Skocz do zawartości

- HELP - GPU pod ten zestaw


Recommended Posts

Pozdrawiam.

 

Potrzebuję karty graficznej do zestawu poniżej.

 

Celem jest wstawienie max-a  co możliwe.

 

 

Podzespoły:

 

Płyta główna: ASUS P7P55D - Pro

 

CPU:              i5 - 750

 

Chłodzenie: Zalman CNPS 10X

 

RAM:  Kingston HyperX 4X2 1333 CL7

 

Zasilacz: be quiet 600W

 

GPU - RADEON 5850 ASUS - uległ spaleniu

 

SSD - Kingston A400 - 480GB

 

W chwili obecnej nie zamierzam zmieniać  zestawu jedynie zależy na możliwe najmocniejszej kombinacji GPU do tego co wyżej.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez iatarnik
Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-gv-n166soc-6gd-p1391698

Dopłać te ~50zł i się ciesz dobrą grafiką.Niestety twój procesor będzie lekko słabawy do tejże grafiki,lecz tak czy siak będziesz zadowolony.Jeśli ci płyta pozwoli to podkręć go,zawsze coś ;)

z CPU wyciągam max 3000 stabilnie ale właśnie czy nie zamuli tego 1660 ??

Link to post
Share on other sites

Za słaby procesor do tej karty, zainteresuj się xeon'ami x3440-3460. W niskiej cenie masz proca z 4 rdzeniami oraz 8 wątkami - odpowiednik i7, fajnie się kręci. Do tego prędzej wsadziłbym tą kartę.

Edytowane przez nexy95
Link to post
Share on other sites

Za słaby procesor do tej karty, zainteresuj się xeon'ami x3440-3460. W niskiej cenie masz proca z 4 rdzeniami oraz 8 wątkami - odpowiednik i7, fajnie się kręci. Do tego prędzej wsadziłbym tą kartę.

no właśnie nie za bardzo chce zmieniać CPU, chciałbym dopasować optymalnie grafe  do tego zestawu a nie bardzo wiem co będzie najlepsze . Zmian kompa podejrzewam ze za 2-3 lata

Link to post
Share on other sites
no właśnie nie za bardzo chce zmieniać CPU

Ten proc kosztuje dosłownie parę dyszek, poczujesz wzrost wydajności. Ale jak nie chcesz to trudno.

 

1050-1050Ti jest nieopłacalna w swojej cenie (chyba, że znajdziesz jakąś naprawdę okazję w niskiej cenie), szukałbym czegoś o podobnej wydajności. Już bym wolał wrzucić jakiegoś RX'a 5xx, lub coś z używek o wydajności 1050ti, a wyjdzie to o wiele taniej.

Edytowane przez nexy95
Link to post
Share on other sites

Popieram 1050 i Ti są całkowicie nieopłacalne jako nowe i jako używane no chyba że trafisz jakąś mega okazje. Wg mnie karta 1050ti warta jest max 300pln za 400 szukaj rx570 4gb.

Jak nowa karta to gtx1650super jest chyba w miarę opłacalny za 700pln a za resztę zmień cpu na xeon czy i7 i jak się uda zrób oc.

Link to post
Share on other sites

Popieram 1050 i Ti są całkowicie nieopłacalne jako nowe i jako używane no chyba że trafisz jakąś mega okazje. Wg mnie karta 1050ti warta jest max 300pln za 400 szukaj rx570 4gb.

Jak nowa karta to gtx1650super jest chyba w miarę opłacalny za 700pln a za resztę zmień cpu na xeon czy i7 i jak się uda zrób oc.

podziękować jeszcze raz,  w każdym bądź razie już mam jakiś obraz w czym wybierać.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że nawet gtx 950 to będzie już overkill pod taki zabytek. Zdecydowanie nie pchałbym się w 1050 Ti, bo raz - te karty mają abstrakcyjnie wysokie ceny na rynku wtórnym, dwa - przy tym procku różnica względem takiego właśnie gtx 950 to będzie ± 5 kl/s.

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z kolegą wyżej @Rebelmind na dobrą sprawę nawet taki średniawy GTX 950 jest za mocny dla tego procka (nie uwzględniamy OC, które sporo może zmienić a ten procesor dobrze się kręci)  

 

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-750/GeForce_GTX_950/0cs0R9lu/8/

 

Z drugiej strony ja osobiście mam w 2 komputerze taką i5 750 podkręconą na 3,8 GHz z GTX 970 i śmiga ładnie choć momentami (zależy od gry) grafika się nudzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...