Skocz do zawartości

RX5700 blower vs RX5600XT


Recommended Posts

Czy masz wyłączone szybkie uruchamianie w ustawieniach Windowsa? To także jest kluczowe aby się ustawienia nie resetowały

Sprawdzilem jak to wlaczyc na youtube i zdaje sie, ze nie mam w ogole takiej mozliwosci - na plycie glownej niestety nie posiadam fastboota

83377167_2789368134489761_80072337976763

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, u mnie prezentuje się to następująco

obraz.png

Ale z drugiej strony - skoro tego nie masz to nie powinno to być włączone i ustawienia nie powinny się resetować.

W sumie to juz nie jest istotne, GTX1650S jutro u mnie bedzie.

W sumie to juz nie jest istotne, GTX1650S jutro u mnie bedzie.

Rx5700 blower będzie u mnie pojutrze.. apetyt rośnie w miarę jedzenia
Link to post
Share on other sites

Crysis 3 - Po pierwsze słaba wydajność RX5700XT to tylko kwestia sterownika dla Navi przy platformie AMD na Win10. Na Win7 nie ma tego problemu. Po drugie łatwo to zweryfikować bo Polaris działa prawidłowo zarówno na platformie Intela jak i AMD

Zresztą sam widzisz, że karta zrzuca taktowanie co świadczy o błędach sterownika. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Zresztą sam widzisz, że karta zrzuca taktowanie co świadczy o błędach sterownika. 

Ja uważam ze to błędy odczytu te dropy mhz w navi a nie zrzuca taktowania.Gdy zrzucał taktowanie byłyby dropy fps a ich nie ma.

 

A na tym konkretnym filmiku jest niewielkie gpu load z powodu narzutu to i mhz małe .Nic tu nie ma dziwnego tak dział boost i u nvidii i u amd

https://youtu.be/XDu7NPQLpKU?t=264

 

A  co do narzutu amd zrobiło krok w tył i to nawet względem vegi która nigdy nie błyszczyła

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Ja uwazam ze to błędy odczytu a nie zrzuca taktowania.Gdy zrzucał taktowanie byłyby dropy fps a ich nie ma

To nie są błędy odczytu tylko tak właśnie działa navi. Przy pełnym wykorzystaniu GPU karta trzyma taktowania a gdy wykorzystanie jest małe karta zrzuca taktowanie co zresztą widzisz w materiale. Również pobór energii skacze 120-170W. W tym przypadku widać wyraźnie, że jest problem sterownika.

W Crysis3 AMD ma problem sterowników dla Navi na platformie AMD w Windows 10.  Ten sam test na WIn7 i problemu nie ma ;)

A na tym konkretnym filmiku jest niewielkie gpu load z powodu narzutu to i mhz małe 

A jak wyjaśnisz sytuacje gdzie na WIn7 tego problemu nie ma? 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Mówie tu o dropach mhz  przy gpu load 99% gdzie spada na chwile mz 2000 na np 300mhz nie ma to nic w wspólnego z tym co piszesz

Konkretnie co do crysis 3 to końcowego użytkownika nie obchodzi z jakiego powodu to jest

 

Nawet na intelu narzut występuje  w niskim obciążeniu

 

np na gtx 1080 w ryse son of rom mam 190 fps a na rx 5700 150.Zgineło 40 fps z powodu narzutu

Link to post
Share on other sites

Do Crysis3 AMD ma zwalone sterowniki dla Navi pod Windows 10. Rozumiesz to? 

To nie jest wina narzutu sterownika o którym tutaj napisałeś bo na Windows 7 wszystko działa prawidłowo. Po prostu są zwalone sterowniki dla C3 pod Win10 i tyle. 

 

A co do narzutu o którym ciągle wspominasz - polecam przyjrzeć się jak sytuacja wygląda w DX12/Vulkan bo tutaj role się odwróciły ;)

 

Polecam również przeanalizować wyniki tego testu - widać wyraźnie, że AMD jednak w tej kwestii działa ;)

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wydajnosc_cpu_na_kartach_amd_test_narzutu_sterownikow_z_lat_2017_2019-9352.html

 

Przyjrzyj się testom Crysis3 - zobacz jak vega leży na tle Polarisa. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Zaraz, to zamówiłeś obie? Po co? :D

Tak zamówiłem obie bo miałem super okazje, wystawiam na sprzedaż i która pierwsza się sprzeda...

Juz sobie przetestowalem obydwie, no i RX5700 mnie bardzo milo zaskoczyl. Temperatury VRM, Pamieci, rdzenia nie przekraczaja ok 75C przy 35% obrotow wentylatora!

Jest naprawde okej, ale aktualnie mam dwie karty i ktora pierwsza pojdzie pod mlotek przepadnie :P

Link to post
Share on other sites

126 wat ?jakie to maksymalne ...Ja tam widze u siebie i po 240 wat na xt

Zreszta same waty to nie wszystko głównie temp i rpm dobija na wysokiej rozdzielczości gdzie żyłowane  jest wszystko znaczniej z podsystemem pamieci i ROPAMI

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

126 wat ?jakie to maksymalne ...Ja tam widze u siebie i po 240 wat na xt

Zreszta same waty to nie wszystko głównie temp i rpm dobija na wysokiej rozdzielczości gdzie żyłowane jest wszystko znaczniej z podsystemem pamieci i ROPAMI

Nie testowałem syntetykiem, dlatego nie będzie 180W, taki jest board power limit. Rx5700xt jednak ma większy budżet prądowy
Link to post
Share on other sites

power-gaming-peak.png

 

fannoise_load.png

Wiem, napisalem ze 180W to limit i tyle moze osiagnac, ale akurat ja widze 120-140 w grach, a nawet tescie 

RX5700 sie sprzedal, wiec zostaje GTX1650S (ktorego mam za lacznie 140zl)

Jezeli ktos by stal pod podobnym dylematem:

za rx5700 zdecydowanie przemawia wydajnosc, i o zgrozo lepsza kultura pracy - niestety, zdarzylo mi sie pare bledow, wyrzucen gry, micro-stutterow - RDNA musi byc jeszcze dopracowane.

gtx1650s kosztuje o wiele mniej, pobiera mniej energii oczywiscie adekwatnie do wydajnosci, jest troszke glosny z jednym wentylatorem, ale bez przesady - kolory NVidii sa jednak tragiczne, takie wyprane.

Link to post
Share on other sites

U mnie nic nie było oprócz czasem chrupniecia fpesem. Wtedy power comsuption leciało do zera. GTX wrócił do pc. Te pięć procent wydajności więcej to za mało aby zmieniać gtx1080

Co do kolorów NVIDIA przycina bardziej na jakości obrazu od AMD ale można wrzucić 10 bit

Co do kolorów NVIDIA przycina bardziej na jakości obrazu od AMD ale można wrzucić 10 bit

Link to post
Share on other sites

U mnie nic nie było oprócz czasem chrupniecia fpesem. Wtedy power comsuption leciało do zera. GTX wrócił do pc. Te pięć procent wydajności więcej to za mało aby zmieniać gtx1080

Co do kolorów NVIDIA przycina bardziej na jakości obrazu od AMD ale można wrzucić 10 bit

Co do kolorów NVIDIA przycina bardziej na jakości obrazu od AMD ale można wrzucić 10 bit

Cena NAVI jest bardzo dobra, pytanie tylko czy te problemy beda rozwiazane dzieki sterownikom, czy to juz przypadlosc architektury? 

U mnie nic nie było oprócz czasem chrupniecia fpesem. Wtedy power comsuption leciało do zera. GTX wrócił do pc. Te pięć procent wydajności więcej to za mało aby zmieniać gtx1080

Co do kolorów NVIDIA przycina bardziej na jakości obrazu od AMD ale można wrzucić 10 bit

Co do kolorów NVIDIA przycina bardziej na jakości obrazu od AMD ale można wrzucić 10 bit

A te 10bit to jak moge odblokowac? U mnie wyglada to tak:

84071682_176971070241048_456303922596806

84834025_195571198225973_328478669730847

Link to post
Share on other sites

 

u mnie idzie po hdmi i dp odblokowac na dvi chyba nie o ile pamietam...

Jeszcze masz tam range limited zobacz czy to nie pełna paleta kolorów tj 255 bit zamiast 235...

Wrócę do domu to zobacze, u mnie tez idzie po HDMI

 

u mnie idzie po hdmi i dp odblokowac na dvi chyba nie o ile pamietam...

Jeszcze masz tam range limited zobacz czy to nie pełna paleta kolorów tj 255 bit zamiast 235...

 

zmienilem limited na full range, i rzeczywiscie jest roznica. 

Link to post
Share on other sites

yep tylko na matrycy VA w niektórych grach będzie mało widać np FEAR lub Shadow of the tomb rider w  jakiś jaskiniach gdzie nie ma oświetlenia

8719b1deae3095ed.jpg

86268885_2762275130519961_55183502172938nie wiem czemu, u mnie nie ma 10bit - mam matryce IPS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...