odhaczone a gra dalej crashuje :/ 

Korzystając z okazji, że AC Syndicate jest za darmo chciałem sobie pograć. W sumie wszystko śmiga gitara, aczkolwiek raz również na ekranie ładowania wywaliło mi grę. W sumie pojawiło się też coś nowego - po wywaleniu rozkalibrowuje mi kolory na ekranie, z poziomu windowsa za każdym razem musze ustawiać na nowo poziom gammy. 

Tak się zastanawiam, czy wpływ na to może mieć karta grafiki? Może pracowała jako koparka i teraz pamięć jest mocno zużyta i nie daje rady? Jak to sprawdzić? Teoretycznie karta była jako "po zwrocie" i przyszła w pudełku wyglądając jak nowa... Ale kto ich tam wie. 

Albo to był jednorazowy Crash bo więcej się to nie powtórzyło... 

Edytowane przez Mati98r1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...