Skocz do zawartości

Karta graficzna za ok 600zł do starego komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Cześć, potrzebuje nowej karty graficznej do starego komputera, gdyż stara karta się zepsuła (GTX 770).

 

Mój PC:

Procesor: i5-4690 @ 3,7Ghz

Ram: 2x4GB 1600Mhz cl11 (8GB razem)

Płyta główna: msi h81m-p33

Zasilacz: silentiumpc vero l2 500w

Monitor: 1600*900 @ 60Hz

 

Będę grał w gry: Battlefield 1, Battlefield V, Call of duty modern warfare (2019), Metro exodus, Red dead redemption 2.

 

karta musi koniecznie być nowa za ok 600zł do 700zł max.

 

Co myślicie o XFX Radeon RX 570 8GB OC za 650zł?

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze pytanie czy 4gb v-ram to nie za mało? Z filmów na youtube wynika że np Red dead redemption 2 na ultra bierze ponad 5GB v-ram.

Niby tak, niby nie - nie pograsz komfortowo na ultra z ta karta tak czy siak, a gdybanie o przyszlosci jest nic nie warte - zawsze mozesz zjechac z ustawieniami graf. zeby bylo mniej niz te 4gb vram.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze pytanie czy 4gb v-ram to nie za mało? Z filmów na youtube wynika że np Red dead redemption 2 na ultra bierze ponad 5GB v-ram.

 

Przy takim budżecie nie licz, że pograsz na ultra, a już na pewno nie z tym procesorem. W średnich pograsz.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Czyli ta karta co podał uberas nie będzie głośna z jednym wentylatorem?

@CrisPell

Czemu nie pogram z tym procesorem na ultra? Aż tak rosną wymagania wobec procesora?

 

 

Kolega spedzil 4 lata w jaskini? :D od 8 generacji intel podwoil ilosc rdzeni w swoich procesorach, przez AMD ktore wprowadzilo 8/16 w dobrej cenie 

Link to post
Share on other sites

@CrisPell

Czemu nie pogram z tym procesorem na ultra? Aż tak rosną wymagania wobec procesora?

Zatrzymałeś się dobre 5 lat temu. Teraz 4/4 do czegokolwiek nowego to samobójstwo w generowanym FPS.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zdecydowanie warto brać coś z dwoma wentylatorami. Te ustawienia to zależnie od gry, w wielu tytułach będzie cię faktycznie procesor ograniczał (sieciowe FPS-y, RTS-y, przygodówki open world itp.), w niektórych nowszych karta sama w sobie nie wyrobi w 1080p ultra 60 klatek. Ale ogólnie kilkuletnie albo mniej wymagające gry powinny działać na tym 1600x900 w high/ultra 60 fps bez problemu.

 

PS. Przejrzałem gry z pierwszego posta i w sumie to we wszystkich wymienionych wąskim gardłem będzie procesor i ram.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...