Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z klawiaturą ps/2 w Windows 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rusofil

rusofil
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 13 luty 2020 - 16:42

Dzień dobry. 

Przegrzebałam Google za rozwiązaniem swojego problemu i niestety, wciąż go mam.

Podłączyłam klawiaturę z wtykiem ps/2 poprzez przejściówkę do portu USB w komputerze. Jedyną aktywność, jaką przejawiła klawiatura, to równoczesne mignięcie diod, to wszystko. Wypróbowałam kilku rozwiązań z Google, ale żadne nie przyniosło rezultatu. Nie znalazłam także sterowników do tej klawiatury pod Windows 10 64 bit (są tylko do 32 bitowego), nie mogę też zaktualizować ich przez menedżera, ponieważ nie pokazuje on tej klawiatury. Podpięcie do innego portu nic nie daje. Wszelkie sterowniki, jakie znajduję, są tylko do Windowsa 7 włącznie (prócz tych jednych, które ponoć są do Win 10 32 bit, ale tego sprawdzić nie mogę). Sposób z modyfikacją tego wiersza w rejestrze nic nie daje: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt 

Czy to naprawdę możliwe, że Windows 10 nie wspiera tej klawiatury? Czy w ogóle wszystkich klawiatur z wtykiem ps/2? Czy może coś jest nie tak z przejściówką? Klawiatura bowiem działa na starszych komputerach z Windowsem 7. Na forach anglojęzycznych ludzie piszą, że miewają czasem ten problem, ale niektóre urządzenia ps/2 im działają. 

System: Windows 10 Home 64bit

Klawiatura Logitech Deluxe 250

Laptop Lenovo ideapad 

Proszę o pomoc, skończyły mi się pomysły.

• 0

#2 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1401 postów

Napisano 19 luty 2020 - 02:10

Klawiatura, jak niemalże każda inna, jest "plug&play" - system powinien natychmiast ją wykryć.

Jakim adapterem dysponujesz? Podumać można o adapterze aktywnym, którego kwota będzie ciężka do przełknięcia.

Dlaczego tak ostajesz przy tym modelu? Również jestem jego dysponentem, korzystanie jest na krawędzi akceptowalności klawiatury membranowej.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

#3 penknife

penknife
  • Amator

• 30 postów

Napisano 21 luty 2020 - 17:27

USB jest Pług&Play PS2 nie jest, czyli klawiaturę podłączasz tylko i wyłącznie wtedy, gdy komputer nie podaje napięcia na porty - jest wyłączony Sent from my Lenovo TB3-850M using Tapatalk
  • 0

#4 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1401 postów

Napisano 21 luty 2020 - 20:41

Zgadza się, interfejs PS/2 już przekwitł i jest anachroniczny, jednak zastosowanie odpowiedniego konwertera, przywraca go do życia.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

#5 030366

030366
  • ?!

• 490 postów
  • 3DMark 06:Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz.

Napisano 14 marzec 2020 - 18:05