Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Posiadanie własnej firmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Goldoon

Goldoon
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 11 luty 2020 - 15:01

Witajcie. Zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej i zrezygnowaniem z etatu. Póki co śledzę trendy branżowe i reklamowe, ale w ciągu kilku miesięcy chcę podjąć ostateczną decyzję. Powiedzcie mi, czy w ogóle warto?

• 0

#2 AudiAWX

AudiAWX
  • Krzysztof

• 723 postów
  • Miejscowość:Podlaskie

Napisano 11 luty 2020 - 15:15

Powiem ci tak, jeżeli chcesz zająć się np. odśnieżaniem to lepiej zostań na etacie.
  • 0

#3 030366

030366
  • Podwodny Spawacz Konstrukcji Drewnianych

• 482 postów
  • 3DMark 06:Ulgowy.

Napisano 11 luty 2020 - 22:30

Powiedzcie mi, czy w ogóle warto?
Nie w Polsce. Co jakiś czas rusza w mediach nowa kampania w stylu "załóż firmę", "samozatrudnienie" itp. i te wszystkie akcje są patronowane zazwyczaj przez któreś z ministerstw, albo jakąś tam agencję rządową, ewentualnie jeszcze przez samorząd. Teraz pomyśl przez chwilę i spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, kto w naszym kraju najwięcej zarabia na drobnych przedsiębiorcach.  Już załapałeś?

Jak nie masz na koncie naprawdę GRUBEJ kasiory, to nie rób sobie nadziei, bo ZUS i urzędy mają w poważaniu głębokim, czy taki "biznesmen" przypadkiem nie przymiera głodem. Znam paru takich, co fazę na "własną działalność" przypłacili ogromnymi problemami i długami, więc widzisz, to nie jest sport dla każdego. Moja rada: przemyśl to 1024 razy zanim cokolwiek zrobisz. Pracując na etacie masz przynajmniej niezbędne minimum stabilności.

• 1

#4 jmichael

jmichael
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 12 luty 2020 - 10:16

Na pewnym etapie rozwoju, posiadanie własnej firmy się po prostu opłacalne.

Opłacalne pod względem podatkowym. Po prostu przy pewnej wysokości dochodów, jest to po prostu bardziej korzystne finansowo.

• 0

#5 chudy131080

chudy131080
  • obłąkany

• 6800 postów

Napisano 12 luty 2020 - 11:27

A w jakiej branży byłaby ta działalność?
  • 0

#6 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2369 postów
  • 3DMark 06:?

Napisano 12 luty 2020 - 15:42

Spore ryzyko, jak nie masz 100% pewności to się na siłę nie pchaj. Możesz się na całe życie załatwić w najgorszym wypadku.
  • 0

MSI P55a-GD65 , Xeon  X3440 , Scythe Mugen 2 rev2 , 12gb Kingston HyperX 1600 cl9 . MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Brainwavz  HM5 .

#7 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2183 postów

Napisano 13 luty 2020 - 13:15

Nie mając zaplecza finansowego które pozwoli Ci na utrzymanie się bez dochodów nie szedł bym drogą porzucania pracy, bo to zwyczajnie nie ma szans się udać.

W naszym pięknym kraju zaraz po założeniu działalności czekają cię wydatki, w formie ZUSu, podatków i setek bzdurnych przepisów które musisz spełnić. Jeśli będziesz ogarniał to sam to na dobrą sprawę przez pierwszy miesiąc nie wyjdziesz z samych papierów.

Zlecając to firmom zewnętrznym szykuj taczkę kasy - nie wierz bzdurnym reklamom kręconym na kolanie z grupą docelową o IQ gwoździa, że coś dostaniesz za darmo - nie ma nic za darmo, powstała kupa firm która ma wpisane w swojej "misji i wizji" "Wydymać jak największą grupę początkujących frajerów" tylko w innych słowach mających wzbudzać podniecenie na samą myśl o wielkich górach złota mających rzekomo czekać na Ciebie za rogiem.

Zakładając firmę np. w Anglii z tego z tego co pamiętam masz pół roku na zadecydowanie czy chcesz w to dalej iść i dopiero wtedy zakładasz ją w pełni i powstają obowiązki podatkowe, u nas zarzyna się już nie krowę a cielę i to zaraz po narodzinach.

Kto nie ryzykuje ten... i tak dalej, ale jeśli nie masz pewności, że twój biznes wypali, ani rezerwy funduszy to musisz podchodzić do tematu niezwykle ostrożnie, 

BTW. poza usilnymi staraniami naszego wspaniałego rządu, "uszczelnianie" systemu podatkowego nie przynosi jednak takich wpływów jak planowano (widocznie nie każdy walił w gumę jednak z podatkami, lub ktoś kto robił te kalkulacje w ministerstwie finansów nie ogarniał excela, tudzież co najbardziej prawdopodobne preparował wyniki takich prognoz).

Metoda podzielnej płatności (tak aby kasa lądowała od razu na kontach skarbówki), Nipy na paragonach, cuda na kiju i wiele, wiele więcej ostatnio wprowadzonej biurokracji niestety nie wnosi do tematu zbyt wiele.

Ciągłe podnoszenie akcyzy na papierosy czy alkohol niestety okazało się bezskuteczne, nasi politycy musieli w końcu zaznajomić się z pojęciem krzywej Laflera, a nie którzy do dziś nie znają tego pojęcia) Co zatem w takim wypadku? W chwili obecnej rząd już klepie ustawę która ma dodatkowo opodatkować produkty pierwszej potrzeby, cukier, mięso.... oczywiście wszystko tylko i wyłącznie w trosce o zdrowie swoich ukochanych obywateli!... jeżeli i tego nie wystarczy to pójdzie się dalej, woda, chleb, no przecież można odmówić sobie różnych dóbr luksusowych ale ludzie muszą coś jeść, bingo!.

Tutaj zwiększamy "wam" minimalną narodzie. (czyt. wyciągamy siłą z kieszeni przedsiębiorców) i myk z drugiej strony od razu szarpiemy obywatela za kieszenie. No, i cacy typowy Kowalski-frajer jest zadowolony dostał 150zł podwyżki. To nic że tyle samo więcej będzie musiał wyjąć z kieszeni aby przeżyć, wiec jest w takiej samej głębokiej pupie w jakiej był.

I ta cała bajeczka jako-tako kręci się póki mamy dobrą koniunkturę - ale jak coś się rypnie to będziemy mieć tutaj kryzys jakiego jeszcze ten kraj nie widział.

• 0

#8 Goldoon

Goldoon
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano dziś, 11:55

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Odśnieżaniem raczej się nie zajmę, bo to dziś mało dochodowy biznes :D myślę raczej o firmie windykacyjnej. Wygooglowałem sobie już agencję https://www.eseo.pl/ która ogarnęłaby mi marketing w necie, bo to dziś też bardzo ważne...

Raczej mam pewność że to wypali, póki co gromadzę zaufanych ludzi. Życzcie mi powodzenia :)

• 0

#9 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2369 postów

Napisano dziś, 12:18

A ta agencja eseo to chyba coś nie ma klientów skoro trzeba ją u nas reklamować.
  • 0

MSI P55a-GD65 , Xeon  X3440 , Scythe Mugen 2 rev2 , 12gb Kingston HyperX 1600 cl9 . MSI GTX770 gaming , Kingston V300 120gb , WD GREEN 1TB , Pentagram 620w , HP x23LED , Sony str-db780qs , Mordaunt-Short 912 , Sub STX 190A , Brainwavz  HM5 .

#10 Ten_Wredny

Ten_Wredny
  • NEON Solutions

• 2100 postów

Napisano dziś, 18:39

Nie w Polsce.

Bzdura.

ak nie masz na koncie naprawdę GRUBEJ kasiory, to nie rób sobie nadziei

Bzdura.

Zlecając to firmom zewnętrznym szykuj taczkę kasy

Bzdura.

Ktoś z wypowiadających się tutaj posiada aktualnie dobrze prosperującą działalność? Czy właśnie narzeka, bo mu nie wyszło i zwala wszystko na Państwo? Owszem, nie jest kolorowo ale na początku drogi ZUS jest absurdalnie niski przez pierwsze dwa lata. 
Nie mówiąc o tym, że można potem łatwo założyć spółkę i się wieloma rzeczami nie przejmować.

Jak masz pomysł, jakieś zaplecze finansowe i przedewszystkim - jaja to działaj ;) 

Sam stałem przed wyborem i nie żałuję.

• 0

#11 jakub1t

jakub1t
  • Maniak

• 2369 postów

Napisano dziś, 19:11

Słowo klucz - Zaplecze finansowe . Otwierając firmę na kredytach jeśli coś nie pójdzie po twojej myśli to leżysz . 

Kwestia tylko jak długo .

Jak masz pomysł, jakieś zaplecze finansowe i przedewszystkim - jaja to działaj

Tracąc oszczędności jaja stają się bardzo małe  ;)  

Ja znowu zostałem wplątany w działającą już długo działalność rodzinną i jednak żałuję . 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

1 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych