Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mój R9 390 Nitro czeka na werdykt serwisu, bo sypał artefakty i rozglądam się za godnym zastępcą jeśli okaże się,że naprawa nieopłacalna. Karta głownie do grania i do programów graficznych, 3d. Najpierw myślałem nad GTX 1660ti, ale wiele osób pisze by dopłacać do rtx 2060. Jesli chodzi o rtx 2060 to też jest spory wybór np najtansza wersja Gigabyte da się wyrwać za ok 1400zł: 

 


 

Lecz wiele osób poleca wersje Gaming Z od MSI  z tym, że jest ona prawie 300zł droższa do tego Gigabyte.

 


 

Pytanie czy warto dopłacać do MSI? Jesli nie to jaki RTX 2060 wypada najlepiej w stosunku wydajnosc/kultura pracy  a cena? Czy może jednak nie RTX 2060 a coś innego?

 

 

Karta graficzna będzie z procesorem i5 6600k.

Link to post
Share on other sites

Nawet nie próbuj kupować tego Gigabita. Mamy środek lutego, zima się w końcu skończy i będziesz miał za ciepło w pokoju.

Przepraszam, ale to jest chyba jeden z najglupszych argumentow jaki mozna podac - ilosc energii zuzytej bedzie podobna we wszystkich wersjach 5700xt, co za tym idzie jednakowo wplyna one na temperature w pokoju.

Link to post
Share on other sites

Procesor w przyszłości też wymienie, padła mi karta graficzna i dlatego muszę wymienić, a jak wymieniac to na coś bardziej przyszłościowego ;)

Masz trzy opcje:

Nowy rx5700

Nowy rtx2060

Używany rx5700xt

Ja zawsze biorę najtańsze wersje kart bo nigdy odsprzedając nie odzyskasz tych pieniędzy, nie przesadzajmy różnice są minimalne a gwarancja zazwyczaj na 3-5 lat, w tym czasie już prawdopodobnie się zmieni..

Link to post
Share on other sites

Opamiętaj się. Ta karta podczas grania pracuje na granicy throttlingu czyli 85 stopni Celsjusza.

I nadal oddaje do pokoju tyle samo watów „ciepła”, co ta z lepszym chłodzeniem. Przepraszam, jeżeli throttluje to mniej.. Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Nawet nie próbuj kupować tego Gigabita. Mamy środek lutego, zima się w końcu skończy i będziesz miał za ciepło w pokoju.

Sorry, że pytam, ale stosujesz tutaj jakiś skrót myślowy (~ do RTX 2060 Gigabyte OC)? Bo ja pisałem o Sapphire Pulse...

 

Edit: AAA widzę, piszesz do autora.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
I nadal oddaje do pokoju tyle samo watów „ciepła”, co ta z lepszym chłodzeniem.

 

 

<sarkazm>No tak, tak... przecież co tam hałas, co tam temperatury w skrzynce, kultura pracy? phhh a na co?, komu to potrzebne?

Dedykowane chłodzenie CPU?.... ja się pytam po co? przecież to oddaje tyle samo ciepła co to fabryczne.

 

 

 

Przepraszam, jeżeli throttluje to mniej..

 

Throttling? sądzę ze to mit, jakieś farmazony... żeby opchać te wszystkie chłodzenia - nic więcej.</sarkazm>

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
Karta wróciła z serwisu - diagnoza - Uszkodzony układ graficzny BGA - naprawa nieopłacalna. Jest to możliwe, że mając walnięty układ mogłem grać w mniej wymagające gry a czasami nawet nowsze i było ok, a czasem wywalało artefakty i nic nie dało się zrobić? 

 

 

Tak czy siak kartę muszę wymienić, tylko teraz pytanie na co :P

Link to post
Share on other sites

<sarkazm>No tak, tak... przecież co tam hałas, co tam temperatury w skrzynce, kultura pracy? phhh a na co?, komu to potrzebne?

Dedykowane chłodzenie CPU?.... ja się pytam po co? przecież to oddaje tyle samo ciepła co to fabryczne.

 

 

 

 

Throttling? sądzę ze to mit, jakieś farmazony... żeby opchać te wszystkie chłodzenia - nic więcej.</sarkazm>

A coz to za manipulacja? Gdzie ja tak napisalem? NIGDY nie sugerowalem, ze NIE MA roznicy pomiedzy tanszym, a drozszym chlodzeniem, co probujesz mi zarzucic. Jak to w zyciu, za jakosc sie placi. Czy ta jakosc jest tego warta w kartach ponizej 1.5 tys zlotych? Wedlug mnie, to sie nie oplaca poniewaz jest to zbyt duzy procent ceny, a nie mamy do schlodzenia nie wiadomo jak wielkich wartosci plus przy sprzedazy nikt nie bedzie pytal jakie to chlodzenie, tylko model karty. Throttling wystepuje, nawet powiem wiecej - karty nvidii z gorszym chlodzeniem beda mialy mniejszy boost  co przeklada sie na wydajnosc (nie zapominajmy, ze to sa okolice 1-5%...). Jezeli throttling juz wystepuje w fabrycznej karcie no to nalezy odeslac ja na gwarancje. I TAK, zdarzaja sie modele, w ktorych fabrycznie wystepuje throttling, ale jest to nisza.

Bez przesady, nie badzmy swietymi krowami, z powyzszej wypowiedzi kolegi mozemy wywnioskowac, ze gra w gry - w takim razie robi mu roznice ta kultura pracy (ktora swoja droga i tak bedzie lata swietlne nad R9 390) gdy ma sluchawki w uszach? No nie sadze..

 

Karta wróciła z serwisu - diagnoza - Uszkodzony układ graficzny BGA - naprawa nieopłacalna. Jest to możliwe, że mając walnięty układ mogłem grać w mniej wymagające gry a czasami nawet nowsze i było ok, a czasem wywalało artefakty i nic nie dało się zrobić? 
 
 
Tak czy siak kartę muszę wymienić, tylko teraz pytanie na co :P

 

Im dluzej Ci ta karta wytrzyma, tym lepiej - bo sprzet komputerowy z wiekiem traci na wartosci, wypiera go nowy. 

Sprobuj zrobic reflow, tak jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=8Xanr4jkmEc

(ja bym uzyl heatguna, jak masz..)

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Za 200 zl wiecej masz RX5700, ktory ma wiecej VRAM, oraz mozesz bezposrednio wgrac bios z RX5700XT

https://www.ceneo.pl/86785085

 

Zastanow sie jednak, bo jest masa problemow na ten moment z radeonami.

Link to post
Share on other sites

Jakich problemów?

Prawdopodobnie problem ze sterownikami - rx5xxx to nowa architektura RDNA. Mikroscinki, problemy z crashami. Miałem rx5700 jakiś tydzień i nie to żeby nie dało się użytkować tej karty, ale płynność(stabilność frametime) w porównaniu z rx580 i gtx1650s była o wiele gorsza
Link to post
Share on other sites

Ale pewnie naprawią to w sterownikach i bedzie git ? :D

Napisałem prawdopodobnie nie bez przyczyny - najprawdopodobniej tak, ale zawsze ryzyko ze „ten typ tak ma” - niektórzy tez nie zgłaszają problemów. Możesz przetestowac :D
Link to post
Share on other sites

Juz chyba jest ta promocja, bo jak dodałem karte do zamówienia to automatycznie dostałem też właśnie ten bundle z grami do odbioru razem z kartą ;)

 

 

https://www.x-kom.pl/p/540865-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-5600-xt-gaming-oc-6gb-gddr6.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

 

Te wersja karty byłaby lepsza od tego Pulse od Sapphire?

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

Wziąłem tego Rx 5600XT za 1300zł. Zobaczymy jak sie bedzie sprawował. Szkoda tylko, że gwarancja 24msc a nie 36msc no ale trudno ;)

Sapphire daje 36 mcy gwarancji, większość sklepów ma to niezaktualizowane na swoich stronach.

Gaming OC ma wyższe temperatury niż Pulse.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...