Skocz do zawartości

Ocena zestawu (do 4,5k z monitorem, Komputronik)


Recommended Posts

Hej, będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Zastosowanie komputera : gry, obróbka grafiki (Photoshop, 3ds Max, może Zbrush)

Maksymalna kwota : 4,5k, ale może uda się na czymś zbić cenę nie tracąc zbytnio wydajności?

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz (ten tydzień)

Których części potrzebuję : całość, łącznie z monitorem

Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : brak

Specjalne wymagania : ze względu na to, że komputer będzie kupowany na firmę, otrzymałam dość mocną sugestie, żeby cały zakup przeprowadzić na stronie Komputronika - czy powinnam bardzo oponować? Są jakieś silne argumenty, za tym żeby obstawać przy innej stronie?

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk SSD 240 Goodram

Własna propozycja zestawu : https://www.morele.net/inventory/info/e76830c8/

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : gry, obróbka grafiki (Photoshop, 3ds Max, może Zbrush)

Co tutaj jest priorytetem, gry czy grafika?

 

BX500 nie nadaje się do Photoshopa, nie mówiąc już ze tu trzeba mieć osobny dysk pod system/soft oraz na robocze/projekty/scratch disk.

 

SG1M to tylko jeden wentylator i zabudowany front, także do zmiany na RG4 jak nie chcesz okna, a jak szyba nie przeszkadza to weź SG1 TG z siatką mesh na froncie i jednym wentylatorem więcej.

Link to post
Share on other sites

Co tutaj jest priorytetem, gry czy grafika?

 

BX500 nie nadaje się do Photoshopa, nie mówiąc już ze tu trzeba mieć osobny dysk pod system/soft oraz na robocze/projekty/scratch disk.

 

SG1M to tylko jeden wentylator i zabudowany front, także do zmiany na RG4 jak nie chcesz okna, a jak szyba nie przeszkadza to weź SG1 TG z siatką mesh na froncie i jednym wentylatorem więcej.

 

Hmm… ciężko mi właściwie stwierdzić co jest ważniejsze - i jednym i drugim zajmuję się raczej hobbystycznie.

Chyba jednak skłaniałabym się ku grafice, bo i tak nie widzę takich różnic w płynności w grach, a jednak lagujące pędzle w fotoszopie bardzo działają na nerwy. 

Jak duża będzie między nimi różnica?

Uważasz, że lepiej zostawić swój ssd i po prostu dokupić hdd na dane?

 

Wezmę budę z szybą, najwyżej się zasłoni  ;)

Aktualnie pracuję na laptopie z i7-4700MQ z 8 ramu i jakimś ssd kingstona, więc podejrzewam, że tak czy siak przesiadka będzie mocno odczuwalna.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Uważasz, że lepiej zostawić swój ssd i po prostu dokupić hdd na dane?

IRDM czy IRDM Pro?  -można wziąć ADATA SX8200Pro 256GB na NVMe za 235zł, a można poczekać aż cena dysków wróci do normy i za 300zł mieć wersję 512GB.

 

 

 

Wezmę budę z szybą, najwyżej się zasłoni 

No to RG4 masz bez szyby. 

Link to post
Share on other sites

IRDM czy IRDM Pro?  -można wziąć ADATA SX8200Pro 256GB na NVMe za 235zł, a można poczekać aż cena dysków wróci do normy i za 300zł mieć wersję 512GB.

Pro, i generalnie spisuje się całkiem nieźle, dlatego zakup ssd nie nagli. 

Zależy mi na całej reszcie, bo powinnam podać gotowy zestaw najlepiej już jutro (daty nie są zależne ode mnie). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...