Skocz do zawartości

Ile da się z tego wycisnąć?


Recommended Posts

Dzisiaj wpadło do pudła lepsze GPU i wiem, że nie jest to super-duper-najlepszy wybór ALE okazja czyni złodzieja i sobie sprawiłem gtx 1080 - wcześniej dawała radę dzielna 970'ka. Inno3d wcale nie jest taka głośnia jak niektórzy płakali na forach - nie słyszę różnicy między 970.

 

Do tej pory nie bawiłem się w OC i takie mam pytanko - czy i jak można podkręcić bezpiecznie moją konfigurację z sygnaturki? I czy będzie to miało jakiś miarodajny wpływ na wydajność w grach.

 

Na FireStrike Ultra dobija do ponad 4800 punktów ...w sumie nawet nie wiem czy to dobrze czy źle :rotfl:.

 

W tym roku planuję wymianę reszty (procek+płyta+ram intel/amd) ale ze względu na opóźnienie premiery Cyberpunka plany zostały ..opóźnione :P. Będę szukał czegoś pasującego do tego GTX'a żeby miał co robić.

 

 

Link to post
Share on other sites

W zależności od gier w które grasz, ale ogólnie to procesor jest teraz wąskim gardłem i jego bym ci polecał podkręcić. Poradników w sieci jest mnóstwo, jak będziesz miał konkretne pytania to napisz. Możesz celować mniej więcej w okolice 4,4-4,5ghz @ 1,3v ale każdy chip jest inny, do tego glut już pewnie wysechł więc może być problem z temperaturami. Szybsze ramy też by ciut pomogły ale ceny dobrych ddr3 są absurdalne, trzeba szukać okazji.

Link to post
Share on other sites

Kupowanie czegokolwiek do tej platformy to strata kasy, podkręć tyle ile się da bo cooler masz ok. Osobiście próbowałbym czym prędzej sprzedać cpu, mobo, ram ewentualnie zasilacz, i szedł w am4 r5 1600AF za około 400, sensowne mobo około 350, ram 2x8 minimum 3000mhz około 330, jak budżet pozwoli można iść r5 3600 za 800pln

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...