Skocz do zawartości

RTX2070 czy może jednak RX5700XT?


Recommended Posts

Która karta była by lepszym wyborem? RTX 2070 czy radek RX5700XT?

 

Mam do wydania 2k zł na grafę i zastanawiam się co lepsze.

 

 

Reszta konfiguracji to:

- ryzen 5 2600

- 16GB RAM

- Dysk systemowy SATA na magistrali NVME

- płyta MSI X470 Gaming plus

- zasilacz chiftec 550W

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites

Która karta była by lepszym wyborem? RTX 2070 czy radek RX5700XT?

 

Mam do wydania 2k zł na grafę i zastanawiam się co lepsze.

 

 

Reszta konfiguracji to:

- ryzen 5 2600

- 16GB RAM

- Dysk systemowy SATA na magistrali NVME

- płyta MSI X470 Gaming plus

- zasilacz chiftec 550W

RTX 2060S albo RTX 2070S

-twój procek i zasilacz do w.w kart w zupełności wystarczy.

 

Radeony 5700 omijaj bo te pod względem problemów zaczynają bić rekordy,nie słuchaj maniaków czerwonych chorągiewek tylko sobie poczytaj w sieci i podejmij decyzję.

Karty czerwonych poleca się osobom w pełni świadomym problemów jakie AMD serwuje.Poczytaj sobie,raz że sterowniki to jakieś nie porozumienie to konstrukcje kart wraz z ich kulturą pracy ma wiele do życzenia.Zaraz się zlecą HaHowcy i będą twierdzić inaczej.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

RTX 2060S albo RTX 2070S

-twój procek i zasilacz do w.w kart w zupełności wystarczy.

 

Radeony 5700 omijaj bo te pod względem problemów zaczynają bić rekordy,nie słuchaj maniaków czerwonych chorągiewek tylko sobie poczytaj w sieci i podejmij decyzję.

Karty czerwonych poleca się osobom w pełni świadomym problemów jakie AMD serwuje.Poczytaj sobie,raz że sterowniki to jakieś nie porozumienie to konstrukcje kart wraz z ich kulturą pracy ma wiele do życzenia.Zaraz się zlecą HaHowcy i będą twierdzić inaczej.

 

Branżowe media dziwnym trafem słowem nie wspominają o domniemanych "rekordowych" problemach pomimo że przecież te karty testuje się w wielu nowych grach AAA.

Większość testów zawiera też pomiary głośności i widać że dostępne na rynku wersje autorskie Radeonów z większymi cooler-ami oferują dobrą kulturą pracy.

Testy poboru mocy też pokazują bardzo zbliżoną sprawność energetyczną do Turing-ów, a w przypadku RX5600XT-S nawet o włos lepszą.

 

Fora? Niektórzy mają pomniejsze bugi w nowych grach, lecz jednocześnie inni mają spokój i normalnie korzystają z Navi, wiele zależy od konfiguracji hardware i software. Navi to świeża architektura, warto przez najbliższe 6-12 msc regularnie aktualizować sterowniki, podobnie jak to było podczas przejścia z HD6000 (ATi VLIW) na HD7000 (AMD GCN1.0).

Która karta była by lepszym wyborem? RTX 2070 czy radek RX5700XT?

 

Mam do wydania 2k zł na grafę i zastanawiam się co lepsze.

 

 

Reszta konfiguracji to:

- ryzen 5 2600

- 16GB RAM

- Dysk systemowy SATA na magistrali NVME

- płyta MSI X470 Gaming plus

- zasilacz chiftec 550W

 

Monitor z FreeSync czy podstawowy? Od momentu przejścia na mój pierwszy monitor ze sprzętową synchronizacją FreeSync (AOC), jest to IMO podstawowa technologia dla bardziej wymagających graczy. Technologia jest darmowa gdyż AMD FreeSync to otwarty standard VESA.

Wspominam dlatego że mając do wyboru kartę grafiki za 2000zł + zwykły monitor, bądź kartę za 1500zł + monitor FreeSync bez chwili zastanowienia brałbym drugi zestaw.

Edytowane przez Eternal1
Link to post
Share on other sites

+ dla Eternals, który jak Prometeusz niesie ogień obiektywnego spojrzenia.

 

Dokładnie: ważne pytania to - primo: jaki monitor? - dwa primo: jakie gry?

 

Zakładamy, że HD i 75 Hz i wszystkie gry.

 

2060 super jest ok, bo 2070 super za 2000 PLN możesz nie znaleźć.

 

Ale za tą samą cenę masz na przykład Radeona 5700xt, który jest tak samo szybki jak 2070s. Fakt gorący i fakt trzeba się czasami pobawić ustawieniami, póki co.

 

Ale grając w HD 144 Hz i w fpsy na przykład, jest już różnica.

 

To jest ten dylemat. Poczytaj i pooglądaj testy. Wybór jest Twój. U mnie np. zdecydował czynnik finansowy, a też chęć posiadania czegoś z górnej półki. AMD pozwala na taki kompromis.

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony osobiście od lipca do listopada nie udało mi się zmusić 5700xt do prawidłowej pracy (a właściwie 3 różnych) z monitorem 144hz FHD. Albo mryganie, albo brak 144hz, albo rozkręcone wentylatory na karcie, albo gorąco, albo w dowolnym połączeniu to co powyżej. A ja lubię grzebać w sprzęcie i w ustawieniach (3 tygodnie podkręcałem pamięci ram ;p). Skończyło się na 2070s....gdzie wszystko działa od pierwszego uruchomienia, nawet freesync. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A z trzeciej strony - Radeon prosto z pudełka i temperatura na hot spocie 110 stopni to nie jest dla mnie już nic zaskakującego.

 

Takiego też miałem ale uznałem za wadliwy model więc nie wymieniam jako wady bo to się może zdarzyć każdemu. 

Link to post
Share on other sites

Z nowymi kartami od AMD to jak widać jest loteria, jedni nie mają problemów i się cieszą wysoką wydajnością w dobrej cenie inni maja problemy, i teraz rodzi się pytanie czemu tak jest? Sterowniki są dla wszystkich takie same, może to wina pozostałych komponentów? Stary zasilacz? złe ustawienie w BIOS (np Pcie 4Gen) może stare przyzwyczajenia do korzystania Msi Afterburner a AMD nie lubi się z tymi kartami . Sam się zastanawiam nad zmianą Gtx1080 na jakąś grafikę od AMD bo jednak są dłużej wspierane, ale z drugiej strony coś długo te problemiki nękają pojedynczych USERów . I taki niepokój z tyłu głowy do jakich ja posiadaczy bym trafił? Chociaż jakoś mam zawsze farta do sprzętu komputerowego (a może to nie jest szczęście tylko świadomy użytkownik który wie co robi ;) ), nawet po przesiadce z R7 1700 na R5 3600 nie uświadczyłem żadnych problemów na B450 tomahawk (jakieś cold booty czy inne) po prostu wszystko działało i działa jak należy .

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony osobiście od lipca do listopada nie udało mi się zmusić 5700xt do prawidłowej pracy (a właściwie 3 różnych) z monitorem 144hz FHD. Albo mryganie, albo brak 144hz, albo rozkręcone wentylatory na karcie, albo gorąco, albo w dowolnym połączeniu to co powyżej. A ja lubię grzebać w sprzęcie i w ustawieniach (3 tygodnie podkręcałem pamięci ram ;p). Skończyło się na 2070s....gdzie wszystko działa od pierwszego uruchomienia, nawet freesync. 

mi potrafi migać FreeSync na karcie Nvidi Gtx 1080 więc to jak widać się zdarza u obu producentów, Tak samo synchronizacja FreSync 144Hz nie chce działać mi z grą  WRC 8. 

Link to post
Share on other sites

Takiego też miałem ale uznałem za wadliwy model więc nie wymieniam jako wady bo to się może zdarzyć każdemu.

Tylko właśnie AMD podaje, że 110 stopni na hot spocie, to jest gitara i zegary kręcą się na maksa bez spadków - i jest to prawda. Może 110 to przesada, ale 106, 108 przy dłuższych posiedzeniach.

 

Zobaczymy. Planuję używać tej karty jeszcze kilka lat po gwarancji, mam nadzieję :D

Link to post
Share on other sites

Monitor z FreeSync czy podstawowy? Od momentu przejścia na mój pierwszy monitor ze sprzętową synchronizacją FreeSync (AOC), jest to IMO podstawowa technologia dla bardziej wymagających graczy. Technologia jest darmowa gdyż AMD FreeSync to otwarty standard VESA.

Wspominam dlatego że mając do wyboru kartę grafiki za 2000zł + zwykły monitor, bądź kartę za 1500zł + monitor FreeSync bez chwili zastanowienia brałbym drugi zestaw.

 

Na tę chwile posiadam podstawowy monitor fHD bez sprzętowej synchronizacji i puki co nie planuje takiego zakupu.

Link to post
Share on other sites

Masz rację nie próbuj bo jak spróbujesz to już nie będziesz chciał monitora bez FreeSync takie to dobre ;) .. Ja miałem TV 37 " LG FHD 60Hz ,generalnie gram głównie w Simy Wyścigowe (Assetto, Dirty itd) więc wielki ekran wydawało by się ze był atutem ale oczy mam tylko jedne a ekran Tv wiadomo nie ma systemów (przynajmniej ten) typu flicker free itd. Więc stwierdziłem że trzeba mi monitora z tym że musi być duży 32" minimum , długo się wahałem pomiędzy jakimś AOC 32" 2k 75Hz na IPS (860 zł) a AOC FHD 144Hz 32" za 1050 zł ... stwierdziłem ze 75 FPS może być trudno uzyskać na moim sprzęcie w 2k (testowane DSR nVidia) więc poszedłem w ten drugi zestaw w końcu przyzwyczajony do FHD, I to był dobry wybór bo w simach to bajka , nie wierzyłem w magiczne 144hz ale teraz jestem w niebo wzięty od razu mi się jeździ lepiej (to nie bajka w takiego Dirta 2.0 notuje dużo lepsze wyniki na OSach), dla testu obniżyłem do 60Hz i 60 FPS i to widać że jest mniejsza płynność i lag. FHD mi nie przeszkadza pikseli wielkich nie widzę (używam sharpnes Nvidi) . WIęc jak się wierzy w 60 Hz że to płynnie i nie widać więcej bo oko ludzkie itd bla bla bla ... nie prawda widać różnicę pomiędzy 60Hz a 144 i to bardzo dobrze . Tak że z jednej strony polecam z drugiej jak się nie wie co się traci to ... ;)

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wierzyłem w magiczne 144hz ale teraz jestem w niebo wzięty od razu mi się jeździ lepiej (to nie bajka w takiego Dirta 2.0 notuje dużo lepsze wyniki na OSach), dla testu obniżyłem do 60Hz i 60 FPS i to widać że jest mniejsza płynność i lag.

:rotfl:

Grałem z gośćmi nie byle jakimi co mają monitory 240Hz i dostają baty w AC / Competizione,PC2 i Dirty mając tylko 60Hz.

Na OSach masz lepszy wynik bo się poprawiłeś w jeździe a nie dzięki Hz,zejdź na ziemię i nie pisz głupot bo inni to czytają.Jak chcesz to możemy zagrać w dowolnie wybraną przez ciebie grę wyścigową i mi pokaż tę przewagę dzięki twoim Hz,pamiętaj że laikiem w te klocki nie jestem bo już brałem udział w tego typu zawodach.

Link to post
Share on other sites

 

 

nie wierzyłem w magiczne 144hz ale teraz jestem w niebo wzięty od razu mi się jeździ lepiej (to nie bajka w takiego Dirta 2.0 notuje dużo lepsze wyniki na OSach)

Wytłumacz jakim cudem :rotfl:

 

 

 

ja nie będę tracił czasu a tym bardziej nie mam zamiaru z tobą się ścigać i ci coś udowadniać, tak że nara.

Nie udowodnisz w żaden sposób to co napisałeś wyżej.Ale kupiłeś 144Hz monitor i musi być fajny,nie przeczę ale nie ma wpływu na lepsze czasy w gry wyścigi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...