Skocz do zawartości

Posiadanie własnej firmy


Recommended Posts

Ja mam siłownie...  = nie mam pracy!

Nawet suplementów sprzedawać nie mogę, chyba, że zamienię siłkę w sklep spożywczy.

 

o...to jest pomysł... idę wyprzedać sprzęt, oraz oleję pasywny dochód. mistrzostwo.

 

żadne regulacje w Państwie nie spowodują tego, że nie będę tracił dziennie pieniędzy jako przedsiębiorca.

Rozumiem, że moi pracownicy mają teraz w moim spożywczaku ładować masło i mleko na pułki sklepowe?

A może mam robić treningi personalne - online??

Edytowane przez Genocide
Link to post
Share on other sites

Jestem na działalności - Nie żałuję.

Jestem VATowcem - Nie żałuję.

Jestem na podatku liniowym - Nie żałuję.

 

Nawet w dobie koronaszitu jest robota, z zachowaniem pełnych względów bezpieczeństwa. W przyszłym tygodniu idę na statek, spędzę sobie prawdopodobnie miesiąc na morzu. Jedzenie jest dobre, gdzie spać jest, nawet steward na statku weźmie Twoje gacie do prania za przeproszeniem, w czasie wolnym - pokój dzienny, książki, filmy, siłownia.

 

Jeśli dobrze trafić z branżą, to źle się na działalności nie wyjdzie ;)

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

 

 

Niezależnie od branży urlop nie jest płatny, podobnie L4

Zależy od tego czy robisz na własny rozrachunek, czy jesteś podnajmowany przez inną firmę ;) U mnie np. są tzw. "Dni premiowane", które są traktowane jako urlop :)
 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Własna działalność żonki, 20 dni urlopu płatnego. Pracodawca w Gdańsku. Praca 100% zdalna. Z tym L4 to wiecie, zależy jak opłacasz składki. Wiadomo, większość płaci jak najmniej. My staraliśmy się o dziecko i żona mimo że mogła płacić mały ZUS płaciła duuuuuże składki. Większe niż duży ZUS. L4 tylko na 6 ostatnich dni ciąży (cały czas praca). Teraz na macierzyńskim ładna kasa wpada za siedzenie w domciu. Do tego na własnej działalności można wystawiać fakturki więc od kiedy szkrab ma 5 miesięcy żona dorabia sobie na pół etatu w firmie. Warunek by dalej dostawać macierzyńskie to to że nie można małego oddać pod opiekę nikomu (żłobek, opiekunka). 

Wszystko zależy od pracodawcy i własnego podejścia. My nie żałujemy. Co nie co da się wliczyć w koszta ale też nie można przesadzić. Nie jesteśmy na vacie

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

20 dni urlopu płatnego.

no i już zawinęli 7 dni...  (bo na bank twojej żonie z tytułu UoP należałoby się 26+1 opieki nad dzieckiem).

 

Widzę jak to jest u mnie, gdzie handlowcy są na DG, są plusy są minusy...

 

Widzę też ile nerwów i poświęcenia kosztuje prowadzenie firmy mojego brata, czasu nie ma na nic.

Kredyty, leasingi... jakoś tam to dopina ale wcale kokosów nie ma, a kiedy bym z nim nie rozmawiał to on "jeszcze w pracy".

Jak się trafi kilka miesięcy lepszych to potem znowu a to covid a to srovid.....  

 

Więc jeżeli komuś prosperuje to cieszę się jego szczęściem, ale nie mówcie Panowie i Panie komuś kto chce startować bez kasy, że to będzie droga usłana różami.


(Piszę o własnej firmie - a nie DG > jako praca dla kogoś, bo to czasem faktycznie może być lepsze tylko trzeba dobre warunki wynegocjować a nie dać się doić.)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

no i już zawinęli 7 dni...

 

Tu masz rację. Ale ile firm zgadza się na płatny urlop jeżeli jesteś na własnej działalności? Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego że umowa o pracę jest lepsza. Tutaj niestety zdecydowała lokalizacja a raczej nie chęć dojazdów z okolic Bydgoszczy do Gdańska (praca zdalna 100%).

 

Co do L4 wiadomo, wszystko zależy od płaconych składek. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o posiadanie własnej firmy, to jak wszędzie są tego zalety i minusy. Ja z powodzeniem, otworzyłam firmę eventową... początkowo w marcu była chwila załamania i że biznes będzie trzeba zamknąć, ale jeśli się dąży do realizacji swoich celów, to wszystko jest możliwe do osiągnięcia! :)

 

Wciąż się rozwijamy i próbujemy nowych pomysłów ;)

 

/ bez reklam proszę. Usuń również z sygnaturki linka / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Odśnieżaniem raczej się nie zajmę, bo to dziś mało dochodowy biznes :D myślę raczej o firmie windykacyjnej. Wygooglowałem sobie już agencje która ogarnęłaby mi marketing w necie, bo to dziś też bardzo ważne...

Raczej mam pewność że to wypali, póki co gromadzę zaufanych ludzi. Życzcie mi powodzenia :)

 

Pozytywne nastawienie to podstawa! Trzymam kciuki ziom bo w dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu w Polsce to ciężki kawałek chleba.

Edytowane przez adivxv
spam w linku
Link to post
Share on other sites

Ej, nie lejcie tak z nich, wpadają na to forum, widzą tematy o których nie mają pojęcia więc HydePark wydaje im się w miarę bezpieczną opcja, aby nabić sobie kilka postów - no ale taki @@jarrino, od razu musi ich zestrzelić niczym przyczajony snajper wysokiej klasy. 

a na dobitkę leci jeszcze seria od @@BlackCoffe... 

 

642b84812956933f.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się nad założeniem działalności jednoosobowej bądź spółko z o.o. Czy ktoś z Was również rozpatrywał owe dziedziny?

Wiem mniej więcej z czym to się je ale chciałbym poznać również Waszą opinię (plusy/ minusy)?

 

Moje pytanie np. do spółko z o.o jest takie. Czy wspólnik musi być aktywny czy wystarczy, że będzie mieć udział w wysokości około 5-10% i po prostu będzie. Zastanawiam się nad drugą osobę i preferuję kogoś z rodziny. Czy owy wspólnik musi mieć jakieś prawa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...