Skocz do zawartości

Dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mylittlesheep,

Recommended Posts

Proszę o pomoc gdyż od 2 miesięcy borykam się z desynchronizacją dźwięku i obrazu na laptopie Lenovo Legion y540. Problem występuje w każdej przeglądarce. Podczas oglądania filmów dźwięk wyprzedza obraz(do ok 5 minuty działa dobrze a potem się rozjeżdża). Próbowałem już chyba wszystkiego: reinstalacji Windowsa, aktualizacji biosu, aktualizacji wszystkich możliwych sterowników grafiki i dźwięku. Laptop jest nowy (kupiony 2 miesiące temu i od początku występuje taki problem). Dodam jeszcze że na komputerze stacjonarnym działa wszystko okej na tej samej wersji windowsa. Dziękuję z góry za jaką kolwiek pomoc.

Link to post
Share on other sites

Podstawą jest sprawdzenie czy CPU lub GPU się nie przegrzewają. Aktualizacja bios i sterowników sprzętowych wskazana. Sterownik możesz zaktualizować programem Driver Easy(w darmowej wersji ograniczenie pobierania do 50 kb/s) i sterowniki trzeba instalować ręczenie po przez menadżer urządzeń. Ale program ułatwia rozpoznawanie sterowników i obszerniejsze pakiety można znaleźć na 

https://www.station-drivers.com/index.php?lang=en

Link to post
Share on other sites

Reinstalowałem system jeszcze raz i zainstalowałem sterowniki ze strony lenovo oraz zainstalowałem vlc player. Na chromie i mozilli dalej występuje ten problem ale na internecie exproler dźwięk działa normalnie. Procesor jak i zintegrowane GPU jest używany w max 10%.

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa. Kto by się spodziewał że to wina sterownika dysku. Sprawdź też czy inne sterowniki są również aktualne. Program Driver Easy jest chyba najlepszy do tego, choć wersja darmowa na za wiele nie pozwala to można ocenić czy mamy w miarę aktualne drivery. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...