Skocz do zawartości

Be quiet power zone 650w vs SPC Vero M2 600w


Recommended Posts

Cześć, ostatnio udało mi się nabyć dosyć okazyjnie nowy egzemplarz bq power zone 650 w za 250zł, jednak spotkałem się z komentarzem, że power zone to syf, czy tak rzeczywiście jest? Czy powinienem go zwrócić i zaopatrzyć się np. w vero m2 600w? Nie stać mnie na nic droższego, z chęcią przetestowałbym osobiście tego bq, ale trzeba zrywać wszystkie folie żeby się do niego dostać i obawiam się, że sprzedawca mógłby go w takim stanie nie przyjąć. Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

E, to naprawdę przyzwoity zasilacz.

Dobra regulacja napięć, niskie tętnienia, solidne okablowanie, cichutki, wydajność na granicy bronze / silver.

Jak za 250 zł to całkiem fajny zakup, o ile faktycznie potrzebujesz takiej mocy.

Vero jest gorszym jakościowo zasilaczem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kurcze, dzięki wielkie, po tym komentarzu zdecydowałem się na sprawdzenie i.... cieszę się jak małe dziecko :D Wcześniej miałem w obudowie jakiegoś gigabyte 450w, kupionego zresztą kilka lat temu na tym forum i myślałem, że to mój sapphire rx580 jest odrzutowcem w pcie nawet w spoczynku, ale okazało się, że był nim gigabyte, czuję się podobnie jak podczas przesiadki z hdd na ssd :) (Co nie zmienia faktu, że nadal nie polecam rx580 od sapphire, bo w grach to nadal jest odrzutowiec, w dodatku z piszczącymi cewkami)

Edytowane przez adamekksi
Link to post
Share on other sites
Cześć, ostatnio udało mi się nabyć dosyć okazyjnie nowy egzemplarz bq power zone 650 w za 250zł, jednak spotkałem się z komentarzem, że power zone to syf, czy tak rzeczywiście jest?

 

ogólnie marka beqiuet leci lotem koszącym w dół od jakiegoś czasu, tak, że no ...odradzam 

 

polecam rozejrzeć się za czymś od Corsair'a, OCZ'a a najlepiej Antec

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

ogólnie marka beqiuet leci lotem koszącym w dół od jakiegoś czasu, tak, że no ...odradzam 

 

polecam rozejrzeć się za czymś od Corsair'a, OCZ'a a najlepiej Antec

 

xD

 

Zanim to skomentuję tak na serio, to podziel się proszę argumentacją stojącą za tym stwierdzeniem. Zaiste, nie mogę się doczekać.

Cokolwiek merytorycznego poproszę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ogólnie marka beqiuet leci lotem koszącym w dół od jakiegoś czasu, tak, że no ...odradzam 

 

polecam rozejrzeć się za czymś od Corsair'a, OCZ'a a najlepiej Antec

OCZ a najlepiej Antec xDD Chłop wrócił do internetów po dłuższej nieobecności :D Co prawda Antec ma teraz fajne zasilacze, ale ten BeQuiet! jest niczego sobie... wiadomo że to nie jest top ale jeśli został kupiony w dobrej cenie to nic nie można mu zarzucić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

polecam rozejrzeć się za czymś od Corsair'a, OCZ'a a najlepiej Antec

Corsair poza TXM550W i RMX nie ma nic co warto brać przy obecnej sytuacji na rynku.

OCZ?, wiesz co stało się z firmą? bo nie wydaje mi się...

Ostatnie sensowne i opłacalne modele Anteca to VPF 550, Antec True Power Gold / Antec Edge i to parę ładnych lat temu kiedy jeszcze Mrozinho tu zaglądał  ;).


@@adamekksi, ile masz gwarancji na ten PSU? elektrycznie to nic wybitnego, pod jaki konfig ten PSU? 

 

 

Za 239zł jest obecnie Focus Gold 450W z 7 letnią gwarancją.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Be Quiet będzie lepszym wyborem,w przeciwieństwie do Vero posiada dc-dc,zamiast niezależną regulację napięć oraz japońskie kondensatory,gdzie jednostce obok są tajwańskie,a co do kultury pracy to BQ powinien być cichszy. Jednym słowem lepsza elektronika jest zamontowana w BQ,więc wybór oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to co gdzieś jest produkowane tylko o sam fakt, Nippon Chemicon/Rubycon/Panasonic to dużo lepsze kondensatory niż Teapo, a pisanie że w tej jednostce są "japońskie kondensatory" to najzwyczajniej w świecie wprowadzanie w błąd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...