Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam internet mobilny Cyfrowego Polsatu (Modem: e5573) modem podłączony do komputera poprzez kabel USB i mam następujący problem. Gdy gram w jakąkolwiek grę (np. cs:go) to internet raz na jakiś czas tak jakby przestaje działać na ok. 7/8 sekund a następnie znów wraca i działa normalnie. Takie coś dzieje sie tylko gdy gram. Jak korzystam z internetu normalnie (np. Oglądam filmiki na yt lub przeglądam fb) takie coś nie ma miejsca. Dzieje się to bardzo często podczas grania, w ciągu jednego meczu ok. 30 minutowego potrafi mnie wyrzucić 10 razy. Są na to jakieś rady? Zauważyłem, że gdy mnie znów łączy z internetem podczas gry ping i utrata pakietów jest bardzo wysoka i szybko spada do normalnych wartości (tak jakby gwałtowny skok pingu oraz utraty pakietów na krótki czas, ale nie musi być to trafna sugestia z mojej strony) Z góry dziękuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

był już chyba podobny temat z tym modemem.

Jeśli masz Windows10 to:

1) Sprawdź w miarę możliwości w innym kompie

2) spróbuj zainstalować sterownik ręcznie przez Menadżera Urządzeń

3) wymiana modemu na w pełni kompatybilny z Win10

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

był już chyba podobny temat z tym modemem.

Jeśli masz Windows10 to:

1) Sprawdź w miarę możliwości w innym kompie

2) spróbuj zainstalować sterownik ręcznie przez Menadżera Urządzeń

3) wymiana modemu na w pełni kompatybilny z Win10

 

Tylko, że połączenie zrywa się tak jakby całkowicie z tym modemem (nie wiem jak to powiedzieć) nie ma internetu w modemie. Nie tylko w komputerze ale też i na telefonie i na innych urządzeniach mobilnych 

Link to post
Share on other sites

Generalnie na podstawie tych informacji niczego nie można wywnioskować. Mobilne routerki z bateryjką nadają się do okazjonalnego korzystania z internetu a nie jako łącze podstawowe.

 

Na początkek proponuję:

1. Sprawdzić jakie masz transfery i jakość sygnału?

2. Sprawdź na innym komputerze.

3. Sprawdź jak to działa przez WiFi.

4. Ile masz kilometrów do BTS?

5. Może masz słaby sygnał i modem przełącza się na inny nadajnik?

6. Czy tak się dzieje o każdej porze dnia czy tylko wieczorem?

7. Sprawdź na innym routerze, jak nie masz, to pożycz, ewentualnie przełóż kartę SIM do telefonu i zrób router z telefonu.

 

Najlepiej zainwestować w router stacjonarny. Jeśli dalej będą problemy, to jeszcze w antenę. A jak się nie poprawi, to idzie wiosna, kup rower i odpuść granie. Frajda taka sama a problemów mniej.

Link to post
Share on other sites

Generalnie na podstawie tych informacji niczego nie można wywnioskować. Mobilne routerki z bateryjką nadają się do okazjonalnego korzystania z internetu a nie jako łącze podstawowe.

 

Na początkek proponuję:

1. Sprawdzić jakie masz transfery i jakość sygnału?

2. Sprawdź na innym komputerze.

3. Sprawdź jak to działa przez WiFi.

4. Ile masz kilometrów do BTS?

5. Może masz słaby sygnał i modem przełącza się na inny nadajnik?

6. Czy tak się dzieje o każdej porze dnia czy tylko wieczorem?

7. Sprawdź na innym routerze, jak nie masz, to pożycz, ewentualnie przełóż kartę SIM do telefonu i zrób router z telefonu.

 

Najlepiej zainwestować w router stacjonarny. Jeśli dalej będą problemy, to jeszcze w antenę. A jak się nie poprawi, to idzie wiosna, kup rower i odpuść granie. Frajda taka sama a problemów mniej.

 

1. Jestem troche zielony w tych tematach, mógłbyś powiedzieć jak to się sprawdza?

2. Sprawdzałem i jest to samo, internet nie działa na kazdym urządzeniu

3. Na Wi-Fi dzieje sie to samo

4. Do BTS-a mam ok. 6 km

5. Być może, ale nie wiem jak sprawdzić jaki mam sygnał niestety : / 

6. Dzieje sie to tylko w dzień, wieczorem mniej wiecej o 23 problemy ustają i jest jak najbardziej ok.

7. Uznam to za ostateczność, może z tymi informacjami co Ci podałem da sie coś zrobic? 

 

Niby tak ale internet jest mi potrzebny bo tak jakby to powiedzieć nie gram tylko i wyłącznie dla "fanu" 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...