Skocz do zawartości

Problem z nowszymi grami na Gigabyte GTX 1070 Rock


Recommended Posts

Szanowni forumowicze.
Dostałem sprezentowaną kartę Gigabyte GTX 1070 G1 Rock. Niestety jest problem, ponieważ nie odpala wybranych gier. Oto przykłady:
- w Shadow of Tomb Raider nie rusza wbudowany Benchmark,
- Rise of Tomb Raider jak wyżej,
- Wiedźmin 3 odpala, jednak w momencie poruszania postać gra zacina, czarny ekran i wywala do pulpitu

Wot, Statki, Metro 2033, Tomb Raider z 2013 działają bez zarzutu.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki, przeleciałem karte OCCT, Fur Mark oraz 3D Mark. Karta skwierczy aż miło, jednak mimo wygrzewania jest ok.

System Windows 7 64bit, Zasilacz Thermaltake 530W Bronze. 16 GB DDR3. Przesiadłem się z GTX 1060 3GB.

 

Aha: w Rise of Tomb Raider benchmark siada dopiero od momentu gdy widok obraca się na stok, na którym jest zamieć. Ogólnie mam wrażenie, że gry się sypią przy efektach typu rozmycie w ruchu lub coś podobnego.

1.5 godzinna sesja w WoT i żadnych problemów.


Zainstalowałem starszą wersje sterowników, dostępną na stronie Gigabyte, poprawiło się o tyle że Wiedźmin 3 nie wyłącza się od razu, tylko po kilku minutach gry.

Pytanie dla innych użytkowników, czy to problem sprzętowy czy jakieś jaja z oprogramowaniem? Dziękuję wszystkim za próby rozwiązania problemu.
 

P. S. Czy wyłączony plik stronicowania może mieć na to wpływ? Czy do GTX 1060 16 GB ram było wystarczające a do obsługi GTX 1070 system potrzebuje więcej?

Edytowane przez sta141619
Link to post
Share on other sites

Jak wygląda kwestia temperatur? Sterowniki instalowane na czysto? Dla mnie o ile nie zainstalowałeś totalnie przez przypadek sterowników do innej karty to problem leży w karcie. Ewentualnie zasilacz. Stary jest?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Podaj specyfikację całą - jaka płyta, procesor, ram w ilu kościach.

Jak odinstalowałeś stare sterowniki? Używałeś jakiegoś cleanera - może coś się gryzie?

Specyfikacja:

- FX 6300, + Spartan Fera 3,

- 2 x DDR3 8 GB 1600 Mhz,

- MSI 970A-G46,

- Thermaltake Smart SE 530W bronze.

 

Temperatury jakie osiąga pod czas grania to max 61 stopni, pod czas wygrzewania OCCT max to było 71.

 

Sterowniki odinstalowywałem DDU.

Link to post
Share on other sites

- Thermaltake Smart SE 530W bronze.

 

Hehe, "legenda" :D Ten zasilacz NIE MA certyfikatu 80+ Bronze, chociaż sklepy błędnie podają inaczej. Pod dużym obciążeniem nie trzyma napięć (szczególnie na linii 12V), czego ładnie jesteś świadkiem właśnie w W3.

 

Jeżeli masz możliwość pożycz od kogoś inny zasilacz na chwilę i zacznij sprawdzanie stabilności od tego.

Link to post
Share on other sites

Więc tak, co zrobiłem:

- wróciłem do GTX 1060, były problemy z grami,

- wróciłem do oryginalnego sterownika z płyty dołączonej do 1060,

efekt: Rise of Tomb odpalił mi benchamrk, i poszedł bez problemu, Shadow ruszał na średnich, na maksymalnych się wyłączał, ale przechodzi na średnich. Wiedźmin 3 chodził w miarę stabilnie.

- włożyłem z powrotem GTX 1070,

- pozwoliłem by windows sam znalazł dwa potrzebne sterowniki,

efekt: Rise i Shadow poszły odpowiednio na max oraz na średnich. Wiedźmina 3 nie mam już dziś czasu testować.

Nie wiem czy to kwestia sterownika, czy zasilacza, ale wcześniejszych wersjach nie włączały się w ogóle, natomiast na tym sterowniki z płyty działają obie karty. Dam znać jutro co z Wiedźminem.

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że jest jeszcze jakiś syf ze sterami ALE nie oznacza to, że powinieneś nie pomyśleć o zmianie zasilacza. Mając 1060 3GB to była inna rozmowa, ale 1070 trochę potrafi już pociągnąć papu - a szkoda żeby nowa karta padła.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz w takim razie idzie do wymiany, jakie modele polecacie?

Wymienię go dopiero po następnym 10.

 

Przeszperałem net w poszukiwaniu tematów o zasilaniu GTX 1070 i znalazłem kilka urządzeń, m. in. to:

https://www.x-kom.pl/p/320338-zasilacz-do-komputera-corsair-cx550m-550w-80-plus-bronze.html

 

lub:

 

Antec VPF550 550W
Fractal Design Integra M 550W

Edytowane przez sta141619
Link to post
Share on other sites

Sorry, że nie w temacie ale bez sensu zakładać nowy, czy faktycznie zasilacze Thermaltake z linii Smart SE są takie tragiczne? Pytam bo sam nie zamierzałem w sumie wymieniać PSU a niedługo zapewne będę polował na nowe I9 po premierze, które mogą mieć całkiem niezłe zapotrzebowanie na prąd a oczywiście nie chciałbym pozbyć się "przypadkiem" jakiegoś komponentu z stosunkowo nowego PC. 

Opinie generalnie nie są najgorsze w internecie, testów fakt faktem żadnych nie widziałem przed zakupem raczej kierowałem się stosunkiem cena/jakość. 

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości ile fps wyciąga Wot na Twoim kompie i na jakich detalach. Kiedyś miałem fx6300 i kiepsko sobie radził. Wtedy wot używał tylko jednego rdzenia. Ciekawe jak jest teraz z 1060 lub 1070?

Stałe 60 fps na pełnych detalach. World of Woarships również.

 

WoT po któreś tam aktualizacji ogarnia chyba do 4 rdzeni. Ale kiedy w 2015 składałem tego kompa na tym procku i na 750Ti to też chodził w 60 klatek na pełnych, nigdy nie miałem problemów z wydajnością na tej konfiguracji.

Edytowane przez sta141619
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...