Skocz do zawartości

Router a różnica prędkości po kablu?


Recommended Posts

Hey, aktualnie mam jakiś router od firmy edimax, kupiony był koło 7 lat temu, z niego wychodzą 2 kable ethernet, które są podłączone do komputerów, które korzystają z niego dosyć często, aktualnie mój operator dostarcza mi poprzez światłowód internet z prędkością 100/100, a mój ping w grach sieciowych skacze pomiędzy 10-20/25ms i teraz moje pytanie jest takie czy jeśli wymienił bym router na jakiś nowszy czy zauważył bym jakąkolwiek różnice? Dodam, że router jest oddalony od komputerów o jakieś 5m

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz do routera 5 metrów to jaki problem masz z połączeniem go kablem ???

Kabel i tylko kabel jeśli grasz po sieci. Wifi to jest dobre do przeglądania stron i czytania wiadomości.

Pingi 10-20 zaliczane są do dobrych pingów - sprawdz pingi z odłączonymi kablami ethernet - być może dwa kompy niezle wysycają sieć...

Myślę że wymiana routera niewiele zmieni - no chyba że kupisz ten z najwyższej półki powyżej tysiaka...

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz do routera 5 metrów to jaki problem masz z połączeniem go kablem ???

Kabel i tylko kabel jeśli grasz po sieci. Wifi to jest dobre do przeglądania stron i czytania wiadomości.

Pingi 10-20 zaliczane są do dobrych pingów - sprawdz pingi z odłączonymi kablami ethernet - być może dwa kompy niezle wysycają sieć...

Myślę że wymiana routera niewiele zmieni - no chyba że kupisz ten z najwyższej półki powyżej tysiaka...

Przecież napisałem że są polaczaczone kablem

Link to post
Share on other sites

 

Myślę że wymiana routera niewiele zmieni - no chyba że kupisz ten z najwyższej półki powyżej tysiaka...

Niby co zmieni? Sam z siebie router nic nie zmieni. Chyba że w pakiecie user dostaje dodatkowe pasmo i dedykowane serwery DNS. Dodatkowych MB nie wyczaruje.

 

Ewentualne róznice w prędkości mogą tkwić w szybkości NATowania. Szczególnie w przypadku routerów z hardwarowym wsparciem (np. Edgerouter X). Ale to raczej chodzi o prędkości powyżej 300-400Mbps i większej ilości userów. 

 

No chyba że zechcesz mieć dodatkowe bajery (VPN, DDNS) albo ustawić reguły QoS żebyś miał zawsze priorytet w sieci. Do QoS trzeba już dobry router. Bo na słabym procku dodatkowe reguły tylko zwolnią neta zamiast go przyspieszyć

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A co ma do rzeczy qos w przepustowości całkowitej wan-lan?

 

W zasadzie wszystko co mieć może...... https://lmgtfy.com/?q=qos+wikipedia+pl&s=t albo nawet https://pl.wikipedia.org/wiki/Quality_of_service

rozróżniasz Ty wogóle technologie sieciowe od siebie?

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...