Skocz do zawartości

Rozbudowa komputera z i7 4. gen


Recommended Posts

Witam,

Planuję rozbudowę obecnego zestawu:

Procesor: i7 4790

RAM: 8GB w jednej kości, posiadam jeszcze 2 kostki po 4GB, które chce zamontować

MOBO: Gigabyte H81M-S1 

GPU: ZOTAC Gtx 750Ti

Zasilacz: TT Smart SE 530W

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną i płytę główną, maksium jakie chciałbym wydać na te dwa elementy to 1000 zł.

Obecna karta graficzna wystarcza mi w zupełności wydajnościowo (głownie prace biurowe i CS:GO), ale chciałbym podłączyć więcej monitorów, a niestety ta karta posiada tylko 2xDVI i 1xMini HDMI (które niestety się wyłamało). Potrzebuje mieć przynajmniej 1xDVI 1xDP i 1xHDMI. Myślałem nad:

RX 570/580 4GB

GTX 1650 Super

(Chciałbym nową kartę z pełną gwarancją z racji tego, że pewnie długo jej nie zmienię, bo gram na konsoli)

 

Zastanawiam się również nad wymianą płyty głównej, ponieważ chciałbym zamontować więcej RAM i myślę czy bardziej opłacalne będzie kupno innej płyty na chipsecie B85 lub H87 czy kupno drugiej kostki 8GB. 

Link to post
Share on other sites

Primo to zacznijmy od tego, że Twój zasilacz tj model znany z NIE TRZYMANIA napięć pod obciążeniem. Z definicji zalecana wymiana na coś bezpieczniejszego.

 

Jakie masz monitory do podłączenia na chwilę obecną? Bez problemu znajdziesz karty, które mają 3x DP + 1x HDMI lub po dwa takie wejścia.

 

Jeżeli nie chcesz zmieniać platformy (Haswell na dobre ceny na rynku wtórnym) to proponuję kupić płytę z 4 bankami oraz nową kość 8GB (dla konfiguracji 2x4 + 2x8).

 

1xDVI 1xDP i 1xHDMI < zobacz najtańszy Gigabyte gtx 1650 Super Windforce

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Płyta jest sprawna, z kluczem windowsa nie ma problemu bo mam wersję studencką EDU.

 

Na tę chwilę mam stary DVI i nowszy HDMI, a planuję dokupić 144Hz, więc będzie DP i wtedy HDMI będzie używane żeby puścić film lub jakąś starszą gięrkę na TV. Idealne rozwiązanie to byłoby 1x DVI 2xHDMI i 1x DP

 

Co myślisz o takiej płycie: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-b85m-e43-dash-s-1150-maskownica-8905809667

 

Co do zasilacza mam go od paru lat i nigdy nie było żadnych problemów z tym komputerem, a od 3 miesięcy posiadam drugi z innego komputera, który ma jeszcze 2 lata gwarancji, więc nie chciałbym go zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Płyta z roczną gw wygląda ok, nie widzę jednak informacji jak długo sprzedający jest na allegro (nowy layout ssie).

 

Nie widziałem takiego modelu, żeby miał 2x hdmi i resztę. Msi Gaming X ma 2*HDMI + 2*DP ale to droższy model.

 

Co do zasilacza - to jeszcze o niczym nie świadczy, ale Twój sprzęt - Twój wybór ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten Asus wygląda solidnie, ktoś sprzedawał jakiś czas temu u nas na forum (pamiętam, bo wtedy sam szukałem :D), co do karty to Gigabyta OC ma mój kuzyn i jest ultra cicha.

 

W Proline masz nowa za 735:

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1650-super-windforce-oc-4gb-gddr6-128bit-pci-e-gv-n165swf2oc-4gd-p1396308

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jednak zaszło trochę zmian z racji tego, że jednak chcę przeznaczyć mniej na grafikę, bo w sumie na komputerze gram tylko w cs od czasu do czasu i jakieś starsze gierki, więc wybór padł na rx570 lub 580 i tu mam pytanie jaki zasilacz poleciłbyś do takiego zestawu w cenie maks. 300 zł. Myślałem o Corsair CX550M, tylko nie wiem czy warto dopłacać do jego modularności

Edytowane przez matej64
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...