Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Be quiet power zone 650w vs SPC Vero M2 600w

zasilacz be quiet spc vero power zone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamekksi

adamekksi
  • Dyskutant

• 157 postów
  • Miejscowość:Przysucha

Napisano 28 styczeń 2020 - 21:46

Cześć, ostatnio udało mi się nabyć dosyć okazyjnie nowy egzemplarz bq power zone 650 w za 250zł, jednak spotkałem się z komentarzem, że power zone to syf, czy tak rzeczywiście jest? Czy powinienem go zwrócić i zaopatrzyć się np. w vero m2 600w? Nie stać mnie na nic droższego, z chęcią przetestowałbym osobiście tego bq, ale trzeba zrywać wszystkie folie żeby się do niego dostać i obawiam się, że sprzedawca mógłby go w takim stanie nie przyjąć. Z góry dzięki za pomoc :)

• 0

#2 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 941 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 28 styczeń 2020 - 23:17

E, to naprawdę przyzwoity zasilacz.

Dobra regulacja napięć, niskie tętnienia, solidne okablowanie, cichutki, wydajność na granicy bronze / silver.

Jak za 250 zł to całkiem fajny zakup, o ile faktycznie potrzebujesz takiej mocy.

Vero jest gorszym jakościowo zasilaczem.

• 2

#3 adamekksi

adamekksi
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 157 postów
  • Miejscowość:Przysucha

Napisano 29 styczeń 2020 - 11:22

Kurcze, dzięki wielkie, po tym komentarzu zdecydowałem się na sprawdzenie i.... cieszę się jak małe dziecko :D Wcześniej miałem w obudowie jakiegoś gigabyte 450w, kupionego zresztą kilka lat temu na tym forum i myślałem, że to mój sapphire rx580 jest odrzutowcem w pcie nawet w spoczynku, ale okazało się, że był nim gigabyte, czuję się podobnie jak podczas przesiadki z hdd na ssd :) (Co nie zmienia faktu, że nadal nie polecam rx580 od sapphire, bo w grach to nadal jest odrzutowiec, w dodatku z piszczącymi cewkami)

Użytkownik adamekksi edytował ten post 29 styczeń 2020 - 11:23

• 0

#4 Elomin

Elomin
  • Dyskutant

• 245 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 17:03

Cześć, ostatnio udało mi się nabyć dosyć okazyjnie nowy egzemplarz bq power zone 650 w za 250zł, jednak spotkałem się z komentarzem, że power zone to syf, czy tak rzeczywiście jest?

ogólnie marka beqiuet leci lotem koszącym w dół od jakiegoś czasu, tak, że no ...odradzam 

polecam rozejrzeć się za czymś od Corsair'a, OCZ'a a najlepiej Antec

Użytkownik Elomin edytował ten post 29 styczeń 2020 - 17:03

• 0

#5 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 941 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 29 styczeń 2020 - 19:01

ogólnie marka beqiuet leci lotem koszącym w dół od jakiegoś czasu, tak, że no ...odradzam 

xD

Zanim to skomentuję tak na serio, to podziel się proszę argumentacją stojącą za tym stwierdzeniem. Zaiste, nie mogę się doczekać.

Cokolwiek merytorycznego poproszę.

• 1

#6 MacPiston

MacPiston
  • Gaduła

• 308 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 20:20

OCZ a najlepiej Antec xDD Chłop wrócił do internetów po dłuższej nieobecności :D Co prawda Antec ma teraz fajne zasilacze, ale ten BeQuiet! jest niczego sobie... wiadomo że to nie jest top ale jeśli został kupiony w dobrej cenie to nic nie można mu zarzucić.

• 1

Spec:

AMD R7 2700 @4.0, Asus X370-A, 16GB Corsair Vengeance LED @2866, Sapphire RX590, XFX XTR 550W, Corsair SPEC-04 TG

#7 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9569 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 22:46

Corsair poza TXM550W i RMX nie ma nic co warto brać przy obecnej sytuacji na rynku.

OCZ?, wiesz co stało się z firmą? bo nie wydaje mi się...

Ostatnie sensowne i opłacalne modele Anteca to VPF 550, Antec True Power Gold / Antec Edge i to parę ładnych lat temu kiedy jeszcze Mrozinho tu zaglądał  ;).

@adamekksi, ile masz gwarancji na ten PSU? elektrycznie to nic wybitnego, pod jaki konfig ten PSU? 

Za 239zł jest obecnie Focus Gold 450W z 7 letnią gwarancją.

• 0

#8 pan_tymek

pan_tymek
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 13 luty 2020 - 18:42

Posiadam tego Be Quieta'a. Jestem bardzo zadowolony.

• 0

GIGABYTE Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB i7-4770K OC 4,3 GHz Kllisre DDR3 1866MHz 16 GB (2x8) MSI Z97 Gaming 3 BeQuiet! PowerZone 650w Scythe Mugen 5 PCGH Edition Goodram C40 PNY XLR8 1TB LG 25UM58-P BeQuiet! PureBase 500 windowed W

Co ten zestaw dźwignie? ---->   https://www.youtube.com/watch?v=BRi0_Ieb_3k

#9 FDSBFDVXC

FDSBFDVXC
  • Amator

• 40 postów

Napisano 15 luty 2020 - 15:39

Be Quiet będzie lepszym wyborem,w przeciwieństwie do Vero posiada dc-dc,zamiast niezależną regulację napięć oraz japońskie kondensatory,gdzie jednostce obok są tajwańskie,a co do kultury pracy to BQ powinien być cichszy. Jednym słowem lepsza elektronika jest zamontowana w BQ,więc wybór oczywisty.

• 0

Windows 7 zawsze dobry <3

#10 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9569 postów

Napisano 19 luty 2020 - 21:15

Be Quiet będzie lepszym wyborem,w przeciwieństwie do Vero posiada dc-dc,zamiast niezależną regulację napięć oraz japońskie kondensatory

Od kiedy Teapo to japońskie kondensatory? - pomyśl zanim coś napiszesz. 

• 0

#11 FDSBFDVXC

FDSBFDVXC
  • Amator

• 40 postów

Napisano 19 luty 2020 - 23:17

To w takim razie na stronie producenta jest błąd i ten BQ nie ma japońskich kondensatorów.

https://www.bequiet....powersupply/387

• 0

Windows 7 zawsze dobry <3

#12 pan_tymek

pan_tymek
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 21 luty 2020 - 20:42

Od kiedy Teapo to japońskie kondensatory? - pomyśl zanim coś napiszesz. 

Chwalą się współpracą z Japończykami na tym tle. Pewnie tak samo Iphone jest chiński bo tak na nim napisano.

• 0

GIGABYTE Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB i7-4770K OC 4,3 GHz Kllisre DDR3 1866MHz 16 GB (2x8) MSI Z97 Gaming 3 BeQuiet! PowerZone 650w Scythe Mugen 5 PCGH Edition Goodram C40 PNY XLR8 1TB LG 25UM58-P BeQuiet! PureBase 500 windowed W

Co ten zestaw dźwignie? ---->   https://www.youtube.com/watch?v=BRi0_Ieb_3k

#13 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9569 postów

Napisano 21 luty 2020 - 21:35

Tu nie chodzi o to co gdzieś jest produkowane tylko o sam fakt, Nippon Chemicon/Rubycon/Panasonic to dużo lepsze kondensatory niż Teapo, a pisanie że w tej jednostce są "japońskie kondensatory" to najzwyczajniej w świecie wprowadzanie w błąd.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilacz, be quiet, spc, vero, power, zone

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych