Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.Chce sie dowiedzieć i zapytać was bardziej ogarnietych w temacie jaka platforme wybrać na przyszłosciowy komputer.

Obecnie posiadam kompa na bazie r5 3600 bez podkrecania bo nie umiem jeszcze ale ta budzetowej płycie głownej do tego 16gb ram.Stwierdziłem ze pomału i systematycznie bede wymieniał podzespoły na lepszej jakosci ale nie wiem czy dalej iść w ryzeny czy intela  gdzie komputer w wiekszosci potrzebuje do gier i internetu.Nie bawie sie programami graficznymi ani wideo wiec tylko gry.Ryzen mój obecny w połączeniu z rtx2060 od gigabyte radzi sobie ok ale chciałem pograć w RDR2 i tutaj sie pojawia problem ponieważ wszystko co mogłem zrobic abvy płynnie sie grało(PŁYNNIE)to ustawienia srednie a to raczej nie oto chodzi bo jednak widoki i ogólna grafika to podstawa.Także chce zapytać cz y jesli chodzi o temat gier to może pojść w r7 3800X np ale standardowo Intela i7 9700 albo i9 9900 moze byc K ale to komus juz bym zlecił podkrecanie

Link to post
Share on other sites

RDR2 to gra z bardzo słabą optymalizacją, wymiana platformy nie da Ci nic albo relatywnie niewiele. 

 

-nie wypisałeś dokładnie wszystkich podzespołów

-nie podałeś budżetu

-nie podałeś informacji jaki masz monitor

 

Jak to uzupełnisz, to będzie można Ci coś podpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Twój procesor,czyli R5 3600 to bardzo dobry procesor,na długie lata wystarczy i swoją wydajnością będzie zadowalał.Na ten moment AM4 jest bardzo przyszłościowa,możliwe też że 4 generacja również będzie na te gniazdo,więc zacnie.Co do Intela to jednostki są wydajne,to fakt,lecz już szykują nowe gniazdo na CPU,bo nowa generacja to trzeba nowe gniazdo dać a co :]

A co do DRR2 to tak jak wyżej,kiepska optymalizacja.Co do podkręcania to odpal poradniki na yt i kręć za pomocą programu Ryzen Master,bardzo przejrzyście jest tam,milej dla oka,dla początkujących to plus.Jednak żeby podkręcać to trzeba parę rzeczy/kroków spełnić,m.in chłodzenie CPU,MOBO czy PSU.

Link to post
Share on other sites

ok spróbuje wiec podkrecania ale chyba płyte główna bede musiał wymienic na nową bo mam Gigabyte GA-B450-DS3H wiec raczej słabiutka sekcja zasilania.

Obudowa silentiumpl Regnum RG4T

Procesor jak juz pisałem

Gigabyte RTX 2060 W indforce OC 6gb rev2.0

G.skill DDR4 Ripjaws 2x8 gb 3200mhz cl16

Zasilacz Vero m2 Bronze 600W

Monitor HP elitedisplay 231

 Chłodzenie cpu narazie załozyłem fer3 bo miałem stara od ostatniego kompa kiedys ale też mysle czy nie wymienic

Dysk Adata xpg m.2 SX6000

Wiem że najgorsza w tym zestawie to raczej ta płyta jest i zastanawiałem sie ze jak nie bede duzo wymieniał to kupie cos pod X570 ogólnie jest bardzo uboga

Link to post
Share on other sites

Proc masz ok. Płyta nie ma tu w ogóle znaczenia... r5 3600 to w sumie b. podobna wydajność co 3800x, 9700k coś da ale i tak GPU przede wszystkim tu tankuje FPS w tej grze.

Podkręcanie 3600(nawet w RyzenMaster do allcore 4.2Ghz, jak i kręcenie pamięci[to już bardziej skomplikowane]) powinno coś dać, nie mniej to gra z otwartym światem z mega grafiką i mnóstwem opcji, gdzie niektóre opcje obniżają wydajność nawet o 20%+, nawet do 1080p potrzeba pewnie coś pokroju 2070s...

 

Popatrz na benchmarki tej gry... 2080ti z i7 8700k na 5ghz  wyciąga ledwo 60fps... @ all ultra@1080p ( https://ithardware.pl/testyirecenzje/red_dead_redemption_2_test_wydajnosci_kart_graficznych-10695.html ) Jedne ze świeższych benchmarków  pokazuje, że potrzeba naprawdę mocnego sprzętu by osiągać ~100fps@high detail z 2080ti z 9900ks-https://youtu.be/-5AWio1gBnc?t=515

 

Obejrzyj może te filmiki, gdzie koleś krok po kroku opisuje co daje każde ustawienie w tej grze z osobna...

 

Jest też druga część...

Link to post
Share on other sites

OK tu nie chodzi tylko o RDR2 ogólnie chodziło mi o wydajność w róznych grach,chociaż nie narzekam na kompa.Moze lepiej zainwestować w lepszy dysk i zrezygnować w hdd i kupić ssd.Chodzi też że komp sie troche grzeje bo szkło boczne sie az ciepłe robi a przede wszystkim chlodzenie od cpu i myślałem że moze zainwestować w AIO chociaż nie wiem czy potrzebne inne jesli nie krece procka.Jeszcze jedna sprawa jesli chodzi o fere3.Coś sie dzieje a mianowicie co kilkanascie minut albo rzadziej wentylator na sekunde mocno przyspiesza robi taki zryw do max obrotów i wraca do swoich normalnych obrotów.Moze ktos wie co to może być czy to wina wentylatora czy jakiś ustawien.Wbiosie mam ustawienia normal i kreci sie z prędkoscia śr.1050 chyba na minute.Nie iem czy to wina fery czy czegoś innego

Link to post
Share on other sites

 

 

myślałem że moze zainwestować w AIO chociaż nie wiem czy potrzebne inne jesli nie krece procka.
 

wywalanie kasy w błoto... jak już chcesz zmienić chłodzenie to kup sobie Fortisa/Grandisa.

 

 

 

OK tu nie chodzi tylko o RDR2 ogólnie chodziło mi o wydajność w róznych grach,

No to GPU, ale poczekałbym kilka miesięcy do premiery nowych kart.

 

Moze ktos wie co to może być czy to wina wentylatora czy jakiś ustawien.

 

Ryzeny tak mają jak Ci to przeszkadza trzeba pobawić się krzywą.

Link to post
Share on other sites

Musiałbyś sprzedać 2060 i kupić przynajmniej 2070S aby realnie odczuć różnicę tyle tylko że na chwilę obecną taka operacja jest małoopłacalna.

 

Jak koniecznie chcesz coś kolorowego to jest wersja fortisa z rgb tyle że w cenie grandisa

https://www.x-kom.pl/p/529353-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-rgb-140mm.html

Link to post
Share on other sites

bezproblemowo.

 

https://www.silentiumpc.com/pl/product/regnum-rg4t/

 

CHŁODZENIE CPU [MM]:159

 

https://www.silentiumpc.com/pl/product/fortis-3-rgb-he1425/

 

WYMIARY PRODUKTU [MM]:158×140×125


nawet grandis tam wejdzie.


Tylko co do RGB z tego fortisa to on ma wtyczkę 4 pin, RGB a twoja płyta niby ma w specyfikacji :

RGB FUSION supports RGB LED strips in 7 colors

 

Czy to zabalanga na 100% to niech Ci ktoś potwierdzi bo jeśli chodzi o RGB to jak już wielokrotnie wspominałem jestem ciemny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...