Skocz do zawartości

2600X + RTX2060S PSU?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MiK,

Recommended Posts

Cześć,
mój aktualny zestaw to:
Procesor: Ryzen 5 2600X

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425
Płyta główna: MSI B450 Tomahawk
Pamięć RAM: Corsair Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black
Dysk twardy: GoodRam Iridium PRO 240GB, Crucial CT500MX 500GB, TOSHIBA 2TB HDD
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) 
Zasilacz: Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny,
Zmieniałem procesor na przełomie 2018 i 2019 roku, teraz kolej na grafikę, jestem zdedcydowany na RTX 2060 Super Windforce od GIGABYTE
 i zastanawiam się czy PSU wystarczy, jeśli nie to proszę o propozycje nowego. GTX1060 ma TDP120 i zalecany PSU 400. Strona Gigabyte nie podaje TDP, tylko zalecany PSU 550W, strona Nvidii podaje 175TDP(do ich wersji karty) i zaleca również 550W. Dziwi mnie trochę, że w różnica w TDP jest ~55, ale w zalecanym PSU aż 150W... Mam również pytanie czysto natury technicznej, czy kartę która potrzebuje zasilania 8PINem można podpiąć za pomocą 4+4PIN albo 6+2? czy te mniejsze złączki oferują inną charakterystykę zasilania.
Link to post
Share on other sites

Wystarczy. Sprawdź czy ma złącza tzn. dwie złączki 6+2 pin pod grafę. 

aktualna karta, jest podpięta na 6PIN i mam obok kolejne 2 PIN nie używane, z środka przewodu wychodzi taki sam zestaw 6+2, 8PINa nie mam żadnego, więc jeżeli PSU miałby zostać to jedyna opcja to 6+2

Link to post
Share on other sites

8 pin to nie to samo co 6+2. 

 

Jak masz dwie sztuki 6+2 to wszystko będzie ok. Nawet niektóre karty wymagają tylko jednej takiej złączki. Mocy nie braknie. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

8 pin to nie to samo co 6+2. 

 

Jak masz dwie sztuki 6+2 to wszystko będzie ok. Nawet niektóre karty wymagają tylko jednej takiej złączki. Mocy nie braknie. 

tego własnie nie rozumiem, mówisz, że 8 działa inaczej niż 6+2, ale jeżeli mam dwie pary 6+2, to mogę jednej z nich użyć zamiast 8?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Panowie, natrafiłem na problem, pomyślałem że napiszę tutaj ponieważ jedyne co mi przychodzi do głowy to psu... Problem jest następujący Od zakupu części do wczoraj komputer funkcjonował normalnie, przy dużym obciążeniu w grach, bez zarzutu. Dzisiaj komputer się nie uruchamił. Po otwarciu widać że przycisk power włącza wentylatory i ledy mobo na 0.5s. potem nic. Muszę przełączyć I/0 zasilacza żeby uzyskać ponownie ten efekt. Wszystkie elementy wydają się być podpięte poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...