Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie przyjaciele drodzy forumowicze. Piszę w sprawie zestawu który sobie sprezentowałem i chciałbym się dowiedzieć od was czy jestem tylko przewrażliwiony i mam coś z głową czy może nie. :)

 

Mianowicie zakupiłem sobie Ryzena 3600x i płytę główną MSI b450 Tomahawk Max. Po złożeniu i zamontowaniu komputera i reszty peryferiów oraz zainstalowaniu Windowsa mam pewne spostrzeżenia. Chodzi mi o to, że podczas grania chociażby dzisiaj w ME Andromeda procesor rozgrzał się do 70°C i nie wiem czy jest to akceptowalna temperatura. Wiem, że chłodzenie dobrze przymocowałem i solidnie. Pasta termo przewodząca to thermal grizzly kryonaut. Czytałem na różnych forach, że niby ta temperatura jest normalna ale zauważyłem w HWMonitor i CPU-Z, że procesor wskakuje na pełne obroty i podaje sobie napięcie sięgające 1.475V. Podczas obciążenia procesora w OCCT temperatury jakie osiągnąłem to 73-74 stopnie. Moja obudowa to Phanteks P400, z przodu trzy wentylatory 120mm, z tyłu jeden 120mm.

 

Ps. jeżeli był już taki temat to z góry przepraszam za kłopot i proszę o wyrozumiałość.

 

Ps.2 = bios jest najnowszy, sterownik chipsetu pobrany ze strony AMD, w biosie Cool and Quiet mam na enable, poza tym reszta ustawień jest fabryczna, odpalony tylko profil XMP

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pozwólcie ,że się podepnę pod temat bo też jestem świeżo po złożeniu 3600x z tym,że na płycie B450 Gaming Plus Max, czekam na dostawę swojego chłodzenia więc na razie założyłem boxowe, w grach temp.procesora sięga 75 stopni (wentylator wyje jak oszalały)a napięcie też dobija do 1.475V.

Tak z ciekawości zapytam do jakich max.zegarów dobija twój procesor? bo u mnie po pół godziny grania pokazał 4553MHz na dwóch rdzeniach a najsłabszy 4374MHz

Link to post
Share on other sites

Pozwólcie ,że się podepnę pod temat bo też jestem świeżo po złożeniu 3600x z tym,że na płycie B450 Gaming Plus Max, czekam na dostawę swojego chłodzenia więc na razie założyłem boxowe, w grach temp.procesora sięga 75 stopni (wentylator wyje jak oszalały)a napięcie też dobija do 1.475V.

Tak z ciekawości zapytam do jakich max.zegarów dobija twój procesor? bo u mnie po pół godziny grania pokazał 4553MHz na dwóch rdzeniach a najsłabszy 4374MHz

Na czterech rdzeniach mam 4.400 mhz a na dwóch ostatnich mam 4.375mhz

f197717bbd32d9e9.png

Edytowane przez EvenQ
Link to post
Share on other sites

kiepska wentylacja - dorzuć coś na top

Obudowę która jest całkiem niezła mam na razie otwartą ,pojutrze powinno przyjść chłodzenie wtedy wymienię i pobawię się ustawieniami.

Boxowe chłodzenie to jakiś dramat nie schodzi poniżej 2500obr a wystarczy tylko cokolwiek odpalić nawet przeglądarkę i momentalnie skacze do ponad 3500obr.

 

Link to post
Share on other sites

Obudowę która jest całkiem niezła mam na razie otwartą ,pojutrze powinno przyjść chłodzenie wtedy wymienię i pobawię się ustawieniami.

Boxowe chłodzenie to jakiś dramat nie schodzi poniżej 2500obr a wystarczy tylko cokolwiek odpalić nawet przeglądarkę i momentalnie skacze do ponad 3500obr.

 

Sprawdź w biosie krzywą wentylatora, może być agresywnie ustawiona i dlatego tak hałasuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...