Skocz do zawartości

Acer A315-54 Ciągłe Bluescreeny i trzeszczący dźwięk


Recommended Posts

Kupiłem wczoraj laptop Acer Aspire 3 (A315-54) z Core i3-10110U i jest z nim kilka problemów.

 

Pierwszy to ciągle pojawiające się bluescreeny - laptopa nie da się uśpić. Sprawdzałem SSD oraz pamięć RAM i nie wykryło żadnych problemów.

Kody błędów:


  • 0x0000007e


  • UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION


  • KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (win32kbase.sys)


  • 0x00000154


  • 0x000000ef


  • 0x000000c2

 


 

Drugi problem - trzeszczące głośniki. Podczas odtwarzania dźwięku słychać mocno denerwujące trzaski. Dobrze słychać to na filmiku:


 

Jak rozwiązać te problemy? 

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Kupiony bez systemu. Zainstalowany Windows 10 Home pobrany przez Media Creation. Sterowniki zainstalowane ze strony producenta + zaktualizowały się przez Windows Update 

 

Co ciekawe dźwięk w aplikacji Muzyka Groove odtwarza się poprawnie 

 

//EDIT: Odpaliłem Ubuntu z pendrive i dźwięk jest odtwarzany poprawnie zarówno w systemie, w przeglądarce oraz w odtwarzaczu muzyki. Ewidentnie Windows ma problem ze sterownikiem. Tylko jaki mam zainstalować skoro ani ten ze strony producenta ani z Windows Update nie działają? Teraz mam zainstalowany sterownik z 2017 roku pobrany ze strony Realtek.cz i trzaski są nieco mniej uciążliwe, ale do poprawnego działania dużo brakuje. 


//EDIT2: Tryb uśpienia również w Ubuntu działa poprawnie


Ehh mam już dość tego Windowsa 10. Wczoraj dźwięk działał, dzisiaj działa tylko na słuchawkach. Głośniki laptopa są martwe.
 
Wyczyściłem SSD. Zainstalowałem Windowsa, wyłączyłem pobieranie aktualizacji w rejestrze, grupach lokalnych oraz właściwościach komputera. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta i... dźwięk działa poprawnie, usypianie nadal powoduje bluescreeny. 
 
Na razie temat uważam za zamknięty.
Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...