Skocz do zawartości

Zasilacz Seasonic G-Series G-550 gold 80 do ryzena 3600x


Recommended Posts

Dzień Dobry wszystkim!

Szybkie pytanie, zmieniam powoli platforme z intela na amd. Do kupienia został zasilacz i obudowa jednak to musi poczekać jeszcze z miesiąc albo dwa. 

W obecnym sprzęcia mam zasilacz Seasonic g-series g-550 80+ gold, dosyć stara konstrukcja ale działa:) 

Czy jestem w stanie odpalić na tym Ryzena 3600x i RTX 2070 Zotac AMP edition? Czy lepiej poczekać aż kupie nowy zasilacz? Wcześniej latał na nim haswell 4770k.

Obudowa nowa, wiec o nią się nie martwie :) 

Docelowo obecny pc zostanie w takim stanie w jakim jest, ma swoje lata ale dalej jakoś daje rade. Chodzi mi po prostu o sprawdzenie nowych podzespołów. 

Szukałem informacji w necie na ten tamet, jednak przez starszą konstrukcje niestety ciężko znaleźć odpowiedź. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Link to post
Share on other sites

 

 

W obecnym sprzęcia mam zasilacz Seasonic g-series g-550 80+ gold,

Dobra jednostka, ile on ma lat, z jakim GPU wcześniej pracował?

 

Dopłata do 3600X nie ma sensu, taniej jak RTX 2070 masz RTX 2060 Super o zbliżonej wydajności.

 

Przy takim zestawie masz spory zapas mocy nawet po OC.

Link to post
Share on other sites

GPU I CPU juz mam :)
Czy opłacalne czy nie, to inna kwestia. 3600x wybrałem patrząc na testy, raczej nie będzie tego podkręcał, wiec ten X na końcu to zawsze odrobina więcej.

Zasilacz kupiony był w jakoś... 2014 roku ? Pracował przez większość czasu z 970 od msi a przez ostatnie 5 miesięcy z 2070, nic się złego nie działo.

Pytanie raczej kieruje w strone Ryzena i nowe płyty x470 asus prime. Czy na lajcie mogę wrzucić nowe podzespoły pod ten zasilacz, patrząc przez pryzmat jego wieku :)
 

Link to post
Share on other sites

Jakby interesowało mnie oświetlenie RBG to brałbym bude, przy której mógłbym chodować roślinki a nie czarnego eleganta :)

Chcialem x470, nie chciałem pchać się w starsze wersje. Poczytałem, wyrobiłem sobie zdaje, że to całkiem solidna plyta główna i zamówiłem. Jedynym wyznacznikiem było "nie MSI". Do tego kupiłem ją za około 550zł, wiec nie było tragedii :) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o czarnym elegancie to polecam TUF. Idzie za nim również oczko wyższa jakość. Prime to basic. W barwach frosty. Jeśli wychodzisz z MSI niezadowolony to wiadomo że ceny u lepszych producentów za lepsze graty będą ciut większe, a warto do twojego RTXa i Ryzena użyć lepszej płyty.

Co do chipsetu, X470 to ten sam wypust co B450 tylko że do multi GPU. Ale spoko, chipsety pod 2 gen Ryzen'ów z nowym biosem też obsługują 3 gen.

Link to post
Share on other sites

 

 

W planach: Seasonic focus 550w albo corsair TX550M 550w.

Jak chcesz robić przesiadkę z G550 to na coś znacznie lepszego, Corsair RMX 550W czasem trafi się promocja, ostatnio był za 337zł.

Jednostka cichsza, stabilniejsza z lepsza filtracją, no i półpasywna - do blisko 300W wentylator nie pracuje. Ponadto 10 lat gwarancji.


 

 

Bude planuje kupic be quiet Pure BASE 500 z oknem. 

Jak ma być chłodno to dorzucić kilka dych do Meshify C TG / Enthoo Pro M TG.

Link to post
Share on other sites

 

 

Różnica między TX550M a RM550X jest dostatecznie duża aby opłacało się dołożyć nieco ponad stówę?

 

 

Jednostka cichsza, stabilniejsza z lepsza filtracją, no i półpasywna - do blisko 300W wentylator nie pracuje. Ponadto 10 lat gwarancji.
 

W TXM550W masz 7 lat

 

RMX ma trochę lepszą filtrację niż Focus Gold.

 

 

 

Gdzie są takie promocje? Na nieużywany?

Były sztuki w takiej cenie na morele jakiś czas temu.

Link to post
Share on other sites

No więc! odpaliłem wszystko. 

Niestety... Płyta nie miała aktualizacji biosu do 3 generacji, przez co straciłem trochę czasu szukając kogoś ze starym prockiem, ale udało się. Prawie wszystko chodzi :)

Prawie wszystko... Niestety jedna kość ram prawdopodobnie jest walnięta. Na jednej system rusza bez problemu, na drugiej nawet nie próbuje wstać. Odpala, wszystkie wiatraki na full i brak obrazu. Mówie tutaj o wkładaniu rumu do tego samego slotu. Przy próbie duala jest tak samo. 

Tak w gwoli ścisłości, ramy to hyperX predatory 3200 cl16. Dawno temu kupione, przeleżały sporo i teraz będzie zabawa z szukaniem faktury i reklamacją.

Co do obudowy, z tego co oglądałem Be Quiet dark base 500 też nie jest ciepłą obudową, sprawuje się całkiem dobrze. Tutaj dodam, że lece także na jego wygląd :)  Nie podkręcając tego zestawu raczej nie mam się co martwić o temperatury. 

A jeśli chodzi o zasilacz... jeszcze się zastanowie, raczej w następnym miesiącu będę się rozglądał :)

Dziękuje za pomoc i podpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

 

 

A jeśli chodzi o zasilacz... jeszcze się zastanowie, raczej w następnym miesiącu będę się rozglądał

 

Zupełnie niepotrzebnie. Seasonic'a kupuje się na lata. To nie jest TT 530W, czy inny corsair VS. Jak się mu nic nie dzieje to osobiście bym zostawił. Tym bardziej, że 2070 to on nawet nie poczuje. 

Link to post
Share on other sites

Zupełnie niepotrzebnie. Seasonic'a kupuje się na lata. To nie jest TT 530W, czy inny corsair VS. Jak się mu nic nie dzieje to osobiście bym zostawił. Tym bardziej, że 2070 to on nawet nie poczuje. 

Bardziej chodzi o to, że obecny zasilacz jest ze starego pc, który dalej będzie żył i funkcjonował ;) wiec i tak potrzebny mi drugi. 

 

 

Jak tam wrzucisz kiedyś RTX 2080S czy coś podobnego to zmienisz zdanie, zresztą kupisz, sprawdzisz i będzie jakie wentyle dokupić.

Nie neguje tego, że tamte obudowy mają lepszy przepływ powietrza. Po prostu jak na moje obecne potrzeby ta będzie wystarczająca. Jak za pare lat zmienie grafe, to i pewnie nowe budy będą na rynku więc aż tak w przyszłość nie zamierzam odbiegać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...