Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Router a różnica prędkości po kablu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztof98

krzysztof98
  • Bywalec

• 125 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 19:25

Hey, aktualnie mam jakiś router od firmy edimax, kupiony był koło 7 lat temu, z niego wychodzą 2 kable ethernet, które są podłączone do komputerów, które korzystają z niego dosyć często, aktualnie mój operator dostarcza mi poprzez światłowód internet z prędkością 100/100, a mój ping w grach sieciowych skacze pomiędzy 10-20/25ms i teraz moje pytanie jest takie czy jeśli wymienił bym router na jakiś nowszy czy zauważył bym jakąkolwiek różnice? Dodam, że router jest oddalony od komputerów o jakieś 5m

• 0

#2 Raag_

Raag_
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:30

Po kablu nie, po wifi pewnie tak.

• 0

#3 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 310 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:37

Jeśli masz do routera 5 metrów to jaki problem masz z połączeniem go kablem ???

Kabel i tylko kabel jeśli grasz po sieci. Wifi to jest dobre do przeglądania stron i czytania wiadomości.

Pingi 10-20 zaliczane są do dobrych pingów - sprawdz pingi z odłączonymi kablami ethernet - być może dwa kompy niezle wysycają sieć...

Myślę że wymiana routera niewiele zmieni - no chyba że kupisz ten z najwyższej półki powyżej tysiaka...

• 0

#4 krzysztof98

krzysztof98
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 125 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 22:51

Jeśli masz do routera 5 metrów to jaki problem masz z połączeniem go kablem ???
Kabel i tylko kabel jeśli grasz po sieci. Wifi to jest dobre do przeglądania stron i czytania wiadomości.
Pingi 10-20 zaliczane są do dobrych pingów - sprawdz pingi z odłączonymi kablami ethernet - być może dwa kompy niezle wysycają sieć...
Myślę że wymiana routera niewiele zmieni - no chyba że kupisz ten z najwyższej półki powyżej tysiaka...

Przecież napisałem że są polaczaczone kablem
  • 0

#5 doman18

doman18
  • Entuzjasta

• 546 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:50

Niby co zmieni? Sam z siebie router nic nie zmieni. Chyba że w pakiecie user dostaje dodatkowe pasmo i dedykowane serwery DNS. Dodatkowych MB nie wyczaruje.

Ewentualne róznice w prędkości mogą tkwić w szybkości NATowania. Szczególnie w przypadku routerów z hardwarowym wsparciem (np. Edgerouter X). Ale to raczej chodzi o prędkości powyżej 300-400Mbps i większej ilości userów. 

No chyba że zechcesz mieć dodatkowe bajery (VPN, DDNS) albo ustawić reguły QoS żebyś miał zawsze priorytet w sieci. Do QoS trzeba już dobry router. Bo na słabym procku dodatkowe reguły tylko zwolnią neta zamiast go przyspieszyć

• 0

i7 2600(bez K)@3.8GHz+Fortis|12GB Ram| Asrock z68 Pro3|Asus Radeon HD7850 | SSD Plextor M5P 128gb | Seagate Constelation ES3 1TB | Super Flower GG 550W 80+GOLD | Fractal Design ARC R2 | dźwiek: FiiO E10 + Superlux 668b (reklablowane i skóropodobne pady)
Mysz: Logitech g700 |A4Tech X738k | Klawira bluetooth: Logitech k810 |gry: Saitek PZ31A + Xpad360 przewodowy
Router:Gargoyle @ TP-Link TL-WDR3600, Netis WF2780 | mediacenter:LibreELEC@Raspberry PI2| NAS:Debian@Dell FX160 | Tel:Honor 8

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7871 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 26 styczeń 2020 - 17:50

W tej chwili nawet tanie ac1200 mają sprzętowy Nat i robią z 800mbps
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#7 macfan-pl

macfan-pl
  • Dyskutant

• 169 postów

Napisano 05 luty 2020 - 19:22

W tej chwili nawet tanie ac1200 mają sprzętowy Nat i robią z 800mbps

Co ma NAT do równego podziału łącza?

Mylisz pojęcia :: Tobie chodzi o QoS.

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7871 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 05 luty 2020 - 20:18

A co ma do rzeczy qos w przepustowości całkowitej wan-lan?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#9 macfan-pl

macfan-pl
  • Dyskutant

• 169 postów

Napisano 05 luty 2020 - 21:58

A co ma do rzeczy qos w przepustowości całkowitej wan-lan?

W zasadzie wszystko co mieć może...... https://lmgtfy.com/?...ikipedia pl&s=t albo nawet https://pl.wikipedia...lity_of_service

rozróżniasz Ty wogóle technologie sieciowe od siebie?

Użytkownik macfan-pl edytował ten post 05 luty 2020 - 22:12

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych