Skocz do zawartości

Jaka szybka pamięć pod R5 3600??


Recommended Posts

Ich nieobecność wcale nie świadczy o tym, że coś jest z nimi nie tak. Producent mobasa nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia wszystkich dostępnych RAM-ów na rynku na całym świecie. Obczaj jedynie czy na tej liście znajdują się kości z identycznymi timingami i taktowaniem jak te Goodramy. Jeśli tak, to możesz je śmiało brać. Ryzyko, że nie zadziałają jest znikome.

 

Moja Z97-G43 też 'oficjalnie' nie obsługuje kostek, które posiadam, a śmigają bez żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat. Po kilku dniach zabawy oddałem Goodramy. Działały bezproblemowo, wykryte przez płytę jak trzeba, 3600 zatrybiło no ale nie zauważyłem żadnego przyrostu wydajności w grach a nie powiem, liczyłem na te kilka klateczek więcej.

Jaki jest najtańszy, sensowny ram od 3200 mhz wzwyż i Cl nie wyższy niż 16. 

Podkręcanie i cudowanie mnie nie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo Cię rozumiem. Potrzebowałeś ramy, doradzili Ci, kupiłeś je i wszystko działało i je oddałeś. Szukasz ponownie ramu o niższym taktowaniu pytanie po co ? I jakie masz teraz, że nie odczułeś różnicy ? Skoro nie odczułeś różnicy i te co kupiłeś oddałeś to dlaczego szukasz kolejnych ? Dziwny trochę jesteś. Weź sobie wejdź na pierwszą lepszą stronę z częściami komputerowymi i sobie znajdź najtańsze 3200 MHz CL 16 sobie je zamów i sprawdź czy działają. 

Edytowane przez Krzyzak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat. Po kilku dniach zabawy oddałem Goodramy. Działały bezproblemowo, wykryte przez płytę jak trzeba, 3600 zatrybiło no ale nie zauważyłem żadnego przyrostu wydajności w grach a nie powiem, liczyłem na te kilka klateczek więcej.

Jaki jest najtańszy, sensowny ram od 3200 mhz wzwyż i Cl nie wyższy niż 16. 

Podkręcanie i cudowanie mnie nie interesuje.

 

Napisz do Gigabyte że Goodram'y działają i testuj następne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kolega chyba szuka miodku.... obstawiam że ma coś pokroju 3000@CL15  a na  3600@CL17 nie zobaczył spektakularnego skoku FPS, bo go zwyczajnie nie ma. Różnicę widać jak na dłoni w benchmarkach , szybkość pamięci to jedynie składowa wydajności w grach.

 

 

 

cudowanie mnie nie interesuje.

 

No nie powiedziałbym... 

Link to post
Share on other sites
Cruciale Ballistic Sport 3000@Cl15.

 

 

Da się je podkręcić do 3600@CL16 na twoim procku. Poczytaj.

Jeśli znajdziesz wersję 3200Mhz a różnica nie będzie duża to bierz, w przyszłości będzie je można podkręcić ładnie z zen3.

 

E:litrówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Pisałem, nie mam ani ochoty ani czasu na podkręcanie, kombinowanie i testowanie czy wszystko działa jak trzeba. 

A z Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3400MHz, CL16 miał ktoś styczność albo  HyperX Predator DDR4 16 GB 3333MHz CL16 ? Jak wypadają w stosunku do ww. cruciali??

Edytowane przez gotterdammerung
Link to post
Share on other sites

Masz czas na cudowanie bo oddałeś działające ramy i szukasz kolejnych nie wiadomo czego się spodziewając. Powiem Ci tylko tyle, to że w grze X nie odczułeś różnicy to nie znaczy, że w grze Y jej ni będzie. Gry działające w głównej mierze na procesorze lepiej przyswajają szybsze ramy. Resztę informacji znajdziesz w internecie. Nie wiem czemu ludzie przyzwyczają się do podawania wszystkiego na tacy. Trochę własnego zaangażowania. Przyjdź z jakimś poważnym problemem. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiesz w ogóle czemu ludzie polecają i nawet AMD rekomenduje szybsze RAMY ? 

W skrócie Infinity Fabric który komunikuje się z ramem i procesorem ma taktowanie takie jak pamięci ram ( w ryzen 300 ma podwójny dzielnik) i im szybsze pamięci ram tym szybszy procesor. Limitem jest chip z infinity fabric który działa z maksymalną szybkością około 3777 i szybsze ramy niż 37000 nie mają sensu.

Tu masz przykłądowy filmik r różnicy między 3200cl15 a 3600cl16. Sam sobie odpowiedz czego ty chcesz od tych ramów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...