Skocz do zawartości

GTX 1060 3 gb czy rx 480 z koparki


Recommended Posts

Cześć

Mam ograniczony budżet 400 zł. W tej cenie mogę kupić gtx 1060 od osoby prywatnej jeszcze 3 miesiące gwarancji. Nie używana na 99% do miningu. Lub RX 480 4gb od firmy dającej 1 miesiąc gwarancji, która to na 100% pracowała w koparce. Skłaniam się ku 1060, ale boję się, że te 3gb pamięci będzie mocno odczuwalne w graniu. Mój komp i5 8600k (5ghz), 8 gb ram 3200mhz, zasilacz chieftec 750w. Rozdzielczość monitora FHD

Link to post
Share on other sites

Cześć

Mam ograniczony budżet 400 zł. W tej cenie mogę kupić gtx 1060 od osoby prywatnej jeszcze 3 miesiące gwarancji. Nie używana na 99% do miningu. Lub RX 480 4gb od firmy dającej 1 miesiąc gwarancji, która to na 100% pracowała w koparce. Skłaniam się ku 1060, ale boję się, że te 3gb pamięci będzie mocno odczuwalne w graniu. Mój komp i5 8600k (5ghz), 8 gb ram 3200mhz, zasilacz chieftec 750w. Rozdzielczość monitora FHD

Witam.

Moją poprzednią kartą był właśnie Polaris RX480 (8GB) prosto z krypto-koparki, karcie nic nie było, służyła mi przez rok i odsprzedałem ją potem (oczywiście zaznaczyłem jaka jest jej historia). To oczywiście nie jest reguła, lecz jeśli się zdecydujesz, możesz wynegocjować dłuższą gwarancję (lub) niższą cenę za kartę, na prawdę warto zapytać zwłaszcza że tych kart po-koparkowych jest sporo na rynku wtórnym.

Jeśli ją kupisz, warto (ostrożnie) wymienić pastę termo-przewodzącą. Dziś karty pokroju RX570/480 nawet w wersji 4GB odstawiają GTX-a 1060/3GB w większości gier.

Link to post
Share on other sites

Miałem takiego GTXa jeszcze do nie dawna z długą gwarancją i go sprzedałem za 500. Używałem jej z podobnym procesorem do grania w detalach High  w FHD. Gry działały bardzo dobrze i płynnie ( zawsze powyżej 60 fpsów ). Taki GTX 1050 Ti 4 gb ( karta do średnio wysokich detali ) którego również obecnie posiadam jest dużooo słabszą kartą. Co do radeona się nie wypowiem, ponieważ takiego nie posiadam i nie miałem styczności. W GTA 5 na High pograsz ultra płynnie, detale Ultra odpadają jak i w większości gier dla tej karty.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Miałem takiego GTXa jeszcze do nie dawna z długą gwarancją i go sprzedałem za 500. Używałem jej z podobnym procesorem do grania w detalach High  w FHD. Gry działały bardzo dobrze i płynnie ( zawsze powyżej 60 fpsów ). Taki GTX 1050 Ti 4 gb ( karta do średnio wysokich detali ) którego również obecnie posiadam jest dużooo słabszą kartą. Co do radeona się nie wypowiem, ponieważ takiego nie posiadam i nie miałem styczności. W GTA 5 na High pograsz ultra płynnie, detale Ultra odpadają jak i w większości gier dla tej karty.

No właśnie.

Nie pograsz bo brakuje VRam.

Na gtx970 4gb grałem na ultra i było płynnie.

A to jedna generacja niżej.

Link to post
Share on other sites
Nie pograsz bo brakuje VRam.

 

Odpowiednią ilość vram musisz mieć do wyświetlenia ramki (framebuffer), teksturowanie nie musi się odbywać z pamięci lokalnej.

 

Pisałem kiedyś TU i ileś tam razy w innych miejscach na forum tym i gdzieś tam (z video włącznie) - ale nie chce mi się już tego szukać.

Generalnie 1060 3g to bardzo przyzwoity, tani, stabilny sprzęt. Nie sprawia kłopotów w codziennym użytkowaniu - w zasadzie nie pamiętam, że mam jakąś kartę graficzną w ogóle.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Dla zamknięcia tematu. Dołożyłem do budżetu dodatkowe 100zł.  Karta kupiona. Wybór padł na Aorus RX580 8 GB za 500zł z Allegro. Karta posiada jeszcze 18 miesięcy gwarancji. Cały komplet z pudełkiem, paragonem od pierwszego właściciela i na plus nie po koparce. Jeśli chodzi o wydajność to przeskok w porównaniu do starego gtx 960 mocno odczuwalny. Kultura pracy niestety słaba i mocno to doskwiera podczas grania. Obudowę mam na blacie zaraz obok głowy i tak jak 960 gtx był nie słyszalny tak ten lubi sobie zawyć:(. Coś czuje że długo u mnie nie zagości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

3gb vram to zbyt mało do FHD.

W TotalWar jeszcze pograsz na Ultra, ale w takie GTA już zapomnij.

 

Wysokie wszystkie ustawienia w GTA V 60+ fps przy 1060 3gb :) , ultra nigdy nie używałem w grach, nie dość że bardziej obciążają karte to miedzy wysokie / ultra nie ma prawie widocznej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...