Skocz do zawartości

[AMD] Phenom II X4 965 C3. Pomoc w OC


Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w OC ponieważ przeglądając jakieś wykopane tematy z 2007+r takie udało mi się znaleźć z screenami od ludzi jeszcze aktywnymi to automatyczne OC jakie dała mi płyta wydaje mi się że dała zbyt duże napięcie w stosunku do wyniku.

Interesuje mnie to czy można zmniejszyć napięcie czy coś by było stabilnie na tym 3.6GHz albo 3.8GHz jak da rade na tym chłodzeniu, czy jednak płyta sama z siebie dała dobre OC?

 

i coś bezpiecznego i stabilnego pod GPU też można dodać?

 

oto sprzęt:

CPU: Phenom II X4 965

CHŁODZENIE: HKM-7M52A-A2-GP COOLER MASTER

GPU: MSI GTX 560 TI Twin frozr II 1GB

RAM: Patriot 1333MHz Sector5 CL9 2x2GB

MOBO: M4A89GTD PRO/USB3

PSU: CORSAIR TX650W

 

Dziękuję.

 

123x.th.png 123z.th.png

 

1xz.th.png 1zx.th.png

Edytowane przez Agrafek
Link to post
Share on other sites

Nie używaj automatycznego OC. Z tego co pamiętam to Phenom kręciło się mnożnikiem. Ustaw bios do ustawień stanardowych.

Napięci na pamięciach daj na stałe 1.65 i w cpu ratio podbijasz  mnożnik do góry. Domyślnie jest auto, taki procek powinnien na luzie zrobić 4.0 na rdzeniu. Napięci cpu też daj na stałe.

Edytowane przez kozak245
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak masz rację kręci się mnożnikiem i doszedłem do stabilnego 3.98 GHz tyle że przy tym CPU osiąga od 56-59 stopni i musiałem podkręcić chłodzenie w programie Argus Monitor...

Zatem się odniosłem do tematu chłodzenie z pytaniem czy wejdzie Fortis 3 na moje mobo czy też nie bo wygląda to dziwnie

 

Dziękuję za pomoc i poczytałem trochę o OC aby wiedzieć co zmieniam i jak to robić bezpiecznie :) 
pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie inwestuj w ten komputer, chyba że chłodzenie chcesz sobie zostawić do nowego kompa. Mój phenom na taniej płycie kręcił się do 4.1, chłodzenie to cooler master 212 evo. Poniżej 60 stopni ch6ba było. Fortis jest dużo wydajniejszy. Tak czy inaczej dużo więcej jak 4.0 nie osiągniesz, a nawet jak będzie 4.2 to różnica będzie prawdopodobnie nie zauważalna. Tym bardziej że masz mało ramu i grafikę nie za mocną.

Link to post
Share on other sites

4.2 to robiły naprawdę wybrane sztuki. Dla większości maksem było 4 GHz a poza tym, umówmy się, że 100 cz 200 MHz w jedną czy drugą stronę nie daje żadnej zauważalnej ("gołym okiem") różnicy... także sztuka dla sztuki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...