Skocz do zawartości

Prędkość w telewizorze raz 1mb A raz 80mb/s


Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie, problem mój jest taki że w telewizorze często gdy robię Speed test to połączenie raz jest spoko 80mb/s A raz jest np 2mbs i wtedy muszę wyłączyć tv lub wyłączyć go z prądu i potem już działa normalnie. Nie wiem czy to konfiguracja routera czy telewizora. Może już ktoś tak miał. Ciężko się ogląda jak coś buforuje lub się zacina np taka telewizja iptv

Telewizor lg smart tv 49uj635v

Podpięty przez wifi bo kablem testowałem i nie działało to dobrze

 

Z góry dziekuje

Edytowane przez pawcio22
Link to post
Share on other sites

Jak po kablu nie działało dobrze, to po WiFi powinno działać jeszcze gorzej.

Po kablu było źle, czesto przycinalo lub obraz nie był wyraźny np na yt

Pisałem z kilkoma osobami którzy korzystają z telewizji iptv i też mieli po kablu podłączony tv to musieli przejść na wifi

Kable jest pewniejszym połączeniem niż WIFI, każdy Ci to powie. Jaki masz ten router ? Czy inne urządzenia domowe łączące się z WIFI też mają takie problemy?

Router to tp link Archer 6 modelu konkretnego nie pamiętam ale jak wrócę z pracy to napiszę

Inne urządzenia telefony i laptop to nie widzę żeby miały z tym problemy

Link to post
Share on other sites

 

 

Po kablu było źle, czesto przycinalo lub obraz nie był wyraźny np na yt Pisałem z kilkoma osobami którzy korzystają z telewizji iptv i też mieli po kablu podłączony tv to musieli przejść na wifi

Czyli skopane połączenie sieciowe po stronie TV. Nie ma lepszego połączenia, niż po kablu. Soft w TV masz najnowszy?

Link to post
Share on other sites

Czyli skopane połączenie sieciowe po stronie TV. Nie ma lepszego połączenia, niż po kablu. Soft w TV masz najnowszy?

Tak jest najnowszy ale dzisiaj zrobię reset do ustawień początkowych, po kablu było na chwilę okej ale potem też zaczyna się gubić Internet i przycinać

Link to post
Share on other sites

A jakie jest po kablu połączenie z komputerem? Przetestuj.

Komputer mam podpięty przez kabel od routera i chodzi bez problemu jeśli o to Ci chodzi;)

Sprawdź wersję oprogramowania telewizora i wgraj niemodyfikowany system.

O kurde jeszcze jakbym to potrafił zrobić heh, jestem zielony w takim temacie :/

Link to post
Share on other sites

Komputer mam podpięty przez kabel od routera i chodzi bez problemu jeśli o to Ci chodzi;)

 

O kurde jeszcze jakbym to potrafił zrobić heh, jestem zielony w takim temacie :/

 

Aktualizacje sprawdzisz z poziomu menu TV a instrukcja wgrywania powinna być na stronie producenta....

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...