Skocz do zawartości

RX5700 blower vs RX5600XT


Recommended Posts

Hej,

Ostatnio zastanawialem sie RX580 vs GTX1650S, ale naszla mnie jednak ochota na cos lepszego - do wyboru mam blower od MSI RX5700 za 1100 zl albo RX5600XT custom coolery za ok 1300-1400 zl. Te karty po zmianie biosu sa praktycznie identyczne? Mam duza obudowe i 5 case fanow, mysle ze blower by mi nie przeszkadzal. 

Link to post
Share on other sites

Nie sa identyczne .Skrajnie może jest różnic ok 25%

A do takiego radeona to trzeba dobre chłodzenie a nie patrzeć po taniości bo się można później ''zaskoczyć'' :menda:

Z wszystkich testow roznica RX5600XT (po nowym biosie) do RX5700 to okolo 5-10% a RX5700 ma wiecej VRAM na przyszlosc. RX5700xt na blowerze rzeczywiscie mial za duze temperatury, ale RX5700 byl spoko, i bedzie przewiew w obudowie.

Link to post
Share on other sites

Testy są rożne różniste niektórym to wychodzi w testach ze ultra głośna grafa jest cicha ;)

Mówisz po nowym ?No miałem na nowym tj 160 watowy i wylazło 53 vs 63 fps  w metro exodus w dx11 będzie pewnie więcej ,przepustowości nie dokleisz

np w time spy tyle

http://forum.benchmark.pl/topic/282313-temat-o-kartach-graficznych-amd-navi/?p=2664451

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Jeżeli ogarniesz temat UV oraz ustawisz custom profil na wentylu (np stałe 50-60%) to można brać RX 5700. Moim zdaniem zawsze lepiej iść w mocniejszą kartę na jaką budżet pozwala. Poza tym to 1100 za referenta to świetna cena.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ogarniesz temat UV oraz ustawisz custom profil na wentylu (np stałe 50-60%) to można brać RX 5700. Moim zdaniem zawsze lepiej iść w mocniejszą kartę na jaką budżet pozwala. Poza tym to 1100 za referenta to świetna cena.

Wiesz co, umiem to zrobić ALE problem jest taki ze nie można po prostu zmienić biosu i nigdy więcej się tym nie bawić tylko za każdym razem manualnie zmieniać w sterowniku (przynajmniej na rx580 tak było) no a ze sterownik się crashuje co 3-4dni (jego ustawienia)... to po prostu nie chce. Fanem afterburnera tez nie jestem, lubię coś zrobić raz i mieć spokój
Link to post
Share on other sites

Jak to mówią - za darmo to i ocet słodki.

 

Też miałem problem z tym, że ustawienia undervoltingu się codziennie resetowały, ale na sterownikach 2020 jak ręką odjął.

 

Afterburnera lepiej nie używać mając kartę AMD.

Mam sterownik 2020 i teraz rzeczywiście jest stabilniej - właśnie co 3-4 dni się resetuje a nie codziennie :D
Link to post
Share on other sites

Grasz w Full HD monitor 60 Hz i nie planujesz w najbliższym czasie zmiany ? 

Weź cichszą. Te 5 klatek na ustawieniach wysokich nie zrobią Ci różnicy. Zejdziesz z detalami na średnio-wysokie i będziesz cieszył się płynna rozgrywką i względną ciszą w porównaniu do 5700. 


 

Link to post
Share on other sites

Grasz w Full HD monitor 60 Hz i nie planujesz w najbliższym czasie zmiany ? 

 

Weź cichszą. Te 5 klatek na ustawieniach wysokich nie zrobią Ci różnicy. Zejdziesz z detalami na średnio-wysokie i będziesz cieszył się płynna rozgrywką i względną ciszą w porównaniu do 5700. 

 

 

 

Tak, ale planuje upgrade do 1440p 75hz freesync w ciagu roku-dwoch 

Jest jeszcze Sapphire Nitro+ RX5700XT za 1600

Link to post
Share on other sites

Tutaj porównanie kart podanych przez Ciebie - zdaje się, że test rzetelny.

https://www.youtube.com/watch?v=k2YK7gjM3NI

Tutaj więc kierowałbym się tylko i wyłączenia ceną/kulturą pracy zależnie co jest dla Ciebie ważniejsze. 

Jeżeli jednak wkracza 5700 xt a Ty lubisz wysokie detale to na pewno jest to bardziej przyszłościowa karta. 

Większość testów robiona jest na ustawieniach wysokich/ultra. Osobiście mimo mocniej karty i tak schodzę z ustawieniami. Niepotrzebne marnowanie zasobów dla znikomych efektów wizualnych. Wolę większą płynność. A jak to u Ciebie wygląda ? 

Link to post
Share on other sites

Tutaj porównanie kart podanych przez Ciebie - zdaje się, że test rzetelny.

https://www.youtube.com/watch?v=k2YK7gjM3NI

Tutaj więc kierowałbym się tylko i wyłączenia ceną/kulturą pracy zależnie co jest dla Ciebie ważniejsze. 

 

Jeżeli jednak wkracza 5700 xt a Ty lubisz wysokie detale to na pewno jest to bardziej przyszłościowa karta. 

 

Większość testów robiona jest na ustawieniach wysokich/ultra. Osobiście mimo mocniej karty i tak schodzę z ustawieniami. Niepotrzebne marnowanie zasobów dla znikomych efektów wizualnych. Wolę większą płynność. A jak to u Ciebie wygląda ? 

U mnie to wyglada tak:

Chcialem sobie wymienic RX580 na GTX1650S, bo mam ten giftcard na £46 za darmo - czyli praktycznie wyszedlbym na zero finansowo, ale zuzycie pradu mniejsze o 30% nowsza architektura kodeki etc.

No, ale potem pojawil sie ten RX5700 w super cenie - tylko ludzie polecali mi kupno RX5600XT, bo rzeczywiscie po zmianie biosu przynajmniej w grach roznice sa male.

Jezeli o kulture chodzi - moj kolega ma referenta PowerColor RX5700 i totalnie akceptowalny jest halas, powiem wiecej - moj sapphire RX580 pulse wydaje sie byc glosniejszy?

Ogolnie - nie mam okreslonego budzetu, zawsze wymieniam sprzet jak mam jakas dobra okazje, patrzac na performance per watt i dollar per frame. GTX1650S wypada w pierwszym doskonale, a RX5700 w drugim. Gram na srednich, bo tak jak mowisz roznice wizualne sa minimalne, i planuje zrobic cap na 75Hz juz po wymianie monitora.

Czyli podsumowywujac - patrze co mi sie najbardziej oplaca/co zachowa wartosc, bo najprawdopodobniej do max pol roku posiedzi u mnie w skrzynce, dopoki nie znajde lepszej okazji - czyli zakladajac ze 1440p zaczyna mocniej krolowac RX5700 jest lepszym wyborem bo ma 8gb VRAM. Chociaz roznica do RX5700XT juz z customowym chlodzeniem tez nie jest jakas ogromna.. ale tak to juz jest z podzespolami mozna w nieskonczonosc isc w gore.

Ogolnie lubie cisze, ale moj zasilacz na trybie eco wydaje z siebie nieprzyjemne odglosy piszczacych cewek, wiec chodzi caly czas wydzielajac dzwiek, wiec darowalem sobie pasywne chlodzenie CPU i ustawilem na sztywno wraith spire na 45% i 5 wentyli w obudowie na 35% i jakos leci, nie moglem zdzierzyc tego dzwieku coolera AMD, podczas fluktuacji obrotow. 

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

To w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś. Jeżeli hałas Ci nie przeszkadza to weź 5700. Dodatkowy vram zawsze się przyda. 

 

Zrobisz mały uV jak koledzy podpowiadali wyżej i "będzie Pan zadowolony". :)

Tylko czy potrzebuje robic uV jak i tak gram 1080p srednie i cap na 100fps? Tak jak pisalem - wkurza mnie to, ze te opcje ciagle sie resetuja i po prostu nie mam sil. Poza tym, tak jak mowilem - mialem doczynienia z referentem tylko powercolor i jest zupelnie okej, nie wiem o co chodzi?

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym, tak jak mowilem - mialem doczynienia z referentem tylko powercolor i jest zupelnie okej, nie wiem o co chodzi?


Wytłumacz tutaj co masz na myśli. 

Jak grasz na monitorze 1080 60 Hz to nie widzę większego sensu robić blokady na 100 Hz. 60 wystarczy. 
Resetują się na tym co masz - koledzy wyżej pisali, że teraz jest dobrze. Jeżeli nie będzie działać to najwyżej tego nie zrobisz nie widzę tutaj problemu. 

Edytowałeś post powyżej - więc na wszystko nie odpowiedziałem.

 

 

oplaca/co zachowa wartosc


Co do zachowania wartości - to pewnie ten tańszy straci mniej mimo słabszego chłodzenia. Więc tutaj brałbym co tańsze. 





 
Link to post
Share on other sites

 

Wytłumacz tutaj co masz na myśli. 

 

 

 

 

 

Kolega ma RX5700 referenta, tylko od PowerColor i nie rozumiem tego narzekania na wysokie temperatury na wysoki halas - jego karta nie przekracza 78C pod furmarkiem i prawie jej nie slychac

Link to post
Share on other sites

Referent to referent. Tutaj się raczej za dużo nie zmienia. Nie ma co wdawać się w szczegóły na temat głośności (kwestia względna) - przy zablokowanych FPS i tak powinno być ok pod tym względem. 

Dobra, wyrzucam RX5600XT z kregu zainteresowan - wedlug mnie sie nie oplaca, nie wiem czemu zostalo mi to polecone w ostatnim temacie :P

RX5700XT to juz za duzo pieniedzy, slaby jest deal na to

Bede patrzyl na 5700 jak mi przyjdzie GTX1650S i ocenie, jak w rzeczywistosci wyglada wydajnosc.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to  się powinieneś podzielić  wiedzą jaki masz CPU  i zasilacz aby dobrać gpu ....a po drugie furmark nie rozgrzewa gpu a sekcje zasilania karty.Z niskim power limitem zbije mocno vgpu i wcale nie pociśnie gpu

 

0aae77752c2bba49.jpg

 

 

Rx 5700 xfx ultra  uv 50 mV w call of duty WW2  5120x2880  gdzie na 1440p kończy sie na 1600 rpm i kilka stopni mniej

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to  się powinieneś podzielić  wiedzą jaki masz CPU  i zasilacz aby dobrać gpu ....a po drugie furmark nie rozgrzewa gpu a sekcje zasilania karty.Z niskim power limitem zbije mocno vgpu i wcale nie pociśnie gpu

 

0aae77752c2bba49.jpg

 

 

Rx 5700 xfx ultra  uv 50 mV w call of duty WW2  5120x2880  gdzie na 1440p kończy sie na 1600 rpm i kilka stopni mniej

Juz w poprzednim temacie sie podzielilem, ale jak mozecie wywnioskowac newbie nie jestem 

Moj procesor: Ryzen 5 2600 (1.4V 4.2GHz - ale zostawiam na auto bo nie on tu jest bottleneckiem narazie) !!!plan zmiany na 3600, ale lepiej na 3700X :)!!!

Chlodzenie: Wraith Spite (nie stealth, wiec jakis headroom jest) !!!!plan zmiany na arctic e-Sport!!!!

Mobo: Msi B450M Pro-VDH Plus !!!Plan zmiany na aorus b450 ITX!!!

Ram: Patriot Viper 4 Hynix C-Die 3400MHz 2x8GB   !!!!Plan zmiany na Vipery 4133MHz!!!!

Zasilacz: EVGA GQ 750W  !!!Plan zmiany na Corsair TX550!!!!

Obudowa: aero 300 + 5x arctic P12 (3 wlot 2 wylot) !!!Plan zmiany na thermaltake Core v1!!!!

SSD: Sabrent 1TB (ten sam phison co w Evo 970)

No tak, rozumiem furmark ma wiele minusow, niektorzy nawet zabraniaja go uzywania - ale na szybko chcialem miec jakikolwiek poglad jak to wyglada, a od furmarka do rzeczywistosci zbyt wiele nie ma

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

To sobie szukaj rtx 2060  , w niskim obciążeniu a tym bardziej z ryzenem się lepiej sprawdzi

Meh, nie ma zadnych dobrych promocji. Najnizej 1300 bylo, RX5700 jest wydajniejszy i tanszy o 200 zl, wiec bez sensu - a z tym parowaniem AMD+NVIDIA to nie jest zabobon sprzed 10 lat? :D

Link to post
Share on other sites

Nie sadze ze w 1400p z ryzenem będzie wydajniejszy ,ja zauważam w niskim obciążeniu nawet narzut sterownika na intelu...

Radeon sprawdza sie jak go zarzucisz tonami gigabrajtów i megapeksli %-)

tam potrafi skopać nvidie ;)

a ze drogo? na jasne dział to od palca to i sobie cenią lepiej...


 

 

z tym parowaniem AMD+NVIDIA to nie jest zabobon sprzed 10 lat?

https://youtu.be/RuJeJbarc7A?t=274

;)

Link to post
Share on other sites

Nie sadze ze w 1400p z ryzenem będzie wydajniejszy ,ja zauważam w niskim obciążeniu nawet narzut sterownika na intelu...

Radeon sprawdza sie jak go zarzucisz tonami gigabrajtów i megapeksli %-)

tam potrafi skopać nvidie ;)

a ze drogo? na jasne dział to od palca to i sobie cenią lepiej...

 

 

https://youtu.be/RuJeJbarc7A?t=274

;)

w sensie, ze dziala bez palca bez problemow ze sterownikami?

filmik mi za duzo nie pokazal - 2080 jest silniejszy od RX5700XT i przegrywa w grach zoptymalizowanych pod NV?

Link to post
Share on other sites

Mam sterownik 2020 i teraz rzeczywiście jest stabilniej - właśnie co 3-4 dni się resetuje a nie codziennie :D

Czy masz wyłączone szybkie uruchamianie w ustawieniach Windowsa? To także jest kluczowe aby się ustawienia nie resetowały
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...