Skocz do zawartości

GoPro 8 Laptop do obróbki za 3-4 tyś


Recommended Posts

Jakie te filmy i w czym montujesz i w jakim programie? Premiere raczej korzysta z  CPU. DaVinci z GPU. Generalnie każda aplikacja pozwala pracować na plikach proxy. W takim przypadku nawet dwurdzeniowa i5 wystarczy.  Niedawno bawiłem się starym Lenovo z i7 4700MQ i powiem ,że szło całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

Większość softu obecnie korzysta z akceleracji Quicksync, a to jest dużo krótszy czas eksportu/renderingu niż na gołym CPU, do tego natywne wsparcie kodeków systemowych spod Windowsa 10.

 

Na pewno nie bierz nic już zamontowanym SSD bo dostaniesz coś na QLC albo innego najtańszego gniota na TLC z gorącym kontrolerem, a tu w przypadku laptopa jeden wielki throttling i transfery nie nadające się do niczego.

 

Czego potrzebujesz i w tym budżecie jest dostępne to CPU 4/8 z IGPU, który będzie trzymał taktowanie, 16GB RAM z opcją rozbudowy, GPU nawet takie jak GTX 1050 i dwa SSD.

Link to post
Share on other sites

Jakie te filmy i w czym montujesz i w jakim programie? Premiere raczej korzysta z  CPU. DaVinci z GPU. Generalnie każda aplikacja pozwala pracować na plikach proxy. W takim przypadku nawet dwurdzeniowa i5 wystarczy.  Niedawno bawiłem się starym Lenovo z i7 4700MQ i powiem ,że szło całkiem nieźle.

Laptop jak i GoPro dopiero zamierzam zakupić i w sumie jestem zielony w tym temacie dlatego szukam tu pomocy. Co do laptopa nie musi być jakos mega wypasiony za miliony monet byle szybko eksportował film i chyba tyle jak napisałem jestem zielony w tym temacie bo będzie to moje pierwsze GoPro...

Link to post
Share on other sites

Ten MSI ma ekran TN, co go całkowicie dyskwalifikuje.....

 

@Bugi87PL jaki masz teraz sprzęt?  Masz już jakiekolwiek pojęcie o tym? Pobaw się może jakimś darmowym programem, zobacz, czy ci to się podoba czy nie i wtedy zdecydujesz. Popatrz na DaVinci Resolve. Program jest darmowy, ma ogromne możliwości i ostatnio robi ogromną furorę. Wielu youtuberów się na niego przerzuca. No i jest do niego masa kursów. Generalnie aby zmontować 3 minutowy film trzeba poświęcić 300 minut swojej pracy. Nie to, żebym cię odstraszał, ale nie jest to szybki proces. Jeśli chodzi o sprzęt, to wcale nie trzeba jakiejś kobyły. Mając 4 rdzenie i 8-16 GB RAM można już zacząć się bawić. Na pliczkach proxy można składać filmy na procku z nawet i z dwoma rdzeniami. Generalnie to lepiej wybrać PC niż laptopa. W tych samych pieniądzach PC będzie znacznie wydajniejszy, można to jakoś rozbudować i w razie awarii łatwiej i taniej naprawić.

 

Największym problemem to brak dobrego pomysłu, potem słaby i trzęsący się materiał video z którego nie ma czego zmontować. Potem umiejętności, właściwy edytor wideo i sprzęt . Na sam początek, może kup używanego gimbala za 200 PLN, nagraj coś telefonem i ucz się. Jak połkniesz bakcyla to się będziesz zastanawiał co kupić dalej.

Link to post
Share on other sites

Ten MSI ma ekran TN, co go całkowicie dyskwalifikuje.....

 

@Bugi87PL jaki masz teraz sprzęt? Masz już jakiekolwiek pojęcie o tym? Pobaw się może jakimś darmowym programem, zobacz, czy ci to się podoba czy nie i wtedy zdecydujesz. Popatrz na DaVinci Resolve. Program jest darmowy, ma ogromne możliwości i ostatnio robi ogromną furorę. Wielu youtuberów się na niego przerzuca. No i jest do niego masa kursów. Generalnie aby zmontować 3 minutowy film trzeba poświęcić 300 minut swojej pracy. Nie to, żebym cię odstraszał, ale nie jest to szybki proces. Jeśli chodzi o sprzęt, to wcale nie trzeba jakiejś kobyły. Mając 4 rdzenie i 8-16 GB RAM można już zacząć się bawić. Na pliczkach proxy można składać filmy na procku z nawet i z dwoma rdzeniami. Generalnie to lepiej wybrać PC niż laptopa. W tych samych pieniądzach PC będzie znacznie wydajniejszy, można to jakoś rozbudować i w razie awarii łatwiej i taniej naprawić.

 

Największym problemem to brak dobrego pomysłu, potem słaby i trzęsący się materiał video z którego nie ma czego zmontować. Potem umiejętności, właściwy edytor wideo i sprzęt . Na sam początek, może kup używanego gimbala za 200 PLN, nagraj coś telefonem i ucz się. Jak połkniesz bakcyla to się będziesz zastanawiał co kupić dalej.

Mój obecny sprzęt to wrak który ma ok 6-7 lat, szczerze wole laptopa bo potrzebuje go w podróży i rozumiem ze to nie jest łatwa praca, ze wymaga poświęcenia czasu itp itd GoPro posiada bardzo dobra stabilizację wiec mysle dużo mozna osiągnąć bez gimbala aczkolwiek tez mam go na uwadze. skoro nie potrzeba jakiegoś potwora to jaki najlepszy bedzie złoty środek bo nie ukrywam im tańszy tym lepiej dla mnie

Edytowane przez Bugi87PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...