Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Turbo 2.4GHz zamiast 4GHz

Najlepsza odpowiedź jarrino, 23 styczeń 2020 - 11:56

Sprawdź w trybie wysokiej wydajności...

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polandro

Polandro
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:50

Witam
Wykonałem testy przez UserBenchMark.exe. Po zakończeniu otworzył się userbenchmark.com z podsumowaniem. W sekcji "procesor" jest zapis: Base clock 2.4 GHz, turbo 2.4 GHz (avg). Brak turbo znacznie zaniżył ocenę procesora. Inni użytkownicy tego samego i5-9300H mają w tej porównywarce: Base clock 2.4 GHz, turbo 4 GHz (avg).

Za HWiNFO64 wiem, że programy, gry i przeglądarka, które uruchamiam, używają taktowania dochodzącego do 4 GHz. Laptop pracuje w trybie zrównoważonym. BIOS v.BHCN35WW od Lenovo, bez zaawansowanych opcji na zmianę czy też podgląd cpu frequency. Co zrobić, aby test benchmark wykrył 4 GHz?

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10588 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:56   Najlepsza odpowiedź

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 Polandro

Polandro
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 15:28

Utworzyłem plan oparty na wysokiej wydajności. Wynik: Base clock 2.4 GHz, turbo 3.9 GHz (avg). Dzięki za pomoc.

BTW - zastanawiające jest, że w trybie zrównoważonym drive SSD przy paru powtórzonych testach miał ok. 2 razy lepsze szybkości sequential read and write niż na wysokiej wydajności. Pozostałe wartości na porównywalnym poziomie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych